Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Operacje przepukliny pępkowej Kraków - informacje

Gabinet zabiegowy w Szpital na Klinach Gabinet zabiegowy w Szpital na Klinach

Kwalifikacja do operacji przepukliny pępkowej (łac. hernia umbilicalis) przeprowadzana jest przez specjalistę chirurgii na podstawie wnikliwego wywiadu oraz badania fizykalnego (w pozycji leżącej i stojącej). Zabieg chirurgicznego zaopatrzenia przepukliny pępkowej przeprowadzony może być zarówno metodą napięciową, jak i beznapięciową (z użyciem siatki). W chwili obecnej coraz częściej w trakcie zabiegu wszczepiania jest wzmacniająca siatka z tworzywa sztucznego. Procedura wykona może być w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Pacjent powrócić może do codziennych czynności po około kilkunastu dniach od zabiegu, a standardowy czas powrotu do uprawnia sportów wyczynowych wynosi około 3 miesiące.

Leczenie operacyjne przepukliny pępkowej w Krakowie – gdzie można się na nie udać

Operację przepukliny pępkowej wykonać może dr n. med. Jacek Politański, specjalista chirurg ogólny. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Oprócz zaopatrzenia przepukliny pępkowej przeprowadza również operacje przepukliny pachwinowej, udowej, w kresie białej i okołopękowej. Operuje zarówno z użyciem siatki ze specjalnego tworzywa sztucznego (w przeważającej większości przypadków) lub metodami tradycyjnymi, czyli bez wszczepów siatki. Stosuje znieczulenie miejscowe lub przewodowe. Jego oferta obejmuje również m.in. leczenie guzków krwawniczych oraz leczenie żylaków.

W Krakowie operacje przepukliny pępkowej są przeprowadzane także w Szpitalu św. Rafała, w którym operowane są wszystkie rodzaje przepuklin. Operacja przepukliny pępkowej wykonywana jest zarówno przy użyciu syntetycznej siatki, jak i bez. Do szpitala udać się można również na operację przepukliny pachwinowej jednostronnej i dwustronnej, w kresie białej oraz na operację przepukliny powłok jamy brzusznej (w bliźnie pooperacyjnej) I,II i III stopnia. W szpitalu szukać można także pomocy w przypadku przepukliny mosznowej, udowej oraz nawrotowej przepukliny powłoki jamy brzusznej I, II i III stopnia. Oferta placówki obejmuje również operacje przepuklin metodą laparoskopową.

Na plastykę przepukliny pępkowej udać się można także do Szpitala św. Łazarza. W placówce świadczona jest szeroka gama usług z zakresu m.in. chirurgii ogólnej i plastycznej. W szpitalu, oprócz przepukliny pępkowej, operuje się również przepukliny w kresie białej i pooperacyjne. W placówce szukać pomocy mogą także osoby zmagające się z jednostronną i obustronną przepukliną pachwinową lub udową. Oferta ośrodka obejmuje również operacje przepukliny pachwinowej i udowej metodą laparoskopową.

Cena operacja przepukliny pępkowej w Krakowie i w Alicante

Sala operacyjna w Szpital św. Rafała Sala operacyjna w Szpital św. Rafała

W Krakowie za leczenie operacyjne przepukliny pępkowej z użyciem siatki zapłacić trzeba około 2 000 złotych. Za granicą cena takiej procedury jest znacznie wyższa. W Hospital Internacional Medimar w Alicante (w Hiszpanii) wynosi ona 2 144 euro, czyli około 9 000 złotych.
Operacje przepukliny pępkowej - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 2 500 zł do 4 700 zł
 • Wrocław od 2 500 zł do 6 500 zł
 • Warszawa od 2 000 zł do 6 000 zł
 • Poznań od 2 900 zł do 4 000 zł
 • Katowice od 2 600 zł do 5 200 zł
 • Łódź od 2 500 zł do 5 500 zł
 • Częstochowa od 2 000 zł do 4 000 zł
 • Tychy od 200 zł do 2 500 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 5 500 zł
 • Gdańsk od 3 500 zł
 • Lublin od 4 500 zł
 • Lubin od 2 700 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje przepukliny pępkowej w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska