Filtruj wyniki

Operacje przepukliny pępkowej Szczecin - informacje

Dom Lekarski - rejestratorki Dom Lekarski - rejestratorki

Przepuklina pępkowa to u niemowląt wada wrodzona, u dorosłych pacentów natomiast powstaje na skutek zmniejszenia wytrzymałości powłok brzusznych. Dochodzi do niej na skutek uwypuklenia worka przepuklinowego wraz z zawartością. Nieleczona, może prowadzić do uwięźnięcia przepukliny i niedrożności jelit. Operację przepukliny pępkowej, nazywaną hernioplastyką, wykonuje się zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Podczas operacji chirurg cofa do jamy brzusznej każdą tkankę, która znajdowała się w worku przepuklinowym., a brzegi ubytku zostają zszyte. Lekarz podczas zabiegu może też użyć specjalnej siatki, która wzmacnia struktury brzucha i zmniejsza ryzyko powtórnego pojawienia się przepukliny. Zabieg trwa około 30 minut i przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym.

Gdzie w Szczecinie można poddać się operacji przepukliny pępkowej

Chirurgiczne leczenie przepukliny pępkowej wykonuje dr n. med. Maciej Józefowicz, specjalista I i II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej i absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. W zakresie operacyjnego leczenia przepuklin oferuje także operacje przepukliny pachwinowej i kresy białej oraz przepukliny pooperacyjnej. Jest członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz autorem i współautorem licznych prac naukowych i referatów, dotyczących leczenia przepuklin (m.in. "Implanty syntetyczne w chirurgii przepuklin brzusznych", "Metody "kanapkowe" w operacjach dużych przepuklin brzusznych", "Przegląd technik chirurgicznego leczenia olbrzymich przepuklin jamy brzusznej").

Operacje przepukliny pępkowej wykonuje również dr n. med. Jerzy Lubikowski, który jest specjalistą w zakresie chirurgii i transplantologii. Doświadczenie chirurgiczne zdobywał m.in. w szpitalach uniwersyteckich w Groningen, Leiden i Rotterdamie, a tytuł doktora nauk medycznych uzyskał na podstawie obrony pracy "Porównanie przebiegu oraz wczesnych i odległych wyników operacji przepukliny pachwinowej wykonanej metodą zaotrzewną z użyciem laparoskopu i metodą Bassiniego". Od 1996 roku w ramach praktyki prywatnej przeprowadza operacje przepuklin pachwinowych, mosznowych i udowych, a także pooperacyjnych i nawrotowych.

Dr n. med. Marek Łokaj to kolejny specjalista chirurgii ogólnej, który zajmuje się operacyjnym leczeniem przepukliny pępkowej oraz innych typów przepukliny brzusznej (pachwinowa, kresy białej, pooperacyjna) w Szczecinie. Wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, w tym zaawansowane zabiegi laparoskopowe oraz prowadzi leczenie zachowawcze i zabiegowe przetok jelitowych.

Porównanie cen operacji przepukliny pępkowej w Szczecinie i w Wielkiej Brytanii

Sala operacyjna w Dom Lekarski Centrum Medyczne Sala operacyjna w Dom Lekarski Centrum Medyczne

W Szczecinie operacja przepukliny pępkowej to wydatek ok. 3 000 zł. Z kolei w Treatments at BMI The London Independent Hospital za taki sam zabieg trzeba zapłacić 3 000 £ (ok. 15 000 zł).

Operacje przepukliny pępkowej - ceny w Szczecinie na tle innych miast

 • Szczecin od 3 000 zł do 5 500 zł
 • Wrocław od 2 500 zł do 6 500 zł
 • Poznań od 2 900 zł do 4 000 zł
 • Warszawa od 2 900 zł do 6 000 zł
 • Katowice od 2 600 zł do 5 200 zł
 • Kraków od 2 500 zł do 4 700 zł
 • Częstochowa od 2 000 zł do 4 000 zł
 • Tychy od 200 zł do 3 100 zł
 • Łódź od 2 500 zł do 3 500 zł
 • Bydgoszcz od 2 700 zł do 4 200 zł
 • Gdańsk od 3 500 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje przepukliny pępkowej w Szczecinie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu operacje przepukliny pępkowej w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska