Operacje zaćmy Bielsko-Biała

Synonimy: leczenie zaćmy, operacje cataracty, leczenie katarakty, zaćma leczenie, katarakta leczenie operacyjne

Filtruj:

Operacje zaćmy Bielsko-Biała - informacje

Kadra w Klinika Okulus Kadra w Klinika Okulus

Zaćma jest to zaburzenie widzenia, które powstaje na skutek zmętnienia soczewki oka. Pierwszym objawem jest uczucie patrzenia przez mgłę. Z biegiem czasu obraz staje się coraz bardziej zamazany, aż dochodzi do całkowitej utraty wzroku. Jedyną skuteczną metodą leczenia jest zabieg chirurgiczny, podczas którego zmętniała soczewka jest zastępowana nową, sztuczną.

Pomożemy Ci znaleźć lekarza, który naprawi Twój wzrok!

Zabiegi chirurgicznego usunięcia zaćmy są wykonywane w Szpitalu Pod Bukami przy ul. Szarej w Bielsku- Białej. Operacje przeprowadza tutaj dr n. med. Iwona Rokita- Wala. Posiada tytuł specjalisty chorób oczu. Pracowała w Katedrze i Klinice Okulistyki Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, gdzie pełniła funkcję asystenta, adiunkta, a następnie ordynatora oddziału. Tytuł doktora nauk medycznych obroniła dzięki pracy pod tytułem „Ocena stanu klinicznego i rokowania po przeszczepie drążącym rogówek przy zastosowaniu skaningowej mikroskopii konfokalnej”. Jej zawodowe zainteresowania skupiają się wokół chirurgii zaćmy, chirurgii refrakcyjnej, diagnostyki obrazowej (konfokalna mikroskopia rogówki) oraz diagnostyki i leczenia schorzeń rogówki. Jest autorem lub współautorem około 170 publikacji. Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, European Society of Cataract and Refractive Surgeons oraz European Contact Lens Society of Ophthalmologists.

Pozbyć się zaćmy można w klinice Okulistyka Klepacki, która znajduje się przy ulicy Górskiej. Zabiegi przeprowadza tutaj dwóch lekarzy, dr n. med. Ryszard Klepacki oraz lek. med. Maciej Klepacki. Są oni specjalistami chorób oczu. W klinice oprócz operacji zaćmy wykonywane są zabiegi leczenia zeza, usuwania gradówki I guzów powiek. Przeprowadzane są tutaj laserowe zabiegi korekcji wzroku oraz laserowe usuwanie zaćmy wtórnej. Do diagnostyki chorób narządu wzroku wykorzystywane jest komputerowe badanie refrakcji, określenie pola widzenia, USG gałki ocznej, badanie metodą OTC oraz diagnostyka i leczenie stożka rogówki.

W Centrum Lekarskim Alfa w miejscowości Skoczów Harbutowice, około 30 km od centrum Bielska- Białej zabiegi usunięcia zaćmy przeprowadza dr n. med. Łukasz Bednarski. Swoje doświadczenie zdobywał pracując w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr. 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz w Oddziale Okulistycznym Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Jego praca doktorska nosiła tytuł “Ocena leczenia jaskry otwartego kąta metodą trabekuloplastyki pneumatycznej”. W szpitalu oprócz zabiegów chirurgicznego usuwania zaćmy przeprowadzane są operacje plastyczne powiek, w tym zabiegi usunięcia rogów skórnych, włókniaków, kępek żółtych i tłuszczaków, operacyjne usunięcie gradówki I skrzydlika. Z badań diagnostycznych dostępne jest wykonanie angiografii fluoresceinowej oraz OTC, czyli optycznej koherentnej tomografii.

Przy ulicy Górskiej w Klinice Okulus chirurgią narządu wzroku zajmuje się dr n. med. Iwona Filipecka, która posiada tytuł specjalisty chorób oczu. Pracowała w Klinice Okulistyki w Katowicach, gdzie zdobywała praktyczną wiedzę I doświadczenie. Była pierwszą osobą w Polsce, która wszczepiła soczewkę MPlus add.+1,5. Jako jedna z pierwszych wykonała zabieg usunięcia zaćmy, po wcześniejszej laserowej korekcji wzroku. W Klinice Okulus wykonuje się zabiegi na siatkówce oraz operacje jaskry, plastykę i usunięcie zmian na powiekach oraz zabiegi laserowe. W Klinice dostępny jest sprzęt do wykonania całego panelu badań. Oprócz ostrości wzroku I pola widzenia można określić m.in. Ciśnienie panujące w gałce ocznej i wymiary narządu wzroku. Wykonywane są badania tomograficzne, widzenia zmierzchowego, kontrastu i wrażliwości na olśnienie.

Czy koszt zabiegu w całej Europie jest taki sam?

W Centrum Lekarskim Alfa zabieg usunięcia zaćmy z wszczepieniem sztucznej soczewki kosztuje 2600zł. Taki sam zabieg w Advance Vision Care w Londynie kosztuje 2950 (ok. 17000zł). Ogromna różnica w cenie sprawia, że warto rozważyć wykonanie zabiegu w Polsce. Proces rekonwalescencji z pewnością uprzyjemnią spacery po Rynku I Starym Mieście Bielska- Białej, których zabudowa pochodzi z XVI- XIX wieku. Na turystów czeka również Zamek Książąt Sułkowskich z XIII wieku, w którym mieszkali Piastowie cieszyńscy oraz XVI- wieczny Dwór Lipnicki. Miłośnicy gór pokochają to miasto za to, że znajduje się na pograniczu Pogórza Śląskiego, Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego. Tak duże zróżnicowanie terenu sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Kadra w Klinika okulistyczna NeoVize Kadra w Klinika okulistyczna NeoVize

Operacje zaćmy - ceny w Bielsku-Białej na tle innych miast

 • Bielsko-Biała od 2 600 zł do 6 500 zł
 • Kraków od 1 990 zł do 7 000 zł
 • Warszawa od 1 790 zł do 8 400 zł
 • Łódź od 2 600 zł
 • Katowice od 2 990 zł do 7 000 zł
 • Rzeszów od 1 990 zł do 6 000 zł
 • Lublin od 3 000 zł do 6 500 zł
 • Gdańsk od 3 500 zł
 • Szczecin od 2 990 zł do 6 000 zł
 • Zielona Góra od 2 800 zł
 • Gdynia od 3 500 zł do 8 000 zł
 • Częstochowa od 1 950 zł
 • Chorzów od 2 900 zł do 5 390 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu operacje zaćmy także w miastach pobliżu Bielska-Białej, takich jak: Cieszyn, Tychy, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno lub Rybnik.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Infolinia:
801 002 125 lub 22 417 40 00
Telefony są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 19:00

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2016 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2016 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Zgłoś uwagi do strony