4,9 / 5  - 380 ocen »
Recepcja, poczekalnia Bio Ortopeda Gabinet zabiegowy Bio Ortopeda Oferta, ćwiczenia, zabiegi Bio Ortopeda Klinika Bio Ortopeda

Informacje ogólne o Klinice Bio Ortopeda – Terapie Biologiczne 

Prywatne Centrum Ortopedii Bio Ortopeda – Terapie Biologiczne jest jednym z najlepszych tego typu ośrodków w Polsce zachodniej. Zajmujemy się diagnostyką oraz kompleksowym leczeniem z zastosowaniem najnowocześniejszych terapii z zakresu ortopedii i traumatologii. Nasi pacjenci mogą skorzystać z szerokiej gamy terapii biologicznych. Charakteryzujemy się indywidualnym podejściem do problemów zdrowotnych zgłaszających się do nas osób. Nasza placówka pozostaje w stałej współpracy z europejskimi klinikami ortopedycznymi.

W ramach diagnostyki proponujemy Państwu konsultacje z najlepszymi specjalistami w regionie. Wykonujemy badania obrazowe USG.

Nasza placówka specjalizuje się w leczeniu stawów oraz zespołów bólowych związanych z chorobami kręgosłupa. Zajmujemy się również leczeniem stanów po urazach i zabiegach chirurgicznych. Pomoc mogą znaleźć u nas osoby ze zwyrodnieniami i stanami zapalnymi stawów, w tym RZS (reumatoidalne zapalenie stawów). Podejmujemy się leczenia zaawansowanych zwyrodnień stawów kolanowych, łokciowych (tzw. łokieć tenisisty) i biodrowych – nawet wówczas, gdy pacjent posiada kwalifikację do zabiegu wymiany stawu na endoprotezę.

Prowadzimy innowacyjne terapie biologiczne, które hamują rozwój choroby zwyrodnieniowej, chondromalacji stawów oraz niwelują ból bez konieczności stosowania ingerencyjnych i obciążających technik leczniczych. Terapia Orthokine® jest metodą opracowaną przez niemieckich naukowców, polegającą na podaniu pacjentowi mieszaniny autologicznych białek przeciwzapalnych, pozyskanych z jego własnej krwi. Iniekcja do miejsca z objawami stanu zapalnego spowalnia jego postęp, hamując tym samym postępujące niszczenie tkanek. Metoda przynosi doskonałe rezultaty w leczeniu stanów zapalnych i zwyrodnień stawów oraz w zwalczaniu bólu pojawiającego się w konsekwencji zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa i stanów zapalnych korzeni nerwowych. Dowiedziono także jej skuteczności w leczeniu urazów mięśni i ścięgien. Terapia Orthokine® jest wysoce bezpieczna i wolna od reakcji alergicznych.

W leczeniu schorzeń układu ruchu wykonujemy także iniekcje z kwasu hialuronowego oraz punkcje stawowe.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Czytaj więcej 

Udogodnienia dla pacjentów

Nasze Centrum oferuje konsultacje u profesjonalistów w dziedzinie ortopedii i traumatologii. Prowadzimy kompleksowe leczenie na najwyższym poziomie w miłej i komfortowej atmosferze.