poniedziałek
otwarte całą dobę
wtorek
otwarte całą dobę
środa
otwarte całą dobę
czwartek
otwarte całą dobę
piątek
otwarte całą dobę
sobota
otwarte całą dobę
niedziela
otwarte całą dobę
Wygląd zewnętrzny Natura Wygląd zewnętrzny Natura Gabinet konsultacyjny Natura Gabinet zabiegowy Natura Oferta, ćwiczenia, zabiegi Natura Aparatura, sprzęt zabiegowy Natura Zabieg, operacja Natura Zabieg, operacja Natura Zabieg, operacja Natura Oferta, ćwiczenia, zabiegi Natura Wnętrza, wystrój Natura Pokoje gościnne Natura Wygląd zewnętrzny Natura Recepcja, poczekalnia Natura Udogodnienia dla gości Natura Pokoje gościnne Natura Pokoje gościnne Natura Pokoje gościnne Natura Pokoje gościnne Natura Pokoje gościnne Natura Pokoje gościnne Natura Udogodnienia dla gości Natura Wygląd zewnętrzny Natura Udogodnienia dla gości Natura Udogodnienia dla gości Natura Pokoje gościnne Natura Wnętrza, wystrój Natura Pokoje gościnne Natura Wygląd zewnętrzny Natura Aparatura, sprzęt zabiegowy Natura Kadra Natura Wygląd zewnętrzny Natura Udogodnienia dla gości Natura Wnętrza, wystrój Natura Pokoje gościnne Natura Klinika Natura

Natura – informacje ogólne

Zakład Leczniczo-Rehabilitacyjny Natura został założony w 1990 roku przez małżeństwo lekarzy-pasjonatów, którzy pragnęli stworzyć dla swoich gości ośrodek inny niż wszystkie. W domowej atmosferze, z dala od zgiełku i hałasu, nasi pacjenci wracają do zdrowia i odzyskują siły. Wyróżnia nas indywidualne podejście do pacjenta i całościowe postrzeganie problemu, z jakim się do nas zwrócił. Nigdy nie leczymy objawów, skupiamy się na tym, aby znaleźć przyczynę i zastosować leczenie, którego efekty będą się utrzymywać przez długi czas. Ośrodek jest niewielki, panuje w nim kameralna atmosfera, a pacjent każdy może liczyć na specjalne traktowanie. Natura to rodzinna firma, której właścicielami są lekarze prowadzący leczenie.

Oferujemy szeroki zakres usług, począwszy od pojedynczych specjalistycznych konsultacji, przez wykonywane w trybie ambulatoryjnym zabiegi, a skończywszy na turnusach leczniczych. Dla każdego pacjenta przygotowujemy indywidualny plan leczenia, oparty na wstępnej diagnozie i wieloletnim doświadczeniu. Stosujemy sprawdzone metody terapeutyczne, dobrane do potrzeb pacjenta. Łączymy poszczególne metody, obca jest nam rutyna i stosowanie "doktryn" terapeutycznych. Każdy pacjent po przyjeździe do ośrodka jest szczegółowo diagnozowany, a w trakcie pobytu do jego dyspozycji jest osobisty terapeuta prowadzący.

Świadczymy usługi z zakresu rehabilitacji, fizykoterapii, podologii oraz medycyny estetycznej i regeneracyjnej. Mamy duże doświadczenie w diagnostyce i leczeniu chorób oraz urazów aparatu ruchu. Łączymy zabiegi z zakresu dermatologii i medycyny przeciwstarzeniowej z leczeniem i rehabilitacją kręgosłupa, co pozwala nam przeprowadzić kompleksową terapię. Ponadto u każdego pacjenta wykonujemy badania stóp.

Zajmujemy się pacjentami z zespołem bolesnego barku, po operacjach dysków, po urazach stawów oraz po endoprotezoplastyce stawów. Oferujemy rehabilitację zaburzeń równowagi napięć mięśniowych jako głównej przyczyny rozwoju zmian zwyrodnieniowych i zespołów bólowych kręgosłupa oraz rehabilitację pacjentów z hipermobilnością (nadruchomością stawów).

Warto podkreślić, że zabiegi są wykonywane w jednym bloku czasowym, bez zbędnych przerw. Dzięki temu nasi pacjenci mają czas na spacery, wycieczki czy inne przyjemności lub pracę wykonywaną zdalnie.

Czytaj więcej 

Oferta rehabilitacji/SPA

Oferujemy rehabilitację chorób aparatu ruchu pochodzenia ortopedycznego, neurologicznego, reumatologicznego, przeciążeniowego oraz pourazowego. Ponadto oferta obejmuje rehabilitację pooperacyjną narządu ruchu oraz leczenie wad postawy i zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży.

Leczymy chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa i stawów, chorobę dyskową i dyskopatię, a także osteoporozę. Pomagamy cierpiącym na przewlekłe bóle głowy i migrenę kręgopochodną, zablokowania oraz zaburzenia czynności stawów.

Stosujemy kombinacje rozmaitych metod terapeutycznych. Wśród naszych propozycji znajdą Państwo terapię tkanek miękkich oraz terapię manualną według Lewita, Hartmanna, Mulligana, McKenzie'go czy Kaltenborna-Evjentha. Stosujemy także terapię powięzi wg koncepcji FDM (Fascial Distortion Model) oraz terapię punktów spustowych. Prowadzimy ćwiczenia lecznicze i profilaktyczne. Zajmujemy się igłoterapią, fizykoterapią, balneoterapią oraz kinesiotapingiem. Przeprowadzamy również masaże.

Świadczymy usługi z zakresu medycyny estetycznej. Wykonujemy iniekcje kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej. Oferujemy także mezoterapię o działaniu ujędrniającym i rewitalizującym skórę. Ponadto przeprowadzamy bezoperacyjny lifting twarzy za pomocą radiofrekwencji. Specjalne miejsce w naszej ofercie zajmuje lipoliza iniekcyjna, czyli usuwanie tkanki tłuszczowej bez skalpela. Wykonujemy peelingi medyczne. Zamykamy poszerzone naczynka, usuwamy cellulit. 

Leczymy choroby dermatologiczne, takie jak atopowe zapalenie skóry, trądzik łojotokowy i różowaty czy łysienie. Konsultujemy pacjentów cierpiących z powodu bielactwa, łuszczycy czy grzybic skórnych i paznokci. Usuwamy zmiany skórne. Wykonujemy dermatoskopowe badanie zmian skórnych.

Specjalne miejsce w naszej ofercie zajmuje odnowa biologiczna. Przeprowadzamy zabiegi na ciało o działaniu nawilżającym, ujędrniającym, odżywiającym czy rewitalizującym. Mamy w ofercie również zabiegi wyszczuplająco-antycellulitowe. Wykonujemy zabiegi na dłonie i stopy.

W ramach podologii leczymy wady wrodzone i nabyte stóp, deformacje palców czy zmiany przeciążeniowe i zwyrodnieniowe stawów. Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem bólów stawów kończyn i kręgosłupa wywołanych przez wady stóp, obrzęki stóp i podudzi oraz stany pourazowe stóp. Usuwamy zrogowacenia skóry, odciski, modzele czy kurzajki. Pielęgnujemy pękające pięty. Oferujemy zabiegi w zmianach chorobowych paznokci.

Pakiety i oferty specjalne

  • Bolesny kręgosłup to pakiet stworzony z myślą o pacjentach, którzy zgłaszają dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa szyjnego, piersiowego, oraz lędźwiowego, głowy, kości ogonowej, rwy barkowej czy rwy kulszowej. Przygotowaliśmy dla Państwa ofertę w postaci "szkoły pleców", czyli nauki ćwiczeń w warunkach domowych oraz wykonywania czynności codziennych w taki sposób, aby ból nie powracał.

  • Kręgosłup po operacji to oferta dla pacjentów po zabiegach operacyjnych w obrębie kręgosłupa. Zapraszamy osoby w okresie od 4 do 6 tygodni po operacji. Pomagamy wrócić po leczeniu do codziennych zajęć, pozbyć się dolegliwości i zaburzeń, pokazujemy, jak pielęgnować bliznę i uniknąć zrostów pooperacyjnych.

  • Bolesny bark to oferta dla pacjentów, którzy narzekają na ból lub/i ograniczenia ruchomości stawu barkowego. Dokładnie diagnozujemy struktury barku i wprowadzamy zabiegi dobrane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

  • Chore biodro to pakiet przeznaczony dla pacjentów cierpiących z powodu choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego, przed lub po endoprotezoplastyce. Zapraszamy do nas pacjentów od 6 tygodnia po operacji. Skupiamy się na usunięciu lub zmniejszeniu bólu, poprawie ruchomości stawu oraz wydolności chodu chorego.

  • Chore kolano to turnus rehabilitacyjny dla pacjentów zgłaszających dolegliwości ze strony kolan. Oferta skierowana jest do osób z pourazowym lub zwyrodnieniowym uszkodzeniem struktur stawu, przed i po zabiegach operacyjnych. Rehabilitację zaczynamy już po zdjęciu unieruchomienia.  

  • Staw żuchwowo-skroniowy to pakiet stworzony z myślą o osobach cierpiących z powodu bólu i/lub ograniczeń ruchomości stawu skroniowo-żuchwowego oraz bóli głowy i szyi prowokowanych przez narząd żucia.

  • Turnus medycyny estetycznej to specjalna propozycja dla osób potrzebujących relaksu, pragnących poprawić wygląd swojej skóry. Przeprowadzamy zabiegi regeneracyjne i odmładzające dobierane indywidualnie do potrzeb pacjentów po konsultacji dermatologicznej.

  • Turnus podologiczny to propozycja dla pacjentów, u których występują zaburzenia ortopedyczne i dermatologiczne w obrębie stóp. W sposób kompleksowy zadbamy o zdrowie i wygląd Państwa stóp.

  • Turnus relaksacyjny to pakiet powstały z myślą o osobach przemęczonych, które potrzebują odpoczynku od stresu i problemów codzienności. Oferujemy zabiegi uzdrowiskowe, relaksacyjne i pielęgnacyjne.

Pokoje w Natura

Zapraszamy do komfortowej Willi Natura, zlokalizowanej w cichej i spokojnej części Buska-Zdroju. Ośrodek jest otoczony pięknym, zadbanym ogrodem, a na gości czekają przestronne, nowocześnie wyposażone pokoje z łazienkami.

Dla wygody klientów

Ośrodek jest kameralny, jednorazowo na miejscu przebywa nie więcej niż 24 osoby, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić każdemu pacjentowi maksimum uwagi. Możemy sobie pozwolić na to, żeby dla każdej osoby opracowywać indywidualny plan terapeutyczny

W każdym z pokoi jest telewizja i bezpłatny dostęp do Wi-Fi.

Atrakcje w okolicy

Busko-Zdrój to znana miejscowość uzdrowiskowa w województwie świętokrzyskim. Jej wizytówką jest z pewnością Park Zdrojowy, z którego wiedzie deptak prosto do zabytkowego Rynku. Turystów przyciągają Zameczek Dersława, Galeria Zielona czy ławeczka Wojtka Belona.

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia

Posiadamy wieloletnie doświadczenie. Ośrodek funkcjonuje od 1990 roku i zaufały nam tysiące pacjentów. Najlepszym potwierdzeniem naszych umiejętności i wiedzy jest fakt, iż pacjenci wracają do nas po czasie i polecają nasze usługi rodzinie i znajomym.

Sukcesywnie uczestniczymy w organizowanych w kraju i za granicą kursach i spotkaniach naukowych. Dysponujemy licznymi certyfikatami i dyplomami ze szkoleń i kongresów.