Plastyka brzucha Bydgoszcz

Synonimy: abdominoplastyka, plastyka powłok brzucha, lifting chirurgiczny brzucha, tummy tuck,

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Plastyka brzucha Bydgoszcz - informacje

Kadra w Stadmedica Centrum Medyczne Kadra w Stadmedica Centrum Medyczne

Plastyka brzucha lub abdominoplastyka czy też lifting chirurgiczny to kosmetyczny zabieg wykonywany w znieczuleniu ogólnym, którego celem jest usunięcie nadmiaru luźnej skóry i tkanki tłuszczowej w środkowej i dolnej części brzucha, a w niektórych przypadkach zszyciu i prawidłowym napięciu mięśni. Pełna abdominoplastyka jest niezwykle skuteczna dla osób po znacznej redukcji masy ciała (w przebiegu leczenia otyłości) lub dla kobiet po ciąży.

Modelowanie sylwetki – operacje korekcyjne powłok brzucha

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej oferuje Klinika Wident, gdzie indywidualne konsultacje, kwalifikacje i zabiegi przeprowadza m.in. członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej – dr n. med. Andrzej Świątkiewicz. Oferta obejmuje operacje z zakresu brzucha, w tym plastykę powłok brzucha oraz korekcję fałdów skórnych. Klinika, która działalność rozpoczęła w 1992 r. od specjalistycznych gabinetów, dziś świadczy pełen wachlarz usług w zakresie zabiegowym, z blokiem operacyjnym, nowoczesnym zapleczem diagnostycznym i Oddziałem Łóżkowym w nowo powstałym gmachu. Placówka spełnia wszystkie niezbędne wymogi, czego potwierdzeniem jest Certyfikat ISO 9001:2008.

Zabiegi korygujące deformacje powłok brzucha wykonuje również specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, lek. med. Wiesław Bieńkowski, który jest dyrektorem Centrum Medycznego Bieńkowski. Zabieg, który polega na odpreparowywaniu od ściany brzucha aż do łuków żebrowych płata skórno tłuszczowego, a następnie naciągnięciu leżących pod spodem mięśni i zszyciu ich, wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i zwykle trwa od 2 do 4 godzin. Procedura po jego zakończeniu przewiduje obserwację i 2–dniową hospitalizację. Placówka powstała w 2003 r. jako szpital o profilu zabiegowym, gdzie przeprowadzane są operacje plastyczne, jak również z zakresu chirurgii ogólnej, ginekologii, ortopedii oraz okulistyki. 

Pacjenci, którzy planują radykalne odchudzanie, decyzje o zabiegu powinni odłożyć do czasu, aż ich waga się ustabilizuje. To jedno z zaleceń lekarzy Centrum Medycznego Gizińscy, którzy zwracają uwagę, że plastyka brzucha nie jest zamiennikiem zabiegu odchudzającego. Oprócz standardowych wskazań do zabiegu, jest on także skierowany do osób, które przeszły wcześniej operacje zaburzające ciągłość mięśni brzusznych. Procedurę poprzedzają konsultacje oraz badania, jakie można wykonać w Centrum. Oprócz pełnej plastyki brzucha, placówka oferuje również małą plastykę brzucha, jaka polega na nacięciu tuż powyżej spojenia łonowego i odwarstwieniu skóry jedynie do poziomu pępka, który pozostaje na swoim miejscu. Zabiegi przeprowadza specjalista chirurgii plastycznej, dr n. med. Sylwester Dratwa.

W 2002 r. w nowych pomieszczeniach rozpoczęła działalność Katedra i Klinika Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, należąca do struktury Szpitala  Uniwersyteckiego  nr  1  im. dr. A. Jurasza, której kierownikiem jest prof. dr hab. n. med. Henryk Witmanowski. Zakres działalności Kliniki, oprócz zabiegów refundowanych z chirurgii rekonstrukcyjnej, obejmuje także odpłatne zabiegi z chirurgii estetycznej, w tym plastykę powłok brzucha, a także liposukcję oraz przeszczepy tkanki tłuszczowej. Zespół Kliniki tworzą m.in. dr n. med. Maria Czternastek oraz dr n. med. Jerzy Kolasiński. Placówka posiada Certyfikat Bezpieczny Szpital 2011 dla finalisty Rankingu Szpitali Polskich. Jakość usług zgodną z normą uwierzytelnia Certyfikat ISO 9001:2008.  

Abdominoplastyka w Bydgoszczy i w Niemczech – porównanie cen

Gabinet zabiegowy w Szpital Świętego Łukasza Gabinet zabiegowy w Szpital Świętego Łukasza

W zależności od regionu i kliniki, oferta niemieckich chirurgów jest zbliżona lub wyższa. Najniższą cenę plastyki brzucha oferuje dr med. Friedrich–W. von Hesler z Hannoveru z Kliniki Kosmetische Chirurgie am Kröpcke – 2000–6000 € (8400–25200 zł). Górną granicę stanowi natomiast oferta chirurga plastycznego Claudii Schaar z Welfenhofzentrum w Wiesbaden – 7000–9000 € (29400 – 37800 zł). Średni koszt abdominoplastyki w Niemczech to 3000–8000 € (12600 – 33600 zł), tyle zapłacimy np. u specjalisty chirurgii plastycznej i estetycznej, dr Olafa Kaudera z Berlina.

Plastyka brzucha - ceny w Bydgoszczy na tle innych miast

 • Bydgoszcz od 7 995 zł do 12 054 zł
 • Warszawa od 7 000 zł do 20 000 zł
 • Wrocław od 8 500 zł do 19 500 zł
 • Kraków od 7 000 zł do 15 000 zł
 • Katowice od 6 150 zł do 16 000 zł
 • Łódź od 10 000 zł do 14 000 zł
 • Częstochowa od 8 000 zł do 16 000 zł
 • Szczecin od 8 000 zł do 13 000 zł
 • Poznań od 6 000 zł do 20 000 zł
 • Gdańsk od 12 000 zł do 18 900 zł
 • Białystok od 5 000 zł do 13 530 zł
 • Lublin od 10 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa plastyka brzucha w Bydgoszczy jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu plastyka brzucha w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska