Plastyka brzucha Katowice

Synonimy: abdominoplastyka, plastyka powłok brzucha, lifting chirurgiczny brzucha, tummy tuck,

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Plastyka brzucha Katowice - informacje

Śródoperacyjny Rtg cyfrowy w Klinice Mazan Śródoperacyjny Rtg cyfrowy w Klinice Mazan

W dzisiejszym świecie coraz więcej uwagi poświęca się urodzie. Promowana jest młodość, gibka i szczupła sylwetka oraz gładka skóra bez zmarszczek. A przecież wiadomo, że nie jest łatwo utrzymać linię, żywiąc się „na szybko" (bo  brakuje czasu na zdrowe gotowanie) i nie ćwicząc regularnie albo i wcale. Dlatego tak popularna staje się operacja plastyczna powłok brzucha.

Plastyka powłok brzucha (inaczej abdominoplastyka) to  zabieg, podczas którego lekarz usuwa fałdy skórno-tłuszczowe w dolnej i środkowej części brzucha. Nierzadko konieczne jest również wzmocnienie mięśni ściany brzucha. W efekcie brzuch zostaje spłaszczony, a jego mięśnie na nowo napięte.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Trwa od 3 do 4 godzin.

Specjaliści abdominoplastyki w Katowicach

Skoro abdominoplastyka staje się coraz popularniejsza, nie może dziwić, że w tylu klinikach można jej się poddać. Dziś już praktycznie w każdej nowoczesnej placówce w ofercie zabiegów widnieje plastyka brzucha. Przykładowo, w Katowicach owych klinik jest wyjątkowo dużo, a dodatkową zachętą do wybrania właśnie tego miasta jest fakt, że pracują tam świetnie wykształceni, doświadczeni chirurdzy plastyczni.

Jeden z nich, dr n. med. Henryk Mekle, prowadzi wraz z żoną klinikę Mekmed (w jej ramach funkcjonuje Centrum Estetyki Ciała). Przeszedł szkolenia w Atenach, Sztokholmie, Mediolanie i w Wiedniu. Dodatkowo jest trenerem krajowym z zakresu wykonywania zabiegów w systemie Vaser Lipo. Jako pierwszy przeprowadzał w Polsce zabiegi lipolizy laserowej oraz modelowania sylwetki za pomocą liposukcji ultradźwiękowej. Specjalizuje się w chirurgii kosmetycznej, szczególnie w zabiegach plastyki powłok oraz liposukcji.

Z kolei dr Anna Olender (Olender Clinic) zdobywała doświadczenie w najstarszym polskim ośrodku chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej w Polanicy Zdroju. Od 2008 roku jest Ordynatorem Oddziału Chirurgii Plastycznej w Weiss Klinik w Chorzowie. Częstymi klientkami jej kliniki są kobiety, które chcą poddać się plastyce powłok brzucha z powodu nadmiaru wiotkiej skóry i rozstępów po ciąży. Specjalistka chirurgicznie redukuje tkankę tłuszczową i wzmacnia mięśnie proste brzucha.

Plastyka brzucha w dobrej klinice

Dr Jerzy Wilgus (Euroklinika) wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej. Należy do nich, między innymi, abdominoplastyka modyfikowana (średni stopień trudności zabiegu) i abdominoplastyka częściowa (miniabdominoplastyka), którą przeprowadza u pacjentów z nadmiarem tkanki tłuszczowej pod skórą  w dolnej części brzucha. Zaletą tego zabiegu jest krótkie cięcie i czas trwania (ok. 1 godziny).  Natomiast całkowita plastyka brzucha trwa ok. 2 godziny bądź więcej, w zależności od modelowanej powierzchni ciała.

Dr n. med. Dariusz Duda oraz lek. med. Danuta Pawlik-Knapik (Centrum Estetyki Ciała) pracują w pierwszym w Polsce ośrodku wykonującym zabiegi metodą Vaser Lipo HD. Ów zabieg (Vaser HighDefinition Liposculpture) wymaga znieczulenia ogólnego i pozostania co najmniej dobę w klinice.

Dr Bożena Jaklik (Chirurgia Plastyczna i Estetyczna dr Bożena Jaklik) już od wielu lat z powodzeniem wykonuje plastykę powłok brzusznych. Jej pacjentki mogą także poddać się odsysaniu tkanki tłuszczowej, faceliftingowi bądź liposukcji podbródka. Konsultacje w sprawie zabiegów doktor przeprowadza  w klinice Medipol.

Również dr Zbigniew Mazan (Klinika Chirurgii Mazan) przeprowadza zabiegi modelowania powłok brzucha. Wykonuje je w znieczuleniu zewnątrzoponowym (dolędźwiowym) lub ogólnym dotchawiczym i niekiedy łączy z liposukcją. Czas trwania abdominoplastyki w jego ośrodku wynosi ok. 3 godzin.

Plastyce powłok brzucha można poddać się także w gabinecie dr Marcina Sierocińskiego (Chirurgia Plastyczna Dr Marcin Sierociński). Prócz abdominoplastyki specjalista zajmuje się przeprowadzaniem, między innymi, liposukcji i faceliftingu z użyciem wypełniaczy.

Wyszczuplająca turystyka 

Gabinet zabiegowy w Klinika Magnuccy Gabinet zabiegowy w Klinika Magnuccy

Nikogo nie trzeba przekonywać, że na zabieg abdominoplastyki warto wybrać się do Katowic. Z pełnym zaufaniem można powierzyć swoje zdrowie jednemu z doświadczonych tutejszych chirurgów. Również cudzoziemki podzielają tą opinię i często pojawiają się w katowickich klinikach, przyjeżdżając specjalnie nawet z USA czy Australii. Polscy specjaliści wykonują zabiegi na wysokim poziomie, a dla zagranicznych turystów medycznych ich cena jest bardziej korzystna niż we własnym kraju. Dodatkową zachętą jest to, że mogą zostać tu dłużej i poświęcić się zwiedzaniu. A jest co podziwiać – oprócz słynnego Spodka można także zobaczyć największą katedrę w Polsce (Archikatedra Chrystusa Króla) oraz  Pomnik Powstańców Śląskich.

Plastyka brzucha - ceny w Katowicach na tle innych miast

 • Katowice od 6 150 zł do 16 000 zł
 • Warszawa od 7 000 zł do 20 000 zł
 • Wrocław od 8 500 zł do 19 500 zł
 • Kraków od 7 000 zł do 15 000 zł
 • Łódź od 10 000 zł do 14 000 zł
 • Częstochowa od 8 000 zł do 16 000 zł
 • Szczecin od 8 000 zł do 13 000 zł
 • Poznań od 6 000 zł do 20 000 zł
 • Gdańsk od 12 000 zł do 18 900 zł
 • Bydgoszcz od 7 995 zł do 12 054 zł
 • Białystok od 5 000 zł do 13 530 zł
 • Lublin od 10 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa plastyka brzucha w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu plastyka brzucha w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Sosnowiec, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Gliwice oraz Jastrzębie-Zdrój.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska