Operacja plastyczna brzucha Lublin

abdominoplastyka, plastyka powłok brzucha, lifting chirurgiczny brzucha, tummy tuck,

Plastyka brzucha w Lublinie - informacje

Gabinet zabiegowy w Żagiel Med Szpital Gabinet zabiegowy w Żagiel Med Szpital

Dermolipectomia brzucha (abdominoplastyka) to rozległy zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym, który może trwać nawet do 3 godzin. Zabieg przeprowadzany jest ze wskazań zarówno kosmetycznych (rozstęp mięśni prostych po ciąży), jak i medycznych, np. po intensywnym odchudzaniu, związanym z utrata dużej ilości tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Cięcia zwykle przebiegają nad spojeniem łonowym, sięgając aż do bioder, i wiążą się z preparacją płatów skórnych po łuki żebrowe skąd nadmiar ściągniętej skóry ulega wycięciu. Ostatnim etapem jest plastyka mięśni (ewentualnie) i wszycie pępka.

Korekcje obwisłych powłok brzusznych – gdzie wykonywany jest zabieg w Lublinie?

Plastyka powłok brzusznych należy do oferty zabiegów lek. med. Ryszarda Nawrockiego, członka Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Ten specjalista II stopnia z zakresu chirurgii ogólnej i specjalista chirurgii plastycznej w swojej prywatnej praktyce przeprowadza nie tylko zabiegi plastyczne, ale także mikrochirurgiczne (korekcja kształtu nosa i powiek) oraz w zakresie chirurgii czaszkowo-twarzowej. Lekarz wyspecjalizował się ponadto w chirurgii rekonstrukcyjnej i replantacjach utraconych części ciała u pacjentów dotkniętych wadami wrodzonymi i zniekształceniami pourazowymi.

Plastyka brzucha to również propozycja NZOZ Centrum Medyczne Medicos, gdzie zabieg usunięcia skóry wraz z tkanką podskórną często łączy się z procedurą naprawczą ściany mięśniowej brzucha. W cenę zabiegu wliczone jest znieczulenie oraz jednodniowy pobyt w Szpitalu. Oprócz plastyki zwiotczałych powłok brzucha, cennikiem objęte są również zabiegi wycięcia zwiotczałej skóry ramion oraz podciągnięcia zwiotczałej skóry ud. Placówka oferuje również zabieg liposukcji w modelowaniu sylwetki.

Plastyka zwiotczałych powłok brzucha należy do zabiegów wymagających hospitalizacji również w Ośrodku Chirurgii Plastycznej Dr. Macieja Kuczyńskiego, a operacje przeprowadzane są ze wskazań kosmetycznych, w przypadku korekty zniekształceń pociążowych lub pooperacyjnych, oraz medycznych w przebiegu leczenia otyłości. Procedura może być łączona z liposukcją i obejmuje zabieg modelowania pępka. Ponadto, w Ośrodku wykonywana jest rekonstrukcja piersi przeniesieniem tkanek z powłok brzucha (TRAM). 

Plastyka brzucha w Lublinie i w Londynie (Wielka Brytania) – ceny

Sala operacyjna w Żagiel Med Szpital Sala operacyjna w Żagiel Med Szpital

W Lublinie cena plastyki powłok brzusznych kształtuje się na poziomie 10 000 - 14 000 zł, natomiast w londyńskiej The Private Clinic of Harley Street za taki sam zabieg trzeba zapłacić co najmniej 6 500 funtów, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę ponad 35 000 zł.

Plastyka brzucha - ceny w Lublinie na tle innych miast

 • Lublin od 10000 zł
 • Warszawa od 7000 zł do 22000 zł
 • Wrocław od 8500 zł do 19500 zł
 • Kraków od 7000 zł do 20000 zł
 • Częstochowa od 8000 zł do 16000 zł
 • Katowice od 6150 zł do 14000 zł
 • Łódź od 10000 zł do 15000 zł
 • Szczecin od 8000 zł do 21000 zł
 • Gdańsk od 12000 zł do 18900 zł
 • Bydgoszcz od 7995 zł do 15000 zł
 • Białystok od 5000 zł do 13530 zł
 • Poznań od 6000 zł
Plastyka brzucha cena »

Usługa plastyka brzucha w Lublinie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu plastyka brzucha w pobliżu Lublina, w miejscowościach: Nałęczów oraz Puławy.