Plastyka brzucha Szczecin

Doskwiera Ci nadmiar skóry na brzuchu? A może niedawno zostałaś mamą i chciałabyś pozbyć się brzucha po ciąży? Odpowiedzią na Twoje problemy jest abdominoplastyka. Sprawdź listę 4 klinik w Szczecinie, które posiadają w swojej ofercie ten zabieg. Z nami wygodnie umówisz się na wizytę konsultacyjną u lekarza, podczas której dokona on kwalifikacji do plastyki brzucha.

Pacjenci z Szczecina wybierają także placówki z Kamienia Pomorskiego (62 km od centrum Szczecina)
Kamień Pomorski, ul. Kopernika 28

Centrum Medyczne Meritum

4,5 / 5  (359 opinii)  rozwiń

Jestem zadowolona. ~ ☺ (Plastyka brzucha, lek. Michał Piotrowiak)

 • Plastyka brzucha od 8 000 zł
 • Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej (przedzabiegowa)  200 zł

Plastyka brzucha Szczecin - informacje

Plastyka brzucha (inaczej abdominoplastyka) to operacja, której efektem ma być znacząca poprawa wyglądu brzucha oraz wyszczuplenie talii. Standardowa procedura opiera się na wykonaniu długiego cięcia, przebiegającego od biodra do biodra oraz osobnego, poprowadzonego nad pępkiem. Następnie skórę oddziela się od ściany brzucha, by jego mięśnie mogły zostać naciągnięte, a nadmiar tłuszczu i skóry zlikwidowane. Operacja odbywa się w znieczuleniu ogólnym i trwa około czterech godzin. Osoby, u których tłuszcz zalega w dolnej części brzucha, mogą poddać się uproszczonemu zabiegowi, czyli plastyce brzucha dolnego.

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Meritum Sala operacyjna w Centrum Medyczne Meritum

Odsysanie tłuszczu w Szczecinie

Na plastykę brzucha w Szczecinie można wybrać się na przykład do położonej w zachodniej części miasta Kliniki Chirurgii Plastycznej Beauty Group. W ofercie placówki znajdują się: 

 • pełna plastyka brzucha + zaopatrzenie przepukliny kresy białej/brzusznej/MESH;
 • pełna plastyka brzucha + liposukcja nadbrzusza lub boków;
 • pełna plastyka brzucha + liposukcja nadbrzusza i boków
 • plastyka brzucha dolna

 Popularnym ośrodkiem jest także Dom Lekarski Centrum Medyczne, zlokalizowany w dzielnicy Turzyn. Placówka ta jest w stanie zaproponować swoim pacjentom m.in. plastykę brzucha z liposukcją oraz abdominoplastykę z plastyką mięśni. Ciekawym zabiegiem jest tzw. mommy makeover, czyli jednoczesna korekcja piersi i brzucha.

Gdzie jeszcze na abdominoplastykę?

Położony w dzielnicy Bezrzecze Medilmel to ośrodek, który dołączył do naszego serwisu w drugiej połowie 2018 roku. Plastykę brzucha przeprowadza tu lek. Katarzyna Ostrowska-Clark - założycielka kliniki posiadająca ponad 14-letnie doświadczenie w chirurgii estetycznej. Obwisłego brzucha można pozbyć się także w placówce Sonomed (dzielnica Turzyn). Zabiegi przeprowadza tu niezwykle doświadczony specjalista, prof. dr hab. n. med. Piotr Prowans. Wśród dostępnych zabiegów znajduje się zarówno plastyka, jak i liposukcja brzucha.

Pozostałe szczecińskie placówki

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Meritum Sala operacyjna w Centrum Medyczne Meritum

Abdominoplastykę w swoim gabinecie wykonuje lek. med. Maciej Pastucha. Oprócz tradycyjnej plastyki brzucha, lekarz przeprowadza też mini-abdominoplastykę oraz plastykę powłok brzusznych z dodatkową liposukcją. By poddać się operacji plastycznej brzucha, można odwiedzić również szczecińskie Prywatne Centrum Chirurgii Plastycznej Aesthetic Med. Poza abdominoplastyką wykonywane są tu również takie zabiegi, jak odsysanie tłuszczu metodą tradycyjną lub przy pomocy lasera.

Osoby, chcące poprawić swoją sylwetkę i wpłynąć na wygląd brzucha, mogą umówić się na abdominoplastykę u dr n. med. Andrzeja Dmytrzaka, specjalisty chirurgii plastycznej. Fachowiec ten należy do Światowego Towarzystwa Chirurgii Estetycznej oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Obecnie zajmuje się między innymi wszelkimi odmianami operacji plastyki brzucha, ogólnym modelowaniem sylwetki, jak również lipolizą wybranych partii brzucha.

Ile kosztuje plastyka brzucha w Szczecinie?

Cena zabiegu jest uzależniona zarówno od danej placówki, jak i konkretnej metody zabiegowej. Klasyczna plastyka brzucha to wydatek od 11 tys. zł wzwyż. Na ostateczny koszt wpływ ma m.in. zakres zabiegu oraz to, jakie efekty chce uzyskać pacjent.

Plastyka brzucha - ceny w Szczecinie na tle innych miast

 • Szczecin od 8 000 zł do 21 000 zł
 • Warszawa od 7 000 zł do 22 000 zł
 • Wrocław od 8 500 zł do 19 500 zł
 • Kraków od 7 000 zł do 20 000 zł
 • Katowice od 6 150 zł do 14 000 zł
 • Częstochowa od 8 000 zł do 16 000 zł
 • Łódź od 10 000 zł do 15 000 zł
 • Gdańsk od 11 100 zł do 18 900 zł
 • Bydgoszcz od 7 995 zł do 15 000 zł
 • Białystok od 5 000 zł do 13 530 zł
 • Poznań od 6 000 zł
 • Zielona Góra od 10 500 zł
Plastyka brzucha cena »

Usługa plastyka brzucha w Szczecinie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu plastyka brzucha w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.