Plastyka brzucha Szczecin

Synonimy: abdominoplastyka, plastyka powłok brzucha, lifting chirurgiczny brzucha, tummy tuck,

Filtruj wyniki
Pacjenci z Szczecina wybierają także placówki z Kamienia Pomorskiego (62 km od centrum Szczecina)

Plastyka brzucha Szczecin - informacje

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Meritum Sala operacyjna w Centrum Medyczne Meritum

Plastyka brzucha (inaczej abdominoplastyka) to operacja, której efektem ma być znacząca poprawa wyglądu brzucha oraz wyszczuplenie talii. Standardowa procedura w przypadku całkowitej plastyki powłok brzusznych opiera się na wykonaniu długiego cięcia, przebiegającego od biodra do biodra oraz osobnego, poprowadzonego nad pępkiem. Następnie skórę oddziela się od ściany brzucha, by jego mięśnie mogły zostać naciągnięte, a nadmiar tłuszczu i skóry zlikwidowane. Operacja odbywa się w znieczuleniu ogólnym i trwa około czterech godzin. Osoby, u których tłuszcz zalega w dolnej części brzucha, mogą poddać się uproszczonemu zabiegowi, czyli mini-abdominoplastyce. 

Plastyka brzucha w Szczecinie

Abdominoplastykę w swoim gabinecie wykonuje lek. med. Maciej Pastucha. Specjalizację drugiego stopnia z chirurgii plastycznej uzyskał on w 2000 roku, a rok później postanowił zająć się wyłącznie tą dziedziną medycyny. Od roku 1994 jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Oprócz tradycyjnej plastyki brzucha, lekarz przeprowadza też mini-abdominoplastykę, plastykę powłok brzusznych z dodatkową liposukcją oraz osobne zabiegi liposukcji brzucha, bioder czy okolicy lędźwiowej.

By poddać się operacji plastyki brzucha, można odwiedzić szczecińskie Prywatne Centrum Chirurgii Plastycznej Aesthetic Med. Placówka funkcjonuje od 1991 roku. W roku 2005 ośrodek został ogłoszony najlepszą polską prywatną kliniką chirurgii plastycznej przez Tygodnik Wprost, a rok później zasłużył na ten tytuł po raz kolejny. W placówce, poza abdominoplastyką, wykonywane są takie zabiegi, jak odsysanie tłuszczu metodą tradycyjną lub pomocy lasera. Przeprowadza się tam także zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej, między innymi rozpuszczanie tłuszczu (w tym górnych i dolnych partii brzucha).

Osoby, chcące poprawić swoją sylwetkę i wpłynąć na wygląd brzucha, mogą umówić się na abdominoplastykę u dr n. med. Andrzeja Dmytrzaka, specjalisty chirurgii plastycznej drugiego stopnia. W 1979 roku doktor Dmytrzak ukończył Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi. Przynależy do Światowego Towarzystwa Chirurgii Estetycznej oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Obecnie zajmuje się między innymi wszelkimi odmianami operacji plastyki brzucha, ogólnym modelowaniem sylwetki, jak również lipolizą wybranych partii brzucha.

Cena operacji plastyki brzucha w Polsce i Francji

Sprzęt medyczny w Dom Lekarski Centrum Medyczne Sprzęt medyczny w Dom Lekarski Centrum Medyczne
W Clinique des Champs Elysees w Paryżu abdominoplastyka kosztuje co najmniej około 6 000 € (ponad 23 000 zł), podczas gdy w szczecińskich klinikach ceny za tę samą operację zaczynają się już od 11 400 zł.

Plastyka brzucha - ceny w Szczecinie na tle innych miast

 • Szczecin od 8 000 zł do 13 000 zł
 • Warszawa od 7 000 zł do 20 000 zł
 • Wrocław od 8 500 zł do 19 500 zł
 • Kraków od 7 000 zł do 15 000 zł
 • Katowice od 6 150 zł do 16 000 zł
 • Poznań od 6 000 zł do 20 000 zł
 • Łódź od 10 000 zł do 14 000 zł
 • Częstochowa od 8 000 zł do 16 000 zł
 • Gdańsk od 12 000 zł do 18 900 zł
 • Bydgoszcz od 7 995 zł do 12 054 zł
 • Białystok od 5 000 zł do 13 530 zł
 • Kielce od 10 000 zł do 12 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa plastyka brzucha w Szczecinie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu plastyka brzucha w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska