Plastyka brzucha Warszawa

Synonimy: abdominoplastyka, plastyka powłok brzucha, lifting chirurgiczny brzucha, tummy tuck,

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Plastyka brzucha Warszawa - informacje

Kadra w Klinika Krajewski Kadra w Klinika Krajewski

Niekiedy bywa tak, że po przebytej ciąży u kobiet pozostaje nieestetyczny nadmiar zwiotczałej skóry na brzuchu, a także  rozstępy. Podobnie jest w przypadku nadwagi – na brzuchu gromadzi się tkanka tłuszczowa, której trudno się pozbyć. Na szczęście można to zrobić chirurgicznie, poddając się zabiegowi abdominoplastyki.

Abdominoplastyka (inaczej plastyka powłok brzucha) to operacja polegająca na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha. W czasie zabiegu chirurg plastyczny wykonuje poziome nacięcie (od jednego kolca biodrowego do drugiego), a po pozbyciu się tłuszczu naciąga  skórę i na nowo umiejscawia pępek. Po operacji mięśnie proste brzucha są wzmocnione, a tkanka tłuszczowa zredukowana.

Plastyka brzucha trwa od 3 do 4 godzin i jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym.

Chirurdzy plastyczni w Warszawie

Kilka miast w Polsce może pochwalić się kadrą lekarską złożoną z prekursorów medycznych, od których uczą się inni. Jednym z tych miast jest Warszawa, w której pracuje wielu utalentowanych chirurgów plastycznych, a ich placówki wyposażone są w najnowocześniejszą aparaturę. Jako przykład może tu służyć osoba dr n. med. Tadeusza Witwickiego (Gabinet Chirurgii Plastycznej Tadeusz Witwicki), absolwenta warszawskiej Akademii Medycznej. Obecnie pracuje jako ordynator oddziału chirurgii plastycznej w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA. To specjalista mający ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie chirurgii plastycznej i jednocześnie prekursor wielu metod w dziedzinie chirurgii rekonstrukcyjnej i plastycznej w Polsce.

Dr Jerzy M. Chęciński (Chęciński Jerzy Gabinet Chirurgii Plastycznej) doświadczenie zawodowe zdobywał, między innymi, w Klinice Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju i  Klinice CMKP w Warszawie. Był także na kursach i zagranicznych stażach w Niemczech i Francji. Jest członkiem zwyczajnym Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Od przeszło 20 lat prowadzi praktykę prywatną, a za sobą ma wykonanie ponad 5000 operacji z zakresu chirurgii plastycznej. Plastykę brzucha przeprowadza w znieczuleniu zewnątrzoponowym, a jeśli łączy ją z liposukcją, znieczula pacjenta sposobem Kleina. Zabiegi w ośrodku wykonuje także dr Wojciech Jasek.

Specjaliści od brzucha

Chirurg plastyczny Artur Broma (Metamorfosis) podczas plastyki brzucha zmienia położenie i kształt pępka, w razie potrzeby likwiduje również przepuklinę brzuszną. W klinice, prócz abdominoplastyki, przeprowadza zabiegi odmładzania twarzy przy pomocy nowoczesnych nici Silhouette (Silhouette Lift), a także lifting twarzy i ciała Reaction.

W Centrum Chirurgii PlastycznejSzpitala Grupy Lux Med takie zabiegi wykonuje dr n. med. Małgorzata Chomicka-Janda i dr n. med. Lubomir Lembas. Chirurgicznie usuwają nadmiar tkanki tłuszczowej i skóry z brzucha, wykonując przy tym plastykę mięśni prostych brzucha. Często łączą abdominoplastykę z modelowaniem sylwetki ciała, niekiedy również z operacją przepukliny pępkowej.

Pierwsza polska klinika kosmetoginekologii, założona przez dr Andrzeja Barwijuka klinika Medifem, oprócz typowo kobiecych operacji, takich jak labioplastyka (plastyka warg sromowych) czy waginoplastyka (plastyka pochwy), wykonuje również plastykę brzucha. Zabiegi przeprowadza dr n. med. Stanisław Borczewski. Podobnym zabiegom pacjenci mogą poddać się również w klinice Medical Esthetic (Saska Kępa).

Kolejna placówka, AGklinik, jest pierwszą kliniką w Polsce, która wprowadziła na rynek metodę transpozycji tkanek bez cięć i blizn. W przypadku pacjentów z nadmiarem skóry i tkanki tłuszczowej poniżej pępka, dr Adam Gumkowski wykonuje tzw. miniplastykę (bez nacięć wokół pępka) albo tzw. metodę prof. Serdeva. Dzięki temu zabiegowi znacząco zmniejsza się okres rekonwalescencji.

Dr n. med. Piotr Osuch (IQ Medica),specjalista chirurgii plastycznej oraz ogólnej, zajmuje się chirurgią plastyczną i naczyniową, a także medycyną estetyczną. Zabiegi plastyki powłok brzusznych wykonuje również w klinice Lasermed, placówce prowadzonej przez lekarza dermatologa Dorotę Prandecką.

Wyszczupleć w Warszawie

dr Andrzej Sankowski dr Andrzej Sankowski

Jak widać, stolica Polski może poszczycić się wieloma utalentowanymi chirurgami plastycznymi. Jakość ich usług, a także przyjazne ceny przyciągają turystów medycznych z różnych krajów – w tym z USA, Wysp Brytyjskich czy Niemiec. Dodatkową atrakcją miasta jest liczba ciekawych turystycznie miejsc, które można zwiedzić w oczekiwaniu na zabieg. Toteż zagraniczni pacjenci przyjeżdżają tu chętnie i przy okazji zwiedzają Krakowskie Przedmieście, Zamek Królewski bądź Starówkę.

 

Plastyka brzucha - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 7 000 zł do 20 000 zł
 • Wrocław od 8 500 zł do 19 500 zł
 • Kraków od 7 000 zł do 15 000 zł
 • Katowice od 6 150 zł do 16 000 zł
 • Łódź od 10 000 zł do 14 000 zł
 • Częstochowa od 8 000 zł do 16 000 zł
 • Szczecin od 8 000 zł do 13 000 zł
 • Poznań od 6 000 zł do 20 000 zł
 • Gdańsk od 12 000 zł do 18 900 zł
 • Bydgoszcz od 7 995 zł do 12 054 zł
 • Białystok od 5 000 zł do 13 530 zł
 • Lublin od 10 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa plastyka brzucha w Warszawie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu plastyka brzucha w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska