Plastyka chirurgiczna powiek górnych Łódź

operacja plastyczna powiek górnych, blepharoplastyka, operacyjna poprawa wyglądu powiek górnych więcej »

Plastyka chirurgiczna powiek górnych Łódź - informacje

Gabinet zabiegowy w Medical Margaret Spa Gabinet zabiegowy w Medical Margaret Spa

Na plastykę powiek górnych decydują się osoby, które mają opadającą w tym miejscu skórę, która nie tylko zaburza estetykę twarzy, ale także jest przyczyną dolegliwości (ograniczenie pola widzenia, bóle głowy i ucisk na gałki oczne). Chirurg plastyk wycina nadmiar skóry, a także w razie potrzeby usuwa tzw. przepukliny tłuszczowe. Zabieg taki można połączyć z faceliftingiem. 

Gdzie wykonać korekcję górnych powiek w Łodzi

W III Miejskim Szpitalu im. dr. Karola Jonschera w Łodzi funkcjonuje Oddział Okulistyki, gdzie oprócz operacji leczących choroby oczu tj. zaćma, jaskra czy odwarstwienie siatkówki, można również umówić się na operacje plastyczne powiek (zarówno górnych jak i dolnych). Jednym z lekarzy wykonujących takie zabiegi jest dr hab. n. med. Zofia Michalewska, specjalista okulistyki od 2012 roku. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazywała innym lekarzom, będąc członkiem komitetów naukowych na sympozjach poświęconych okulistyce, np. w Łodzi w 2015 roku, a także pomagała jako promotor prac doktorskich.

W łódzkiej Klinice Okulistycznej Jasne Błonia z zakresu leczenia operacyjnego oczu i zabiegów wykonuje się operacje plastyczne powiek nie tylko w przypadku opadania górnej powieki, ale także z powodu podwinięcia powieki czy usuwania guzów z badaniem histologicznym. Specjaliści do takich zabiegów wykorzystują tutaj mikroskopy operacyjne np. Mikroskop operacyjny Moeller Hi-R 900. Lekarzem przyjmującym pacjentów jest tutaj m.in. dr n. med. Krzysztof Dzięgielewski, specjalista okulistyki II stopnia od 1993 roku, który doświadczenie zdobywał nie tylko w polskich, ale także w zagranicznych ośrodkach okulistycznych np. w 1997 i 1998 roku stypendium w klinice AKH Uniwersytetu Medycznego w Wiedniu.

W Gabinecie Medycyny Estetycznej Nefretete z zakresu operacji plastycznych chirurg przeprowadza blefaroplastykę (operację powiek górnych) oraz operację tzw. ptozy prawdziwej (plastykę opadnięcia powiek górnych). Specjalistą jest tutaj dr n. med. Małgorzata Kot, chirurg plastyk oraz chirurg ogólny. Specjalizację z tej pierwszej dziedziny zrobiła w 1990 roku (II stopień). Doświadczenie zdobywała i przekazywała studentom, pracując w Klinice Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej w Łodzi jako adiunkt oraz wykładowca. Podnosi swoje kwalifikacje na konferencjach naukowych z zakresu  chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.

Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus oferuje z zakresu plastyki powiek operacyjne usunięcie nadmiaru skóry powiek zarówno dolnych jak i górnych. Ponadto lekarze zajmują się tutaj leczeniem podwinięcia powieki (entropion) oraz wywinięcia powieki (ektropion). Można się tutaj także umówić na usuwanie gradówek, skrzydlików czy kępek żółtych. Jednym z lekarzy jest dr Michał Bogusławski, specjalista okulistyki I stopnia od 1999 roku, a także dr Urszula Chylińska, specjalista okulistyki I stopnia od 1994 roku oraz II stopnia od 2000 roku.

Klinika Chirurgii Plastycznej Este l'arte z operacji plastycznych twarzy i głowy oferuje m.in. korekcję powiek górnych, a także dolnych. W zależności od potrzeby pacjenta można te zabiegi wykonać oddzielnie, a także jednocześnie. Chirurg usuwa nadmiar skóry, przepukliny tłuszczowe oraz zmarszczki skóry. Jest nim m.in. dr hab. n. med. Jan Rykała, specjalista chirurgii ogólnej a także chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej (od 2008 roku). Doświadczenie z tych ostatnich dziedzin zdobywał, pracując w Klinice Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej UM w Łodzi oraz Oddziale Klinicznym Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej Szpitala im. N. Barlickiego w Łodzi.

 W Gabinecie Chirurgii Plastycznej mieszczącej się w Dermedzie można także umówić się na operacyjną poprawę wyglądu powiek górnych oraz osobno powiek dolnych, a także na jednoczesny zabieg łączący obie te operacje. W gabinecie przyjmuje dr n. med. Dorota Żukowska, specjalista chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej (II stopnia od 1999 roku). Doświadczenie z tej dziedziny zdobywała, uczestnicząc w polskich i zagranicznych szkoleniach w takich krajach jak: Hiszpanii, Grecji, Rosji czy Indiach. 

Ile pacjent zapłaci? Cena operacji powiek w Łodzi i za granicą

Gabinet zabiegowy w Medical Margaret Spa Gabinet zabiegowy w Medical Margaret Spa

Za operację powiek górnych w Łodzi trzeba zapłacić 3 tys. zł (w Nefretete) a także 3,2 tys. zł (w Este l'arte). W Wielkiej Brytanii koszt takiego zabiegu to przykładowo -  w klinice Nu Cosmetic Clinic Liverpool - niecałe 9 tys. zł.

Plastyka chirurgiczna powiek górnych - ceny w Łodzi na tle innych miast

 • Łódź od 2 800 zł do 5 000 zł
 • Józefosław od 3 500 zł
 • Warszawa od 1 500 zł do 7 000 zł
 • Kraków od 1 250 zł do 6 000 zł
 • Wrocław od 2 900 zł do 6 000 zł
 • Katowice od 3 000 zł do 5 500 zł
 • Rzeszów od 2 500 zł do 4 000 zł
 • Bydgoszcz od 3 600 zł do 3 690 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł do 4 000 zł
 • Szczecin od 3 500 zł do 6 000 zł
 • Gdańsk od 3 500 zł do 4 750 zł
 • Poznań od 2 500 zł do 5 000 zł
Plastyka chirurgiczna powiek górnych cena »

Usługa plastyka chirurgiczna powiek górnych w Łodzi jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej, okulisty i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu plastyka chirurgiczna powiek górnych w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.