Plastyka ciała (body lifting)

Synonimy: plastyka chirurgiczna ciała, lifting chirurgiczny ciała

Filtruj wyniki
Filtruj wyniki:
Wczytaj więcej wyników

Plastyka ciała (body lifting) - informacje

Gabinet zabiegowy w KCM Clinic Gabinet zabiegowy w KCM Clinic

Lifting chirurgiczny ciała polega na usunięciu tkanki tłuszczowej oraz nadmiaru skóry z danego pola operacyjnego (np. z brzucha, ramion, ud). Operacje plastyki chirurgicznej ciała nie są alternatywną dla odchudzania, a stanowić mogą jedynie jej formę uzupełniającą. Najczęściej procedury przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym. Po wszystkich zabiegach tego typu należy stosować się do zaleceń chirurga. Standardowy czas powrotu do aktywności zawodowej wynosi od 7 do 14 dni (do pracy fizycznej po około 6 tygodniach). Przez około 3 miesiące powinno się powstrzymać od aktywności sportowej (jogging, fitness). Uzyskane efekty są stałe, należy jednak pamiętać, że znaczące zmiany masy ciała mogą mieć wpływ na wynik operacji.

Lifting chirurgiczny ciała w Polsce – gdzie można poddać się zabiegowi

W Szczytnej plastykę ciała (body lifting) przeprowadzić może dr n. med. Dariusz Rychlik, chirurg plastyczny i ogólny. Doświadczenie z zakresu zabiegów chirurgii plastycznej zdobywał w najstarszym w kraju Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej , Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Z zakresu zabiegów ciała przeprowadza plastykę brzucha, plastykę obwisłej skóry ramion oraz plastykę obwisłej skóry ud. W przypadku plastyki obwisłej skóry ramion wykorzystuje szwy rozpuszczalne, niewymagające usuwania. Wykonuje również zabiegi liposukcji.

Zabiegi plastyki chirurgicznej ciała przeprowadzić można także w Klinice Chirurgii Plastycznej Dr Marka Szczyta w Warszawie, która jest jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie placówek tego typu w Polsce. Oferta kliniki obejmuje plastykę brzucha, wtórną plastykę brzucha, plastykę brzucha z odsysaniem oraz plastykę podbrzusza. W placówce wykonywana jest także plastyka ramion oraz plastyka ud. Z zakresu zabiegów modelujących ciało w placówce przeprowadzić można również liposukcję oraz przeszczep własnego tłuszczu.

Plastyka ciała (body lifting) w Poznaniu jest możliwa do przeprowadzenia w Klinice Chirurgii Plastycznej i Estetycznej lek. med. Piotra Skupina. Z zakresu plastyki chirurgicznej ciała wykonywana są zabiegi modelujące w obrębie ramion, ud oraz pośladków. Oferta placówki obejmuje również małą plastykę brzucha oraz pełną plastykę brzucha. W klinice przeprowadzane są także zabiegi korekcji pępka oraz liposukcja m.in. z takich partii ciała, jak brzuch, pośladki, uda, biodra i kolana.

Cena liftingu chirurgicznego ciała w Polsce i w Hiszpanii

Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

W Polsce za lifting chirurgiczny brzucha zapłacić trzeba około 8 000 złotych. Za granicą wykonanie takiej procedury jest znacznie droższe: w Hospital Inmaculada w Granadzie (w Hiszpanii) jej cena wynosi 6 250 euro, czyli ponad 24 000 złotych.


Plastyka ciała (body lifting) - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 3 000 zł do 22 000 zł
 • Kraków od 5 000 zł do 30 000 zł
 • Wrocław od 3 500 zł do 19 500 zł
 • Katowice od 9 000 zł do 20 000 zł
 • Łódź od 7 000 zł do 14 000 zł
 • Poznań od 6 000 zł do 16 000 zł
 • Częstochowa od 2 000 zł do 16 000 zł
 • Szczecin od 4 000 zł do 13 000 zł
 • Gdańsk od 8 000 zł do 16 000 zł
 • Bydgoszcz od 4 500 zł do 12 054 zł
 • Białystok od 3 000 zł do 13 530 zł
 • Lublin od 2 500 zł
Pokaż więcej »

Usługa plastyka ciała (body lifting) jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Autor: