Plastyka krocza i pochwy Warszawa

operacja naprawcza krocza i pochwy, poprawa wyglądu krocza i pochwy, zabieg poprawiający wygląd krocza i pochwy więcej »

Plastyka krocza i pochwy Warszawa - informacje

Kadra w Nasmed Kadra w Nasmed

Kobiety, które rodziły, znają ten problem, nawet, jeśli się o nim nie mówi. Kiedyś trzeba było się z tym pogodzić, dziś poporodowe rozciągnięcie tkanek można zniwelować za pomocą operacji naprawczej pochwy i krocza. Zabieg nosi nazwę perineoplastyki i często wiąże się z jednoczesną plastyką pochwy, czyli waginoplastyką.

Zwykle operacje przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym, czasem w ogólnym bądź rdzeniowym. Rany goją się ok. 7 dni. Po kilku dniach można wrócić do pełnej aktywności, a ze współżyciem najlepiej wstrzymać się 6-8 tygodni.

Szpitale, w których odzyskasz pełnię kobiecości

Coraz więcej ośrodków oferuje takie zabiegi. Jeśli jednak pacjentka nie jest w pełni przekonana, może wybrać nie klinikę chirurgii plastycznej, a szpital. W Warszawie nie brakuje tych na europejskim poziomie, zarówno pod względem sprzętu, jak i wiedzy lekarzy.

Centrum Medyczne Damiana w ciągu 14 lat funkcjonowania zdobyło wiele nagród, w tym Medal Europejski przyznawany przez Komitet Integracji Europejskiej i tytuł Best Medical Center, nadany przez magazyn „Warsaw Insider" oraz „New Warsaw Express". Posiada Certyfikat Akredytacyjny nadany przez Ogólnopolskie Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, a także Certyfikat ISO 9001:2000 nadany przez Instytut Lloyd's Register. Ośrodek współpracuje z ponad 200 polskimi przychodniami i przynależy do Grupy Medicover. Dyrektorem zarządzającym centrum jest dr Agnieszka Dziedzic-Pasik.

Zdecydowane na operację kobiety mogą znaleźć pomoc również w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny. Na oddziale ginekologii przeprowadza się wiele zabiegów z zakresu plastyki pochwy i sromu u pacjentek z obniżeniem ścian pochwy. Lekarze szpitala zajmują się też przypadkami wypadania macicy i wykonują operacje wycięcia macicy drogą pochwową. Warto zauważyć, że wieloletnim ordynatorem tego oddziału był dr Andrzej Barwijuk, założyciel kliniki Medifem. Obecnie ordynatorem jest dr n. med. Leszek Gmyrek, zaś jego zastępcą jest lek. med. Monika Przybyłkowska.

Klinika Chirurgii Plastycznej Dr Szczyt to ośrodek,którego właścicielem jest dr Marek Szczyt. Pracuje w niej specjalista w dziedzinie ultrasonografii ginekologicznej i położniczej, dr n. med. Rafał Kuźlik.  Wciąż zgłębia wiedzę w tej dziedzinie – od 2007 roku szkoli się w klinice w Niemczech (z zakresu operacji pochwowych), a od 2012 roku kieruje oddziałem ginekologii operacyjnej przy Oddziale Położniczo-Ginekologicznym Szpitala Św. Anny w Piasecznie.

Plastyka naprawcza krocza i pochwy jest także w ofercie kliniki Medifem dr Barwijuka.

Warszawskie placówki – kobiety mogą im zaufać

Najczęstszymi dolegliwościami pacjentek AGklinik (Klinika Medycyny Estetycznej dr Adama Gumkowskiego) są żylaki krocza i poporodowy luz w pochwie, wymagający przeprowadzenia waginoplastyki. Zajmuje się tym dr Robert Bartkowiak, specjalizujący się w kosmetyce kobiecych narządów płciowych. Plastykę pochwy wykonuje w przypadku obniżenia jednej lub obu ścian pochwy, szczególnie gdy krocze jest pęknięte lub nadmiernie rozciągnięte. W zależności od potrzeby przeprowadza plastykę przedniej bądź tylnej ściany pochwy i plastykę krocza. W czasie zabiegu zwęża pochwę i zwiększa napięcie jej mięśni, pozostawiając na zewnątrz niewielki szew.

Prof. dr. hab. n med. Krzysztof Czajkowski pełni funkcjękierownika II Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej. Kierowana przez niego poradnia świadczy usługi w zakresie leczenia chorób narządu rodnego. Na pomoc mogą tu liczyć  pacjentki cierpiące na inkontynencję, z guzami narządu rodnego, wadami wrodzonymi i statyką narządu rodnego. Z poradni korzystają kobiety w ciąży i po porodzie.

Identycznie sytuacja wygląda w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus. Kierownikiem Kliniki Położnictwa i Ginekologii jest prof. dr hab. med. Mirosław Wielgoś, a placówka udziela wszelkiej pomocy kobietom, które przeszły trudny poród – w tym przywracają dawną sprężystość ich narządom rozrodczym.

Warto wymienić jeszcze jednego fachowca. To dr Joanna Pabich-Worożbit (Uni Klinik), ginekolog-położnik o dużej wiedzy w zakresie plastyki pochwy. Przeprowadza takie operacje w znieczuleniu dożylnym, zewnątrzoponowym  bądź miejscowym. Zabieg dotyczy zarówno śluzówki, jak i mięśniówki pochwy, co oznacza, że pacjentka odczuje poprawę jakości współżycia. Natomiast w przypadku wrodzonych wad rozwojowych pochwy specjalistka usuwa zbędne tkanki i zamyka ranę, wykonując pod koniec plastykę krocza.

Operacje bez strachu i bólu

Gabinet zabiegowy w Nasmed Gabinet zabiegowy w Nasmed

Kiedyś kobiety trafiały do szpitali z konieczności, dziś z własnej woli poddają się zabiegom. Przyjeżdżają do Warszawy z Wysp Brytyjskich, Danii i wielu innych krajów, ponieważ tu jest taniej niż u nich, lekarze to fachowcy, a miasto oferuje im nie tylko znakomite kliniki – także przepiękną Starówkę, Pałac w Wilanowie bądź odpoczynek po zabiegu wśród zieleni Łazienek Królewskich. Więc czemu nie korzystać?

Plastyka krocza i pochwy - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 3 000 zł do 9 000 zł
 • Kraków od 2 500 zł do 5 000 zł
 • Wrocław od 3 900 zł do 8 000 zł
 • Poznań od 4 000 zł do 7 000 zł
 • Lubin od 2 900 zł
 • Łódź od 3 500 zł do 5 000 zł
 • Gdańsk od 5 000 zł
 • Płock od 1 700 zł
 • Lubliniec od 2 000 zł
 • Piotrków Trybunalski od 3 000 zł do 3 500 zł
 • Jelenia Góra od 8 000 zł
 • Rybnik od 3 500 zł
Plastyka krocza i pochwy cena »

Usługa plastyka krocza i pochwy w Warszawie jest najczęściej wykonywana przez ginekologa-położnika i ginekologa.

Pacjenci szukali zabiegu plastyka krocza i pochwy w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.