Plastyka krocza

zabieg plastyki krocza, poprawa wyglądu krocza, plastyka krocza z odtworzeniem środka ścięgnistego więcej »

Plastyka krocza - informacje

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

Naturalne porody niosą ze sobą ryzyko uszkodzenia lub nadmiernego rozciągnięcia tkanek w obrębie krocza. Pozostałe czynniki wpływające na osłabienie tkanek tych okolic wynikają z uwarunkowań indywidualnych oraz z postępującego procesu starzenia się organizmu, który w naturalny sposób zmniejsza napięcie mięśniowe i więzadłowe także w obrębie miejsc intymnych. Plastyka krocza ma na celu odtworzenie prawidłowej anatomii obszaru wraz z ewentualną korekcją towarzyszących defektów, a jej wynik jest dla większości pacjentek satysfakcjonujący.

Plastyka pochwy w polskich placówkach medycznych

Plastyka pochwy i krocza wpływa nie tylko na poprawę wyglądu, lecz także przywraca narządom intymnym kobiety ich prawidłowe funkcje. Zabieg jest propozycją Gabinetu Ginekologiczno-Położniczego Ultrasonografia w Zawierciu i obejmuje plastykę przedniej i tylnej ściany oraz plastykę krocza. Procedura uwzględnia możliwość zastosowania siatek polipropylenowych do wzmocnienia poszczególnych części narządu rodnego, co ma szczególne wskazanie w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu. Zabieg zwykle trwa od 30 do 90 minut. 

Plastyka pochwy i przedsionka pochwy polega na korekcji szerokości pochwy, której rozmiar zostanie chirurgicznie dopasowany do wielkości uznanej przez pacjentkę za optymalną. Taki zabieg wykonamy również w Krakowie, w Specjalistycznym Centrum Medycznym Chirurgii Małoinwazyjnej SCM. Zabieg zwężenia pochwy wykonuje się w stanach obniżenia jednej lub obydwu ścian pochwy, zwykle w następstwie śródporodowego pęknięcia lub nadmiernego rozciągnięcia krocza. Plastyka obejmuje zarówno śluzówkę, jak i mięśniówkę pochwy oraz korekcję krocza i blizn po nacięciu wraz z rewitalizacją.

W Lublinie osłabione struktury zapewniające prawidłową statykę narządu rodnego korygują lekarze Żagiel Med Szpital, a zabieg polega na odpreparowaniu części skóry krocza i śluzówki przedsionka pochwy, a następnie odpowiednim zszyciu (szwy wchłanialne), dzięki czemu przywrócona zostaje prawidłowa anatomia krocza. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, a po zabiegu pacjentka jest hospitalizowana do następnego dnia. Procedura wymaga co najmniej tygodniowej rekonwalescencji. Podjęcie współżycia seksualnego możliwe jest dopiero po upływie około sześciu tygodni.

Waginoplastyka – koszty zabiegu w USA i w Polsce

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Jak pisze Judith Newman dla Health & Fitness Marie Claire, Vaginal Rejuvenation (odmładzanie pochwy) to prawdopodobnie najczęściej wykonywany zabieg okolic intymnych u kobiet po porodzie. Jego cena wynosi 4,500- 8,500 $ (17,100-32,300 zł). Ponieważ średni koszt plastyki krocza w Polsce wynosi 4,000 zł, różnica cen jest dość spora.

Plastyka krocza - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 2 000 zł do 5 300 zł
  • Kraków od 3 000 zł do 4 000 zł
  • Wrocław od 3 500 zł do 4 600 zł
  • Tychy od 2 500 zł
  • Łódź od 2 500 zł do 3 000 zł
  • Katowice od 2 500 zł
  • Bydgoszcz od 3 000 zł
  • Poznań od 4 000 zł
  • Lubin od 1 700 zł
  • Lublin od 2 500 zł
Plastyka krocza cena »

Usługa plastyka krocza jest najczęściej wykonywana przez ginekologa-położnika i ginekologa.

Autor: