Plastyka pochwy

zabieg plastyki pochwy, waginoplastyka, poprawa elastyczności pochwy, plastyka przedniej i tylnej ściany pochwy więcej »

Wczytaj więcej wyników

Plastyka pochwy - informacje

Gabinet zabiegowy w Bona Dea Medycyna Estetyczna Gabinet zabiegowy w Bona Dea Medycyna Estetyczna

Plastyka pochwy, nazywana też waginoplastyką, to w ostatnich czasach bardzo popularny wśród pań zabieg kosmetyczny. To także jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Szczególnie często wykonywany jest u kobiet, u których na skutek porodów doszło do uszkodzenia pochwy lub krocza bądź rozciągnięcia ścianek pochwy, co zdarza się u 90% pań, rodzących siłami natury. Zabieg waginoplastyki, wykonywany najczęściej w znieczuleniu ogólnym, polega na obkurczaniu ścianek pochwy i ma na celu przede wszystkim poprawę funkcjonalności narządu, a także polepszenie jakości pożycia seksualnego.

Najlepsze polskie placówki kosmetoginekologii

Pacjentki, pragnące poddać się zabiegom waginoplastyki chętnie wybierają renomowane polskie placówki, w których operacje przeprowadzają wykwalifikowani chirurdzy z ogromnym doświadczeniem. Takim ośrodkiem jest stołeczna klinika kosmetoginekologii Medifem, specjalizująca się w zabiegach ginekologii, ginekologii plastycznej, uroginekologii, dermatologii estetycznej i chirurgii ogólnej. Jej założycielem jest dr n. med. Andrzej Barwijuk – specjalista z zakresu kosmetoginekologii, zabiegów ginekologii onkologicznej, uroginekologii oraz zabiegów endoskopowych. Właśnie dr Barwijuk pomaga kobietom odzyskać właściwy kształt i napięcie mięśni narządów rodnych, przeprowadzając operacje waginoplastyki. Klinika ma swoją siedzibę w nowoczesnym, doskonale wyposażonym budynku z dwiema salami zabiegowymi.

Jedną z najbardziej znanych polskich klinik chirurgii plastycznej jest bydgoskie Centrum Chirurgiczne – Chirurgia Plastyczna Bieńkowski, wielokrotnie nagradzane i wyróżniane w rankingach najlepszych tego typu placówek (m.in. tytuł Lidera Medycyny 2005, Dobra Marka 2011, II miejsce w Rankingu Szpitali tygodnika „Wprost"). Centrum Medyczne Bieńkowski świadczy kompleksowe usługi z zakresu chirurgii plastycznej, chirurgii ogólnej i naczyniowej, ortopedii czy okulistyki, a specjalistami z zakresu ginekologii w placówce są dr n. med. Piotr Siwek oraz lek. med. Jacek Skórczewski.

Waginoplastyka w Polsce

Z uwagi na fakt, że zainteresowanie zabiegami chirurgii intymnej systematycznie wzrasta, coraz więcej placówek umieszcza je w swojej ofercie. Waginoplastykę można przeprowadzić w Prywatnej Klinice Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju, gdzie operacjami intymnymi zajmuje się dr n. men. Krzysztof J. Łątkowski. Dr Łątkowski to specjalista II stopnia z zakresu ginekologii i położnictwa oraz ginekologii onkologicznej, który ma kilkunastoletnie doświadczenie w wykonywaniu zabiegów tego typu.

Zabiegi plastyki pochwy można także wykonać w stolicy. Jedną z warszawskich klinik, oferujących tego typu leczenie jest Dr Szczyt Klinika Chirurgii Plastycznej. Placówka może się poszczycić doskonale wykwalifikowaną kadrą specjalistów z zakresu różnych dziedzin chirurgii, w tym chirurgii czaszkowo-szczękowej, chirurgii ręki czy naczyniowej, a także chirurgii odtwórczej włosów. Specjalistą z zakresu zabiegów ginekologii operacyjnej i estetycznej w klinice Dr Szczyt jest dr n. med. Rafał Kuźlik.

Kolejną warszawską placówką, w której można się poddać zabiegowi waginoplastyki jest klinik Uni Klinik – Chirurgia Plastyczna w Warszawie, która oferuje szeroką gamę zabiegów w zakresu chirurgii plastycznej, chirurgii ręki, medycyny estetycznej oraz kosmetoginekologii. Ginekologią estetyczną w placówce zajmuje się dr Joanna Pabich-Worożbit, która specjalizuje się w operacjach z tego zakresu i stale poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w rozlicznych kursach oraz szkoleniach (m.in. kurs szkoleniowy „Chirurgia estetyczna kobiecych zewnętrznych narządów płciowych" czy kurs chirurgicznego leczenia nietrzymania moczu i wypadania narządów rodnych u kobiet przy użyciu urządzenia IVS-04/IVS-02 oraz siatek Sofradim PPL).

W krakowskiej Klinice Harmonia Zdrowia i Urody zabieg waginoplastyki wykonywany jest za pomocą lasera, co stanowi alternatywę dla tradycyjnej operacji chirurgicznej. Placówka charakteryzuje się bogatą ofertą zabiegów z zakresu ginekologii, dermatologii, medydycy estetycznej i laseroterapii, swoim pacjentom oferuje także kompleksowe badania diagnostyczne USG (USG ginekologiczne, naczyń krwionośnych, prostaty, piersi czy tarczycy. W placówce opieką ginekologiczną pacjentek zajmuje się grupa doświadczonych lekarzy, wśród których warto wymienić dr n. med. Tomasza Berezę oraz dr n. med. Krystynę Klimczyk.

Waginoplastyce można się także poddać w katowickiej Klinice Chirurgii Plastycznej Mazan, która mieści się w nowoczesnym budynku na ulicy Brzozowej. Specjalistą z zakresu ginekologii w placówce jest dr n. med. Grzegorz Franik, członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Zabiegi chirurgiczne wykonywane są na dwóch nowoczesnych salach operacyjnych, a pacjenci po zabiegach zostają objęci całodobową opieką lekarsko-pielęgniarską. Klinika szczyci się doskonałą kadrą lekarską, w skład której wchodzą znani i cenieni profesorowie i ordynatorzy oddziałów.

Turystyka medyczna a zabiegi intymne w Polsce

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Polskie kliniki chirurgii plastycznej cieszą się rosnącą popularnością wśród zagranicznych pacjentek. Coraz więcej pań przyjeżdża do Polski by wykonywać zabiegi chirurgii intymnej, w tym właśnie plastykę pochwy. Doceniają profesjonalizm polskich lekarzy, kuszą je też wyjątkowo niskie ceny. Częstymi gośćmi w renomowanych polskich placówkach są Brytyjki, Niemki, Rosjanki czy Włoszki, skorygować stan narządów rodnych przyjeżdżają także Hiszpanki oraz Irlandki. Zabieg jest dla nich okazją do zapoznania się z atrakcjami największych polskich miast, takich jak Warszawa, Kraków czy Bydgoszcz.

Plastyka pochwy - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 3 300 zł do 8 500 zł
 • Kraków od 3 000 zł do 8 000 zł
 • Wrocław od 2 900 zł do 8 000 zł
 • Gdańsk od 3 500 zł do 5 780 zł
 • Poznań od 4 000 zł do 12 000 zł
 • Bydgoszcz od 4 000 zł
 • Częstochowa od 3 500 zł do 5 000 zł
 • Lubin od 2 500 zł
 • Tychy od 2 500 zł
 • Toruń od 4 900 zł do 5 900 zł
 • Gliwice od 2 500 zł
 • Łódź od 3 500 zł do 5 000 zł
Plastyka pochwy cena »

Usługa plastyka pochwy jest najczęściej wykonywana przez ginekologa-położnika i ginekologa.