Plastyka szyi

lifting chirurgiczny szyi

Plastyka szyi - informacje

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

U niektórych osób szyja szybciej się starzeje niż twarz. Skóra w tym miejscu traci swą jędrność - staje się obwisła i pomarszczona. Bardzo dobre efekty odmładzające daje operacyjny lifting szyi, który może być połączony także z liftingiem twarzy. Chirurg plastyczny usuwa nadmiar zwisającej na szyi skóry oraz wygładza zmarszczki.

Szyja niczym z obrazka

Sopocka Fabryka Urody znajdująca się w Sopocie oferuje wśród zabiegów z chirurgii plastycznej lifting dolny szyi, a także pełny lifting zmarszczek twarzy, lifting czoła czy lifting z odessaniem podbródka oraz przeszczepem tkanki tłuszczowej. Proponowany jest również zabieg samego odessania podbródka, zabieg przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej na wybraną okolicę twarzy oraz zabiegi plastyki ust i korekta powiek górnych i dolnych. Pacjentkami zajmuje się tutaj dr n. med. Janusz Zdzitowiecki, specjalista chirurgii ogólnej I stopnia, chirurgii plastycznej II stopnia oraz anestezjologii i intensywnej terapii I stopnia. Przebywał on na zagranicznych stażach zawodowych, szkoląc się na nich z zakresu chirurgii plastycznej we Francji i USA.

Na operacje plastyczną szyi w celu jej odmłodzenia można przyjść także do Kliniki Chirurgii Plastycznej Uni Klinik mieszczącej się w Warszawie. Ponadto z innych zabiegów można tutaj wymienić: lifting twarzy (można go połączyć z autogennym przeszczepem tkanki tłuszczowej), lifting skroniowy, korekcję nosa, uszu i powiek a także zabiegi powiększenia policzków i powiększenia ust za pomocą własnej tkanki tłuszczowej. Do kadry specjalistów należy tutaj dr Maciej Charaziński, chirurg ogólny (I stopnia od 1997 i II stopnia od 2002 roku) i chirurg plastyczny (od 2007 roku), który w latach 2002-2008 zdobywał swoje doświadczenie, pracując w Klinice Chirurgii Plastycznej Szpitala Klinicznego im. prof. Orłowskiego w Warszawie.

Klinika Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju proponuje swoim pacjentom operację podniesienia tkanek szyi, która może być tutaj połączona z operacją podniesienia policzków oraz z przeszczepieniem własnej tkanki tłuszczowej pacjenta pobranej np. z brzucha, a także ze zmianą kształtu nosa czy plastyką powiek. Lekarz w jej trakcie usuwa nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej. Tym lekarzem jest prof. dr hab. n. med. Kazimierz Kobus, specjalista chirurgii ogólnej i plastycznej (II stopnia od 1969 roku), który swoje bogate doświadczenie zawodowe i umiejętności w różnych operacjach plastycznych zdobywał za granicą w Paryżu, Nowym Jorku, Waszyngtonie i Brukseli.

Szczecińska Mediklinika pacjentkom potrzebującym odmłodzić twarz oferuje zabiegi liftingu szyi, natomiast tym, które chcą poprawić wygląd twarzy - lifting całej twarzy. Z innych zabiegów na twarz można poddać się tutaj liftingowi brwi i czoła, korekcie powiek górnych i dolnych a także operacji poprawiającej wygląd nosa i modelowaniu małżowin usznych. Jednym z lekarzy jest tutaj dr Michał Piotrowiak, chirurg plastyk, który posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte w Zachodniopomorskim Centrum Leczenia Ciężkich Oparzeń i Chirurgii Plastycznej w Gryficach (lata 2005-2013) oraz zdobył certyfikat ISAPS z zakresu chirurgii estetycznej.

EuroMediCare to Szpital Specjalistyczny z Przychodnią we Wrocławiu, w którym z zakresu korekty twarzy lekarze wykonują nie tylko plastykę szyi, ale także lifting twarzy, plastykę powiek górnych i dolnych, korektę nosa i przegrody nosowej oraz plastykę czubka nosa i małżowin usznych. Takie i inne zabiegi wykonuje tutaj dr n. med. Wojciech Wacławowicz, specjalista chirurgii dziecięcej oraz chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej (II stopnia od 2003 roku). Doktor należy do Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Estetycznej i Rekonstrukcyjnej i podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w zjazdach i konferencjach przez nie organizowanych.

Operacyjnemu liftingowi szyi może poddać się także pacjentka w Klinice Profmedicus mieszczącej się w Olsztynie. Ponadto z innych zabiegów chirurgii plastycznej przeprowadzany jest tutaj lifting brwi oraz lifting twarzy, plastyka powiek dolnych i górnych, plastyka małżowin usznych i plastyka nosa. Lekarze wykonują tutaj także przeszczepy tkanki tłuszczowej w wybraną okolicę twarzy i ciała. Tym lekarzem jest dr n. med. Andrzej Sankowski, chirurg ogólny i plastyczny, który był ordynatorem Oddziału Chirurgii Plastycznej w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym.

Cena operacji plastycznej szyi w Polsce oraz w Anglii

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Za operacyjny lifting szyi w polskich klinikach chirurgii plastycznej pacjentka zapłaci ok. 5 tys. zł, w Anglii wyda od 33 do 35 tys. zł, poddając się takiej operacji w Manchesterze w Russell House - Spire Manchester Hospital.

Plastyka szyi - ceny w różnych miastach

  • Szczecin od 9 000 zł
  • Warszawa od 3 000 zł do 8 000 zł
  • Jelenia Góra od 7 000 zł
Plastyka szyi cena »

Usługa plastyka szyi jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i chirurga plastycznego.