Filtruj wyniki

Plastyka zwiniętych uszu - informacje

Lek. med. Jacek Szyperski Lek. med. Jacek Szyperski

Osoby cierpiące z powodu deformacji ucha zewnętrznego w postaci zwinięcia rąbka i części małżowiny usznej, mogą poddać się operacji plastycznej. Zabieg polega na nacięciu tylnej powierzchni małżowiny i odpreparowaniu skóry od chrząstki. Następnie zszywa się skórę – przeważnie szwami wchłanianymi. Zabieg trwa zazwyczaj ok 2 godzin i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (z wyjątkiem dzieci, u których stosuje się znieczulenie ogólne).

Operacje zwiniętych uszu w Polsce

Jedną z klinik, gdzie można zoperować uszy jest znajdująca się Warszawie klinika dr n. med. Lubomira Lembasa, specjalisty chirurgii plastycznej. Doktor Lembas doświadczenie zawodowe zdobywał pracując m.in. w Klinice Chirurgii Plastycznej CMKP w Warszawie. Jest członkiem wielu towarzystw medycznych, w tym m. in. Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, Europejskiego i Światowego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej. W klinice dr Lembasa można wykonać także inne operacje z zakresu chirurgii plastycznej, np. plastykę nosa bądź powiek.

Leczeniem deformacji uszu zajmuje się znany z programów telewizyjnych, chirurg plastyczny, lek. Marek Szczyt. Specjalista jest laureatem nagrody "Inspiracje dla Urody", przyznanej przez pismo Les Nouvelles Esthétiques. Wiedzę zawdzięcza m. in. stażom odbytym w USA, Francji bądź Niemczech. Praktykował w najstarszym w Polsce szpitalu chirurgii plastycznej w Polanicy Zdroju. Obecnie doktor Szczyt przyjmuje w swojej prywatnej klinice w Warszawie.

W Bydgoszczy znajduje się Szpital Świętego Łukasza, w którym można zoperować zwinięte uszy. Placówka wyposażona jest w certyfikowany sprzęt w postaci m.in. trójwymiarowego laparoskopu.  Klinka oferuje kompleksowe zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej piersi, brzucha, twarzy, nosa, uszu oraz szyi. Istnieje możliwość rozłożenia opłaty za zabiegi na raty.

We Wrocławiu korektą uszu zajmą się specjaliści z kliniki Est Medica, należącej do dr n. med. Marcina Wiatroszaka, lekarza chirurgii plastycznej. Placówka jako jedna z niewielu w Polsce posiada sprzęty z certyfikatem amerykańskiego Food & Drug Administration oraz atestami Ministerstwa Zdrowia. Doktor Wiatroszak brał udział w sympozjach i kongresach na całym świecie, m. in. w Sztokholmie. Jego wiedzę potwierdza kilkadziesiąt certyfikatów, w tym certyfikat uczestnictwa w Międzynarodowym Sympozjum Chirurgii Estetycznej. Jest także członkiem sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, zrzeszonego w Union Internationale de Medicine Esthetique (Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Estetycznej).

Pacjenci, którzy borykają się z deformacją uszu mogą udać się do znajdującej się w Poznaniu kliniki Kolasińscy. Właścicielem centrum jest chirurg, dr med. Jerzy Kolasiński, który w swoim dorobku ma kilkaset publikacji naukowych (np. artykuł pt. "Aspetti estetici del trapionto di capelli. La Medicina Estetica") oraz certyfikatów uczestnictwa w sympozjach i kursach medycznych np. certyfikat wystawiony przez American Academy of Cosmetic Surgery. Specjalista jest laureatem konkursu „Sukces Roku 2011 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” oraz zdobywcą tytułu Menedżera Roku w Ochronie Zdrowia w kategorii NZOZ.

W Lublinie pomoc w zakresie chirurgii plastycznej uszu oferuje Ośrodek Chirurgii Plastycznej Dr Macieja Kuczyńskiego. Specjalista praktykował w ośrodkach medycznych m. in. w Danii, Francji i Szwecji. Jest także członkiem i wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz przewodniczącym Specjalistycznej Sekcji Chirurgii Estetycznej PTChPRiE. W jego prywatnej praktyce można także wykonać modelowanie nosa oraz powiększanie ust.

W Polsce taniej niż w Europie i na świecie

Gabinet zabiegowy w Dr Sirek MedCosmetic Klinika Chirurgii Plastycznej Gabinet zabiegowy w Dr Sirek MedCosmetic Klinika Chirurgii Plastycznej

Operacja plastyczna zawiniętych uszu w Polsce kosztuje od 3 000 do 6 000 zł. Za podobny zabieg we francuskiej Clinique des Champs Elysees trzeba zapłacić 2 500 euro (ok. 10 000 zł), natomiast w niemieckim HELIOS Hospital Berlin-Zehlendorf 3 400 euro (ok. 14 000 zł).

Wybierając się na zabieg do Polski warto przy okazji zwiedzić najważniejsze zabytki w kraju. Będąc w Warszawie można odwiedzić Pałac Królewski, a w Krakowie Zamek na Wawelu oraz Kopiec Kościuszki. Do Polski najlepiej przyjechać późną wiosną bądź latem, wtedy bowiem organizuje się najwięcej koncertów i festiwali plenerowych.


 

Plastyka zwiniętych uszu - ceny w różnych miastach

 • Częstochowa od 3 500 zł
 • Kraków od 5 000 zł do 6 000 zł
 • Zielona Góra od 4 000 zł
 • Warszawa od 5 000 zł do 6 000 zł
 • Szczecin od 4 500 zł
 • Łódź od 5 000 zł
 • Nowy Targ od 3 000 zł do 5 000 zł
 • Chorzów od 3 200 zł do 4 100 zł
 • Jelenia Góra od 3 000 zł do 6 000 zł
 • Bielsko-Biała od 3 000 zł
 • Świdnik od 3 500 zł
Pokaż więcej »

Usługa plastyka zwiniętych uszu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej, chirurga plastycznego i laryngologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska