Podanie czynników wzrostu do stawu skokowego

iniekcja osocza bogatopłytkowego do stawu skokowego, zastrzyk z osocza bogatopłytkowego PRP do stawu skokowego, iniekcja dostawowa z osocza bogatopłytkowego do stawu skokowego więcej »

Wczytaj więcej wyników

Podanie czynników wzrostu do stawu skokowego - informacje

75 75

Czynniki wzrostu są to białka, znajdujące się w organizmie człowieka, odpowiedzialne za regenerację uszkodzonych tkanek. Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi, polegające na ich podaniu do uszkodzonego stawu. Dzięki takiemu zabiegowi naprawa tkanek trwa krócej, pobudzone jest również tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Czynniki wzrostu znajdują się w dużej ilości w osoczu bogatopłytkowym, uzyskiwanym z krwi żylnej po jej odwirowaniu. Procedura, wraz z pobraniem krwi i podaniem czynników do stawu, trwa maksymalnie godzinę. Przez kilka dni po zabiegu u pacjenta może utrzymywać się bolesność stawu.

Podanie czynników wzrostu do stawu skokowego w Polsce

Stosowaniem czynników wzrostu w regeneracji stawów w Krakowie zajmuje się specjalista ortopeda i traumatolog narządu ruchu lek. med. Piotr Chomicki- Bindas. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Clinica Montserrat w Hiszpanii oraz w Université Catholique de Louvain w Belgii. Jest autorem lub współautorem licznych publikacji z zakresu ortopedii, m.in. "Koncentraty płytkowe zawierające czynniki wzrostu jako nowa, obiecująca technika poprawy gojenia kości i tkanek miękkich w chirurgii ortopedycznej - wprowadzenie do zagadnienia". Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego oraz Polskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej.

W Warszawie terapia czynnikami wzrostu znajduje się w ofercie Centrum Chirurgii Specjalistycznej Ortopedika, które mieści się przy ul. Modlińskiej. W Centrum pacjent może liczyć na kompleksową pomoc, ponieważ o jego zdrowie dba zespół specjalistów: lekarze, fizjoterapeuci oraz pielęgniarki. Na Centrum składają się poradnie (ortopedyczna, reumatologiczna i diagnostyczna), blok operacyjny z oddziałem pooperacyjnym oraz trzy ośrodki rehabilitacyjne.

Podanie czynników wzrostu do stawu skokowego znajduje się także w ofercie Galen Ortopedia w Bieruniu. Dodatkowo, pacjenci mają możliwość skorzystania z rehabilitacji, gdzie fizjoterapeuci pomagają w powrocie do pełnej sprawności oraz zajmują się profilaktyką schorzeń narządu ruchu. Galen Ortopedia współpracuje z Pracownią Diagnostyki Obrazowej, gdzie wykonywane są zdjęcia RTG, obrazowanie przy pomocy tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego.

Jaka jest cena podania czynników wzrostu do stawu skokowego?

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

W Polsce cena zabiegu podania czynników wzrostu do stawu skokowego wraz z pobraniem krwi i uzyskaniem osocza bogatopłytkowego mieści się w przedziale od 250 do 2 000 zł. Dla porównania, cena takiego zabiegu w Bennett Orthopedics & Sportsmedicine w mieście Sarasota na Florydzie wynosi 799 - 1 100 $ (około 3 000 - 4 200 zł).

Podanie czynników wzrostu do stawu skokowego - ceny w różnych miastach

 • Słupno od 900 zł
 • Warszawa od 700 zł do 1 200 zł
 • Kraków od 600 zł do 2 500 zł
 • Łódź od 600 zł do 1 000 zł
 • Poznań od 1 000 zł do 3 800 zł
 • Białystok od 1 200 zł
 • Katowice od 500 zł
 • Bydgoszcz od 400 zł do 1 000 zł
 • Toruń od 400 zł do 2 290 zł
 • Lublin od 800 zł do 1 200 zł
 • Wrocław od 600 zł
 • Szczecin od 1 000 zł
Podanie czynników wzrostu do stawu skokowego cena »

Usługa podanie czynników wzrostu do stawu skokowego jest najczęściej wykonywana przez ortopedy.