Podanie komórek macierzystych do stawu biodrowego

iniekcja komórek macierzystych do biodra, zastrzyk z komórek macierzystych do stawu biodrowego, biodrowa iniekcja dostawowa z komórek macierzystych więcej »

Podanie komórek macierzystych do stawu biodrowego - informacje

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Brzeziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

Zdaniem wielu ortopedów, przyszłość leży w medycynie regeneracyjnej. Mezenchymalne komórki macierzyste to potencjalnie alternatywa dla zabiegów operacyjnych (endoprotezy) tym bardziej, że bazują na materiale jaki pozyskiwany jest wyłącznie z naszego organizmu, m. in. z krwi lub ze szpiku. Metoda przyspiesza leczenie zmian w stawach po urazach, wspomaga gojenie skomplikowanych złamań i odznacza się wysoką skutecznością w terapii wczesnych zmian zwyrodnieniowych. Dzięki m. in. potencjalnie nieograniczonej liczbie podziałów, komórki macierzyste stare zastępują nowymi, zdrowymi,  zapobiegając szybkiemu postępowi choroby, likwidując ból i przywracając ruchomość stawu.

Medycyna regeneracyjna w leczeniu stawu biodrowego

Zdaniem lek. med. Jana Paradowskiego, chirurga, lekarza sportowego, ortopedy, terapia z wykorzystaniem komórek macierzystych może być wielką szansą w leczeniu zawodowych sportowców, może także przywrócić sprawność chorym cierpiącym z powodu zwyrodnienia stawów biodrowych i kolanowych, opóźniając konieczność wykonania endoprotezoplastyki stawu. W swojej Klinice Sport-Med w Krakowie, z wykorzystaniem terapii komórkami macierzystymi leczy m. in. zmiany zwyrodnieniowe narządu ruchu i wspomaga gojenia zaburzeń zrostu kości. 

Technologię izolowania komórek macierzystych (ADSC) z własnej tkanki tłuszczowej, w zakresie terapii Anti-Aging stosuje Szpital Prywatny Pulsmed w Łodzi, a procedura ma zastosowanie w szerokim zakresie – od medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej po leczenie zmian zapalnych i zwyrodnieniowych stawów oraz urazów ortopedycznych. Innowacyjna metoda podania komórek macierzystych bezpośrednio do chorego stawu biodrowego pozyskanych z tkanki tłuszczowej pacjenta odżywia staw, regeneruje go, a co za tym idzie – poprawia znacznie jego ruchomość i zmniejsza ból. 

Odbudowę uszkodzonych tkanek dzięki małoinwazyjnej technice wykorzystującej komórki macierzyste (MSC) z tkanki tłuszczowej pacjenta, oferuje także warszawskie Centrum Medyczne Damiana. W traumatologii dotyczy to ostrych i przewlekłych zmian pourazowych oraz profilaktyki i leczenia wczesnych zmian zwyrodnieniowych stawów, m. in. biodrowego, wspomagając i pobudzając tkanki miękkie do regeneracji i przebudowy. Procedurę jednodniową poprzedza konsultacja, a zabieg realizowany jest 2-4 tygodnie od kwalifikacji, co jest uzależnione od realizacji badań laboratoryjnych i kwalifikacji anestezjologicznej. 

Terapia komórkami macierzystymi biodra w Sarasota (USA)

Gabinet zabiegowy w Centrum Lekarskie Alfa Gabinet zabiegowy w Centrum Lekarskie Alfa

U dr Williama F. Bennetta z Bennett Orthopedics, cała procedura kosztuje 7,800 $ (29,640 zł), a cena obejmuje pozyskanie komórek ze szpiku kostnego oraz jeden dodatkowy zastrzyk PRP. Koszt jest niemal 10–krotnie wyższy od oferty krajowej.

Podanie komórek macierzystych do stawu biodrowego - ceny w różnych miastach

 • Kraków od 3 900 zł do 5 900 zł
 • Warszawa od 7 000 zł do 20 100 zł
 • Łódź od 4 500 zł do 8 000 zł
 • Katowice od 2 000 zł do 8 000 zł
 • Toruń od 10 000 zł
 • Szczecin od 7 500 zł
 • Zielona Góra od 7 400 zł
 • Wrocław od 3 800 zł
 • Nowy Targ od 5 200 zł
 • Kowale od 4 000 zł
 • Jelenia Góra od 7 000 zł
Podanie komórek macierzystych do stawu biodrowego cena »

Usługa podanie komórek macierzystych do stawu biodrowego jest najczęściej wykonywana przez ortopedy.

Autor: