Podanie komórek macierzystych do stawu skokowego

Synonimy: iniekcja komórek macierzystych do stawu skokowego, zastrzyk z komórek macierzystych do stawu skokowego, iniekcja dostawowa z komórek macierzystych do stawu skokowego więcej »

Filtruj wyniki

Podanie komórek macierzystych do stawu skokowego - informacje

Kadra w Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Kadra w Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus

Jedną z metod pozyskania komórek macierzystych jest przygotowanie osocza bogatopłytkowego – PRP (Platelet Rich Plasma) z własnej krwi pacjenta. Autologiczny materiał zawiera koncentrat płytek krwi w niewielkiej ilości osocza, dzięki czemu jest substancją bogatą w czynniki wzrostu. Ich regeneracyjne właściwości są wykorzystywane w ortopedii do terapii dostawowej oraz dościęgnowej, silnie stymulując gojenia i naprawę uszkodzonych struktur narządów ruchu poprzez aktywację biologicznych procesów m. in. chemotaksji (przywoływania komórek), angiogenezy czy namnażania komórek (proliferacji) lub ich różnicowania.

Medycyna regeneracyjna – leczenie biologiczne czynnikami wzrostu

Z terapii komórkami macierzystymi Lipogems® do stawu skokowego możemy skorzystać w warszawskim Centrum Medycznym Lekmed, które wyspecjalizowało się w kompleksowym leczenie urazów narządu ruchu, urazów sportowych oraz chorób zwyrodnieniowych. Podanie komórek macierzystych do stawów jest tu wskazane w przypadku ich zmian degeneracyjnych, w entezopatii, jak również w rekonstrukcji tkanek kostnych i chrzęstnych. Ostateczny koszt zabiegu w każdym przypadku ustalany jest indywidualnie.

W Warszawie, świeże i przewlekłe uszkodzenia chrząstki stawowej m. in. stawu skokowego oraz profilaktyka i leczenie jego wczesnych zmian zwyrodnieniowych są podstawowym wskazaniem do zastosowania małoinwazyjnej techniki z użyciem komórek macierzystych (MSC), jakie w swojej ofercie posiada Centrum Damiana. MSC wykorzystywane jest tu również wspomagająco w leczeniu złamań kostnych m. in. kości skokowej. Podanie MSC do stawów jest procedurą jednodniową, realizowaną od 2 do 4 tygodni od kwalifikacji.

Regenerację stawów komórkami macierzystymi zrealizujemy również w Gabinecie Chirurgii Plastycznej Tadeusza Witwickiego. To kolejna placówka w stolicy, gdzie źródłem komórek macierzystych ASC (Adult Stem Cells) jest tkanka tłuszczowa pozyskiwana podczas zabiegu liposukcji. ASC aktywuje się przy wykorzystaniu osocza  bogatopłytkowego pozyskanego z krwi pacjenta, a otrzymany w ten sposób preparat wstrzykuje się bezpośrednio do stawu. Zabieg wykonuje specjalista ortopedii, dr n. med. Jan Moczkowski.  

Leczenie biologiczne czynnikami wzrostowymi oferuje w Bełchatowie Centrum Artroskopii i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Stawów Artromedical Konrada Malinowskiego w celu m. in. przyśpieszenia zrostu kostnego i gojenia tkanek miękkich stawów, a także w zmianach przeciążeniowych tkanek miękkich narządu ruchu. W warunkach operacyjnych czynniki wzrostu są tu stosowane wspomagająco m. in. w rekonstrukcjach więzadłowych. Zespół medyczny tworzy m. in. lek. med. Rafał Więcek, specjalista II stopnia ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Jednym z największych szpitali niepublicznych na Podkarpaciu jest Szpital Specjalistyczny Nowe Techniki Medyczne im. Św. Rodziny w Rudnej Małej, który jako jedyna placówka w regionie stosuje mezenchymalne komórki macierzyste (MSC) pozyskane w technologii Lipogems w leczeniu schorzeń narządu ruchu. Biologiczne leczenie jest tu realizowane od początku 2015 r. w przypadku zdiagnozowanych zmian zwyrodnieniowych w obrębie stawu biodrowego, skokowego i kolanowego. Ordynatorem Oddziału Ortopedii jest lek. med. Walery Sienkiel.

Nowoczesne możliwości leczenia ortopedycznego oferuje ośrodek medycyny regeneracyjnej Sport-Med w Krakowie gdzie zamiast operacji lek. med. Jan Paradowski wykorzystuje komórki macierzyste w leczeniu urazów sportowych i stanów związanych ze zwyrodnieniem m. in. stopy i stawu skokowego. Ośrodek, jako pierwszy w Polsce wprowadził innowacyjną metodę kombinacji biologicznych terapii, wykorzystując dorosłe mezenchymalne, multipotencjalne komórki macierzyste pobrane z własnego szpiku kostnego pacjenta. 

Komórki macierzyste w ortopedii w Polsce i w USA – różnica kosztów

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Brzeziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

Koszty terapii czynnikami wzrostu w USA, które są niższe niż w Polsce i nie objęte ubezpieczeniem, kształtują się w granicach 500-1,000 $ (1,850-3,700 zł). Jak dla Wall Street Journal mówi E. Edward Khalfayan, ortopeda, będący lekarzem drużyny Seattle Seahawks i Seattle Mariners (2010), zastosowanie PRP w leczeniu skręconej kostki skróciło okres wykluczenia zawodnika z gry z 6-8 do 2-3 tygodni.

 

Podanie komórek macierzystych do stawu skokowego - ceny w różnych miastach

 • Kraków od 3 900 zł do 5 900 zł
 • Warszawa od 7 000 zł do 13 500 zł
 • Łódź od 5 000 zł do 7 000 zł
 • Szczecin od 7 500 zł
 • Wrocław od 3 800 zł
 • Kowale od 4 000 zł
 • Toruń od 10 000 zł
 • Katowice od 7 000 zł do 8 000 zł
 • Zielona Góra od 7 400 zł
 • Jelenia Góra od 7 000 zł
 • Przemyśl od 3 100 zł
 • Środa Wielkopolska od 6 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa podanie komórek macierzystych do stawu skokowego jest najczęściej wykonywana przez ortopedy.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska