Podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą Gdańsk

Synonimy: sinus lift otwarty

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą Gdańsk - informacje

Kadra w Prodent Kadra w Prodent

Czasem bywa tak, że pacjent, który chce wstawić sobie implanty, nie ma wystarczającej ilości tkanki kostnej. Najczęstszą przyczyną jest zanik kości po ekstrakcji zęba. W takich przypadkach chirurdzy stomatologiczni operacyjnie podnoszą dno zatoki szczękowej, umożliwiając wprowadzenie wszczepów w trudnych warunkach.

Podczas zabiegu lekarze wykorzystują mechanizm sterowanej regeneracji kości. W miejscu wymagającym skorygowania zostaje umieszczony materiał kościozastępczy, który po paru miesiącach zamienia się w tkankę kostną. Powstaje w ten sposób nowe, pewne podłoże dla implantu.

Są dwie metody takiej operacji: otwarta i zamknięta. Przy otwartej możliwość podniesienia dna zatoki jest dużo większa. Zaletą jest także dostępność do zatoki i kontrola pola zabiegowego. Natomiast metoda zamknięta często łączy się z jednoczesnym wszczepieniem implantów ze względu na mniejszą inwazyjność. Zabiegi przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym.

Modelowanie dna zatoki szczękowej w Gdańsku

Jeśli ktoś chce wszczepić sobie implanty, a musi wcześniej odbudować tkankę kostną, powinien przyjechać do Gdańska. Nie gdzie indziej, a właśnie tutaj prowadzi swoją klinikę prekursor zabiegów podnoszenia zatoki szczękowej oraz odbudowy uzębienia na implantach zygomatycznych, lek. stom. Wiesław Frankowski (Centrum Implantologii Stomatologicznej lek. stom. Wiesław Frankowski, Gdańsk Żabianka). Zajmuje się przygotowaniem szczęk do odbudowy protetycznej, czyli plastyką wyrostków oraz odbudową zaników kostnych przy użyciu biomateriałów.

Kolejny specjalista, dr n. med. Adam Ziemlewski (Impladent, Gdańsk Kowale), jest absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku oraz stypendystą Guy's and St. Thomas's Medical and Dental School w Londynie. Jest także wykładowcą kursów z implantologii stomatologicznej, a przy tym autorem publikacji naukowych w czasopismach zagranicznych. Oprócz niego zabiegi implantologiczne i przedimplantacyjne w klinice wykonuje lek. stom. Artur Poleniewicz.

Lek. dent. Jacek Owczarczak (Dentaurus) ukończył z wyróżnieniem gdańską Akademię Medyczną, a cykl Curriculum Implantologii PSI zdał z wynikiem celującym. Jest członkiem Deutsche Gesellschaft fur Orale Implantologie i International Congress of Oral Implantologists, ma również Międzynarodowy Certyfikat Umiejętności (Implantolog Fellowship). Przy zabiegach podnoszenia zatoki szczękowej oraz rozszczepienia wyrostka wykorzystuje nowoczesne urządzenie do piezo chirurgii, czyli Piezon Master Surgery (firmy EMS).

W jakiej klinice wykonać zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej (sinus lift)

Dr n. med. Krystian Krupski (K2 Dental Gdańsk Wrzeszcz) specjalizuje się w skomplikowanych operacjach z zakresu chirurgii stomatologicznej i implantologii. Bardzo często przeprowadza zabiegi okołoimplantacyjne w odcinkach bocznych szczęki, gdzie dochodzi do zaniku kości od strony zatoki szczękowej, a także od strony wyrostka zębodołowego. Podczas pracy umieszcza materiał kościozastępczy pod błoną śluzową dna zatoki, przygotowując podłoże dla implantów.

Dr n. med. Paweł Aleksandrowicz (CMI Stomatologia Implantologia) wykonuje w placówce wszystkie zabiegi implantologiczne, a także chirurgicznie podnosi zatokę szczękową metodą otwartą. Takie operacje przeprowadzają również właściciele kliniki Perfect Smile lek. dent Marek Markiewicz oraz lek. dent. Tomasz Zarański. Dodatkowo, obaj specjaliści posiadają duże doświadczenie w zakresie stomatologii estetycznej.

W przypadku niewystarczającej ilości kości Bałtycka Klinika Stomatologii Kosmetycznej Dental Spa oferuje swoim pacjentom zabieg podniesienia dna zatoki przy użyciu biomateriału  kościozastępczego. Oprócz tego lekarze wykonują korektę szczęk przed leczeniem protetycznym. Zespół specjalistów kliniki stanowią, między innymi: lek. stom. Dariusz Durma, a także chirurg szczękowy Katarzyna Rutkowska.

Lek. stom. Michała Nawrockiego (Indywidualna Praktyka Lekarska. Lekarz Stomatolog Michał Nawrocki) niełatwo odnaleźć w sieci, ponieważ nie ma własnej strony. Ale za to jego nazwisko wciąż przewija się na portalach oceniających stomatologów. Zarówno on, jak i jego wspólnik, lek. dent. Łukasz Sas Wisłocki, są bardzo chwaleni przez pacjentów. Obaj mają duże doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej (ekstrakcje zębów mądrości, resekcje korzeni zębowych). Wykonują również operacyjne podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą i zamkniętą.

Gdańsk – podróż po jeden uśmiech

Gabinet zabiegowy w Swedent Gabinet zabiegowy w Swedent

Do Gdańska warto przyjechać – na wakacje, na urlop i na leczenie stomatologiczne. Wiedzą to Polacy, Niemcy, Szwedzi i Brytyjczycy, przyjeżdżający na zabiegi. Cudzoziemców szczególnie łatwo zrozumieć, ponieważ polskie ceny są dla nich bardzo korzystne. Przy okazji robią sobie dłuższy urlop i poznają Gdańsk, zwiedzając zabytki. A na to potrzeba więcej czasu – Długi Targ, Długie Pobrzeże i Fontanna Neptuna to dopiero początek wycieczki.

Podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą - ceny w Gdańsku na tle innych miast

 • Gdańsk od 2 000 zł do 4 000 zł
 • Warszawa od 2 000 zł do 6 000 zł
 • Kraków od 1 199 zł do 3 900 zł
 • Wrocław od 1 500 zł do 4 000 zł
 • Katowice od 2 000 zł do 5 000 zł
 • Gliwice od 3 500 zł
 • Rzeszów od 1 500 zł do 4 000 zł
 • Łódź od 3 000 zł do 4 000 zł
 • Bydgoszcz od 1 800 zł do 3 000 zł
 • Szczecin od 4 000 zł
 • Gdynia od 1 000 zł do 5 000 zł
 • Poznań od 3 500 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Sopot, Wejherowo oraz Starogard Gdański.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska