Gabinet Podologiczny Dominika Seliga

poniedziałek
9:00 - 18:00
wtorek
9:00 - 18:00
środa
9:00 - 18:00
czwartek
9:00 - 18:00
piątek
9:00 - 18:00
sobota
nieczynne
niedziela
nieczynne
Oferta, ćwiczenia, zabiegi Gabinet Podologiczny Dominika Seliga Oferta, ćwiczenia, zabiegi Gabinet Podologiczny Dominika Seliga Oferta, ćwiczenia, zabiegi Gabinet Podologiczny Dominika Seliga Oferta, ćwiczenia, zabiegi Gabinet Podologiczny Dominika Seliga Sprzęt medyczny Gabinet Podologiczny Dominika Seliga Gabinet Gabinet Podologiczny Dominika Seliga

Gabinet Podologiczny Dominika Seliga – informacje

Gabinet Podologiczny Dominika Seliga to specjalistyczny gabinet stworzony i prowadzony przez Dominikę Seligę, oferujący diagnostykę, leczenie oraz profilaktykę schorzeń stóp i płytki paznokciowej. Jako specjalista w zakresie pielęgnacji stóp Dominika Seliga wykonuje podstawowe zabiegi podologiczne polegające na obcięciu i oszlifowaniu paznokci oraz opracowaniu zrogowaceń naskórka. Zajmuje się usuwaniem nadmiernie narastającego, zrogowaciałego naskórka (hiperkeratoza) za pomocą profesjonalnych narzędzi oraz eliminowaniem kłopotliwych modzeli, brodawek wirusowych czy odcisków.

W trosce o bezpieczeństwo pacjentów i zachowanie zasad higieny narzędzia do zabiegów są każdorazowo myte i dezynfekowane przy użyciu profesjonalnego sprzętu do sterylizacji renomowanej firmy Tinget. Część przyrządów jest jednorazowego użytku – dla maksymalnego bezpieczeństwa pacjentów.

Pacjentom borykającym się z problemem pękających stóp, będącym nie tylko kosmetycznym defektem, lecz również przyczyną dolegliwości bólowych, pomaga w ich pielęgnacji oraz powrocie do prawidłowego wyglądu i normalnego funkcjonowania – bez odczuwania dyskomfortu. Wykonuje także świadczenia w obrębie paznokci, dotyczące usuwania chorobowych zmian płytki paznokciowej na tle grzybiczym oraz zabiegów na przerośniętych, powykręcanych paznokciach. Dokonuje korekty wrastających paznokci.

Problem wrastających paznokci dotyka wielu pacjentów. Wynika z nieprawidłowej pielęgnacji płytki paznokciowej (obcinania paznokci „na okrągło”), noszenia niewłaściwego obuwia oraz zmian ortopedycznych. W swoim gabinecie Dominika Seliga oferuje pacjentom leczenie tej dolegliwości metodą klamrowania. Zabieg zakładania metalowych klamer ortonyksyjnych nie jest bolesny, a jego właściwe wykonanie gwarantuje skuteczne rozwiązanie problemu nieprawidłowo rosnącej i wrastającej płytki paznokciowej. Zakładana na okres kilku miesięcy klamra powoduje stopniowe odginanie płytki paznokciowej ku górze, dzięki czemu paznokieć odzyskuje właściwy kształt i kierunek wzrostu.

Gabinet Podologiczny Dominika Seliga oferuje także pomoc diabetykom w pielęgnacji stóp i zwalczaniu dolegliwości związanych ze stopą cukrzycową. To dysfunkcja dotykająca sporej grupy cukrzyków, objawiająca się trudnym gojeniem się ran, otarć i modzeli na stopach oraz zwiększoną podatnością na infekcje uszkodzonego naskórka. Z tej przyczyny diabetycy powinni szczególnie dbać o swoje stopy.

W ramach specjalistycznych konsultacji wykonywane są także profesjonalne opatrunki z użyciem preparatów leczniczych, opatrunki odciążające oraz taping podologiczny, czyli specjalne plastrowanie stóp w celu aktywacji poszczególnych mięśni.

Podolog jest specyficznym łącznikiem pomiędzy pacjentem a lekarzami różnych specjalizacji, w tym m.in. flebologiem, diabetologiem czy chirurgiem. Pomaga pacjentom w realizowaniu zaleceń lekarza oraz udziela szczegółowych porad dotyczących pielęgnacji stóp i paznokci. W gabinecie każdy zabieg jest poprzedzony dokładnym wywiadem i założeniem karty pacjenta.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Gabinetu Podologicznego Dominika Seliga.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Gabinet Podologiczny Dominika Seliga posiada w swoim wyposażeniu profesjonalne narzędzia oraz wysokiej klasy certyfikowany sprzęt niemieckiej firmy Ruck. Należy do nich zestaw do podologii mobilnej, w skład którego wchodzi Frezarka PodologNova 3 – niezwykle cicha i posiadająca wyjątkowo mocny oraz efektywny pochłaniacz pyłu (siła ssąca pochłania 280 litrów pyłu na minutę). Zestaw uzupełnia profesjonalna Lampa z lupą PodologCircle S. To nowoczesny sprzęt dla specjalistów, którzy wykonują usługi podologiczne w domu pacjenta.

W celu zapewnienia pacjentom maksymalnego bezpieczeństwa i wysokich standardów higieniczno-sanitarnych wszystkie narzędzia są każdorazowo sterylizowane w specjalnie do tego przeznaczonym urządzeniu marki Tinget.

Korzystając z usług gabinetu mogą być Państwo spokojni o swoje bezpieczeństwo.

Udogodnienia dla pacjentów

  • Dogodne terminy wizyt – na zabiegi mogą się Państwo umawiać telefonicznie, w najdogodniejszym dla siebie terminie.
  • Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych – budynek, w którym znajduje się gabinet, jest wyposażony w podjazd zewnętrzny oraz windę.
  • Wizyty domowe – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, którzy cenią sobie wysokiej klasy usługi pielęgnacyjne stóp i paznokci wykonane w zaciszu własnego mieszkania, gabinet oferuje usługi podologiczne z dojazdem do domu pacjenta.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska