Poporodowa plastyka krocza i pochwy

poprawa wyglądu pochwy i krocza po porodzie

Poporodowa plastyka krocza i pochwy - informacje

Gabinet zabiegowy w KCM Clinic Gabinet zabiegowy w KCM Clinic

W wyniku porodu, pochwa i krocze narażone są na szereg różnego rodzaju zmian. Doprowadzić może on między innymi do zespołu rozluźnienia pochwy, który przyczynia się do problemów z utrzymywaniem moczu oraz zmniejszeniem odczuwania przyjemności podczas stosunku. Poporodowa plastyka krocza i pochwy sprawia, że rozmiar pochwy ulega zmniejszeniu i staje się ona bardziej elastyczna i nawilżona. Do zabiegu pacjentkę kwalifikuje lekarz ginekolog na podstawie wyniku aktualnego badania cytologicznego. Wykonywany jest on w znieczuleniu ogólnym, rdzeniowym lub miejscowym, a rekonwalescencja trwa około siedem dni.

Polscy specjaliści w zakresie poporodowej plastyki krocza i pochwy

Zabieg poporodowej plastyki krocza i pochwy wykonać można w Lublinie u ginekologa dr n. med. Tomasza Radomańskiego. W 1977 roku ukończył on studia na wydziale lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie. W 1982 roku zdobył pierwszy stopień specjalizacji w zakresie położnictwa i ginekologii, w 1986 obronił pracę doktorską pod tytułem „Wpływ palenia papierosów w ciąży na stan noworodka i łożyska oraz na stężenie kadmu i cynku we krwi, mleku, włosach głowy i włosach łonowych matki oraz we krwi pępowinowej noworodka”, a w 1987 zdobył drugi stopień specjalizacji.

We Wrocławiu usługi z zakresu poporodowej plastyki krocza i pochwy świadczy ginekolog lek. med. Krzysztof Fabijański, absolwent Akademii Medycznej imienia Piastów Śląskich we Wrocławiu. Odbył on liczne certyfikowane szkolenia takie, jak Certyfikat Fetal Medicine Foundation UK, kurs badań dopplerowskich sekcji USG PTG czy kurs diagnostyki ultrasonograficznej wad rozwojowych i porodu przedwczesnego sekcji USG PTG. W ramach Wydziału Lekarskiego Kształcenia Podyplomowego odbywa on obecnie studia doktoranckie.

Poporodową plastyką krocza i pochwy zajmuje się w Łodzi ginekolog dr n. med. Wojciech Ordon. W 2010 roku obronił on pracę doktorską na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w zakresie genetyki raka trzonu macicy, a w 2012 roku uzyskał tytuł Specjalisty Położnictwa i Ginekologii. W 2014 roku, doktor Ordon objął stanowisko Kierownika Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy w województwie łódzkim.

W Warszawie poporodową plastykę krocza i pochwy wykonać można u chirurga i chirurga plastycznego dr Janusza Greese- Łyko, który specjalizację z chirurgii ogólnej otrzymał w 1997 roku. Od 2004 roku jest on członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Doktor Greese-Łyko był operatorem i współoperatorem uczestniczek emitowanego w stacji telewizyjnej Polsat programu „Chcę być piękna”.

W Szczecinie usługi z zakresu poporodowej plastyki krocza i pochwy świadczy chirurg plastyczny lek. Piotr Skupin, absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej imienia Karola Marcinkowskiego Poznaniu. Specjalizację z chirurgii ogólnej uzyskał on w Klinice Chirurgii Ogólnej Akademii Medycznej w Poznaniu, z chirurgii plastycznej natomiast, w Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju.

Wykonywaniem zabiegów z zakresu poporodowej plastyki krocza i pochwy w Krakowie zajmuje się Klinika Medycyny i Ginekologii Estetycznej Bona Dea, która na rynku działa od 2002 roku. Jest to jedyny w województwie małopolskim certyfikowany gabinet Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Poporodowa plastyka krocza i pochwy w Polsce i za granicą

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Spora część pacjentek zza granicy decyduje się na wykonanie w Polsce zabiegów z zakresu poporodowej plastyki krocza i pochwy. Trudno się temu dziwić – u doktora nauk medycznych Wojciecha Ordona zabieg ten kosztuje od 1 500 do 2 000 złotych, podczas gdy w kanadyjskim Toronto Cosmetic Clinic jest to wydatek rzędu 4 700 dolarów (18 100 złotych). Jest to również świetna okazja do zwiedzenia naszego kraju.


Poporodowa plastyka krocza i pochwy - ceny w różnych miastach

  • Kraków od 4000 zł do 5000 zł
  • Łódź od 3500 zł do 5000 zł
  • Warszawa od 6700 zł
  • Poznań od 3000 zł do 4000 zł
  • Szczecin od 12000 zł
  • Jelenia Góra od 8000 zł
  • Zawiercie od 1800 zł
Poporodowa plastyka krocza i pochwy cena »

Usługa poporodowa plastyka krocza i pochwy jest najczęściej wykonywana przez ginekologa-położnika i ginekologa.