Poporodowa plastyka krocza Kraków

korekcja blizn po nacięciu (pęknięciu) krocza, korekcja blizn po szyciu krocza, poprawa wyglądu krocza po porodzie więcej »

Poporodowa plastyka krocza Kraków - informacje

Gabinet zabiegowy w Bona Dea Medycyna Estetyczna Gabinet zabiegowy w Bona Dea Medycyna Estetyczna

Poród u kobiety bardzo często wiąże się z nacięciem bądź pęknięciem krocza. Zdarza się, że rana taka brzydko się zagoi na skutek infekcji, tworząc widoczną bliznę. Niektóre pacjentki mają także tendencje do tworzenia się bliznowca, który również wygląda nieestetycznie. U takich kobiet plastyka krocza jest szczególnie wskazana.

Do Krakowa na zabiegi plastyki krocza po porodzie

Klinika Medycyny i Ginekologii Estetycznej Bona Dea z zakresu ginekologii estetycznej oferuje m.in. zabieg plastyki pochwy i krocza dla kobiet, które po przebytych porodach nie są zadowolone z wyglądu tej okolicy ciała. Operacyjnie lekarz tutaj wycina także bliznę powstałą po szyciu lub pęknięciu krocza i przywraca tym samym jego wygląd estetyczny. Zabiegami zajmuje się tutaj dr Radosław Kosobucki, specjalista ginekologii i położnictwa (I i II stopnia) oraz ginekologii onkologicznej. Specjalizuje się w zabiegach z ginekologii estetycznej. Doświadczenie zdobywał jako operator w Klinice Ginekologii Onkologicznej Centrum Onkologii w Krakowie.

Estetyka i Chirurgia Jednego Dnia Ujastek posiada w swojej ofercie zabiegi z ginekologii estetycznej, m.in. poporodową plastykę krocza. Jest to oddzielny zabieg, ale można go także połączyć z plastyką przedsionka pochwy i samej pochwy. Ponadto lekarze wykonują tutaj także plastykę warg sromowych, plastykę napletka łechtaczki a także powiększanie punktu G. Jednym z kadry medycznej wykonującym takie zabiegi jest dr Leszek Juszczyk, specjalista ginekologii i położnictwa I stopnia od 1986 roku oraz II stopnia od 1991 roku. Doświadczenie zdobywa, pracując jako ordynator Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Szpitala Ujastek w Krakowie (m.in. operacje ginekologii estetycznej) oraz na kursach z ginekologii estetycznej.

W Klinice Ginekologiczno-Położniczej Arka działa oddział Chirurgii Jednego Dnia, na którym wykonywane są operacje z zakresu ginekologii estetycznej, m.in. jest to plastyka krocza dla kobiet po przebytych porodach. Ponadto lekarze zajmują się tutaj także innymi zabiegami estetycznymi natury ginekologicznej w obrębie pochwy i sromu czy operacyjną korekcją urazów okołoporodowych oraz poszerzaniem i zwężaniem pochwy. Zabiegi wykonuje m.in. dr Andrzej Bałasz, specjalista położnictwa i ginekologii. Doświadczenie w swojej dziedzinie zdobywał, pracując w wielu szpitalach w Małopolsce i na Śląsku, m.in. w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie.

Szpital Św. Rafała Scanmed posiada Poradnię Ginekologii Estetycznej, gdzie wykonywane są operacje z zakresu ginekologii estetycznej. Pacjentka może tutaj umówić się na perineoplastykę (czyli operację plastyczną krocza) a także waginoplastykę (operację plastyczną pochwy), które są dedykowane dla kobiet po porodach. Ponadto można się także poddać korekcji blizny po cięciu cesarskim czy plastyce warg sromowych. Przyjmuje tutaj m.in. prof. dr hab. n. med. Marcin Jóźwik, specjalista ginekologii i położnictwa oraz ginekologii onkologicznej, który swoje doświadczenie z tych dziedzin zdobywał nie tylko w polskich ośrodkach, ale także zagranicznych, np. w Niemczech w Szpitalu Klinicznym w Aalen Uniwersytetu w Ulm oraz na Uniwersytecie Stanowym Colorado w Fort Collins w USA. 

Klinika Alma-Medica w Zabierzowie (13 km od Krakowa) wśród różnorodnych zabiegów chirurgicznych, wykonuje także takie z zakresu ginekologii estetycznej. Jest to m.in. waginoplastyka połączona z plastyką krocza - lekarz operuje rozciągniętą po porodzie pochwę i naprawia pęknięte krocze (wycina bliznę i koryguje tkanki w tym miejscu). Zabieg ten można połączyć z labioplastyką, czyli jednocześnie poddać się korekcie kształtu warg sromowych. Przyjmuje tutaj dr Marek Ciesiński, specjalista chirurgii plastycznej, który doświadczenie z tej dziedziny zdobywał w ośrodku chirurgii plastycznej w Polanicy Zdroju oraz za granicą w prywatnych klinikach chirurgii plastycznej w Niemczech, Szwecji i Holandii a także w USA.

W Szpitalu Miejskim Specjalistycznym im. Narutowicza działa Oddział Ginekologiczno-Położniczy, na którym przyjmowane są pacjentki chcące poprawić wygląd estetyczny krocza (rozciągnięcie i blizna po cięciu po porodzie) a także poprawić statykę narządu rodnego. Jednym ze specjalistów jest dr Zbigniew Jankiewicz, specjalista ginekologii i położnictwa I stopnia od 1976 oraz II stopnia od 1983 roku.

Cena poporodowej plastyki krocza w Krakowie i za granicą

Sala operacyjna w Szpital św. Rafała Sala operacyjna w Szpital św. Rafała

Za zabieg plastyki krocza pacjentka w Krakowie zapłaci 2-3 tys. zł (np. w Ujastku). Za granicą w Stambule (Turcja) jest to kwota 10 tys. zł w Comfort Zone Cosmetic Surgery.

Poporodowa plastyka krocza - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 2 500 zł do 3 500 zł
 • Warszawa od 3 000 zł do 5 000 zł
 • Lubin od 3 500 zł
 • Poznań od 3 000 zł do 4 000 zł
 • Łódź od 2 500 zł do 3 500 zł
 • Gdańsk od 4 000 zł
 • Rybnik od 1 500 zł
 • Jelenia Góra od 6 000 zł
 • Lubliniec od 1 500 zł
 • Tomaszów Mazowiecki od 1 000 zł
 • Skoczów od 3 000 zł
Poporodowa plastyka krocza cena »

Usługa poporodowa plastyka krocza w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez ginekologa-położnika i ginekologa.

Pacjenci szukali zabiegu poporodowa plastyka krocza w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.