Powiększanie piersi implantami – jakie są wskazania do przeprowadzenia operacji?

Na wykonanie zabiegu powiększanie piersi decydują się kobiety, które

 • przeszły mastektomię, 
 • mają wrodzone wady,
 • z powodu urazu mają zniekształcone piersi,
 • są niezadowolone z proporcji swojej sylwetki,
 • mają zniekształcenia biustu. 

Jakie są rodzaje implantów piersi?

Wiele osób, mówiąc o powiększaniu piersi implantami, ma na myśli wszczepianie „silikonów”. Na rynku jest jednak znacznie większy wybór. Dzięki temu możliwe jest dobranie odpowiednich implantów do wymagań różnych pacjentek. 

Podział implantów piersi ze względu na wypełnienie

 1. Implanty piersiowe wypełnione żelem silikonowym o różnej konsystencji. Dobrze naśladują właściwości naturalnego biustu. Są stosunkowo bezpieczne i trwałe, ryzyko wyciekania żelu jest bardzo niskie. Jeśli już jednak dojdzie do wycieku, może wystąpić stan zapalny.

Żel słabo przepuszcza fale ultradźwiękowe oraz promieniowanie rentgenowskie, dlatego takie implanty znacznie utrudniają badania obrazowe piersi. Może być więc konieczna obecność doświadczonego radiologa, albo stosowanie technik obrazowania innych niż standardowe. 

 1. Implanty piersiowe wypełnione solą fizjologiczną. Zewnętrzną warstwę stanowi tu silikon, natomiast wypełnieniem jest roztwór chlorku sodu. 

Ważne: Pod skórę wprowadza się je puste. Dopiero później wypełnia się solą fizjologiczną. Dzięki temu możliwe jest wykonanie mniejszego nacięcia niż w przypadku implantów wypełnianych żelem silikonowym.

Ten typ implantów jest bardzo bezpieczny. Nawet, gdy substancja wypełniająca wydostanie się z implantu, wchłoną ją tkanki organizmu. W takiej sytuacji bardzo rzadko dochodzi do niepożądanych efektów: reakcji alergicznej albo zapalnej organizmu. 

Poza tym implanty z wypełnieniem z soli fizjologicznej nie stanowią przeszkody dla promieniowania rentgenograficznego. Dzięki temu u pacjentek z takimi implantami można bez problemów wykonywać np. mammografię. 

Ze względu na materiał, z którego wykonane są ściany implantów, oraz rodzaj wypełnienia, ich struktura jest daleka od naturalnych piersi. Oprócz tego implanty takie mogą się marszczyć. Wtedy w powierzchnia ich górnej części czasami jest niejednorodna. Zdarza się też, że są widoczne pod skórą piersi. 

Podział implantów piersi ze względu na teksturę

 • Implanty o powierzchni teksturowanej są obecnie najczęściej stosowane. Ich powierzchnia jest bardzo porowata. Tekstura na powierzchni sprawia, że wokół implantów tego typu znacznie rzadziej wytwarza się torebka włóknista (błona łącznotkankowa). 
 • Implanty piersi o gładkiej powierzchni są stosowane rzadziej, ponieważ istnieje większe ryzyko rozwoju torebki włóknistej. W niektórych przypadkach zastosowanie tego typu implantów powoduje ich zniekształcenie i konieczność wyjęcia po pewnym czasie. 

Podział implantów piersi ze względu na kształt: implanty okrągłe a anatomiczne

 1. Implanty anatomiczne – mają kształt przypominający połowę kropli. Podczas stania największy ciężar przenosi się w ich dolną część. Implanty tego typu pozwalają na uzyskanie najbardziej naturalnego kształtu piersi. Mogą być stosowane w wielu przypadkach, na przykład:
  - do korekcji asymetrii kształtu piersi,
  - do powiększania piersi opadających. 

Wszczepienie implantów tego typu wymaga wykonania większego nacięcia. Poza tym implanty anatomiczne częściej przemieszczają się, co wymaga interwencji chirurgicznej i korekcji ułożenia implantu. 

 1. Implanty okrągłe są stosowane przede wszystkim w przypadku małych, ale podniesionych naturalnych piersi. Zazwyczaj z ich wykorzystaniem wykonuje się niewielkie korekty rozmiaru. Zbyt duże okrągłe implanty mogą być nadmiernie wypukłe w górnej części, przez co ich kształt wygląda nienaturalnie. W przypadku dużych implantów okrągłych czasami wykonuje się wyrównanie kształtu przez przeszczep tłuszczu. Zaletą implantów okrągłych jest fakt, że do ich wszczepienia wykonuje się mniejsze nacięcie. 

Ważne: Cena implantów piersiowych zawiera koszty konsultacji i badań przed operacją, implantów, zabiegu i hospitalizacji po operacji

Powiększanie piersi implantami – jak się przygotować?

Pierwszym etapem kwalifikacji do operacji powiększania piersi jest dokładny wywiad lekarski i konsultacje. Dobiera się wtedy odpowiedni rozmiar i kształt implantów. Do tego celu stosuje się różne metody analizy sylwetki i wykonuje symulacje komputerowe efektów powiększania piersi. Wybierając kształt piersi, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę budowę klatki piersiowej pacjentki i ewentualne asymetrie w jej obrębie. Ważny jest również wygląd naturalnych gruczołów piersiowych oraz stan skóry, jej napięcie i elastyczność. 

Podczas wywiadu lekarskiego specjalista zapyta również o przebyte choroby i przyjmowane leki.

Kolejnym etapem jest wykonanie badań m.in.:

 • znaczenie grupy krwi,
 • morfologia krwi,
 • wskaźniki krzepnięcia,
 • poziom glukozy we krwi,
 • OB,
 • elektrolity,
 • kreatynina.

Oprócz tego przeprowadza się badanie ginekologiczne (często również cytologię), USG piersi albo mammografię. 

Ważne: Dwa tygodnie przed operacją nie należy zażywać leków zawierających witaminę E, aspiryny, substancji wpływających na krzepliwość krwi, palić papierosów. Na dzień przed operacją należy jeść lekkostrawne posiłki, a w dniu operacji pozostać na czczo.

Powiększanie piersi implantami – jak przebiega operacja?

Powiększanie biustu za pomocą implantów to operacja, którą przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Cięcie wykonuje się najczęściej w fałdzie podpiersiowym lub w fałdzie skórnym w okolicy pach, albo w obszarze brodawki sutkowej. 

Po nacięciu skóry pod mięśniem piersiowym większym albo pod tkanką gruczołu piersiowego wytwarzana jest przestrzeń, w której zostaną umieszczone implanty. Ze względu na bardziej naturalny wygląd piersi i mniejsze ryzyko rozwoju torebki włóknistej, implanty częściej umieszcza się pod tkanką mięśniową. Czasami stosowana jest metoda łączona. Implanty umieszcza się zarówno pod tkanką mięśniową, jak i pod tkanką gruczołową. 

Na zakończenie nacięcia zszywa się i zabezpiecza opatrunkiem. 

Powiększanie biustu implantami – jak postępować po operacji?

W większości przypadków pacjentka może wrócić do domu już następnego dnia po operacji. 

By ułatwić gojenie, około miesiąca po operacji pacjentka – przez całą dobę – musi nosić specjalny biustonosz. Zdejmuje się go po raz pierwszy około 7-10 dni po zabiegu, w czasie kontroli lekarskiej, podczas której ściągane są szwy. 

Przez kilkanaście dni zaleca się ograniczenie aktywności fizycznej, dźwiganie ciężkich przedmiotów. Po operacji ważne jest regularne wykonywanie badań: USG piersi albo mammografia. 

Ważne: Decydując się na operację powiększania biustu, należy pamiętać, że na ostateczne efekty trzeba czekać kilka miesięcy.

W pierwszym okresie po operacji na klatce piersiowej mogą występować siniaki, a piersi są obrzęknięte i twarde. Obrzęk może utrzymywać się nawet dwa miesiące. Blizna na początku jest twarda i różowa. Z czasem staje się miękka i jaśniejsza. Jeśli od początku odpowiednio pielęgnuje się skórę, blizna staje się praktycznie niewidoczna. 

Wszczepianie implantów piersi – jakie powikłania mogą wystąpić?

Najczęstszym, choć rzadko występującym powikłaniem po operacji wszczepiania implantów biustu jest krwiak. Nie ma to jednak żadnego wpływu na efekt operacji. 

Mogą się również pojawić typowe powikłania pooperacyjne:

 • zatorowość,
 • zakrzepica,
 • infekcja w miejscu wykonania nacięć,
 • krwiak w miejscu wykonania nacięć,
 • problem z gojeniem rany,
 • przerost blizn.

Efekty powiększania piersi implantami

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania na temat powiększania piersi implantami

Kobiety rozważając powiększenie piersi poprzez wszczepienie implantów mają wiele wątpliwości dotyczących tej metody powiększania biustu oraz samego przebiegu operacji. Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące powiększania piersi implantami.

 • Czy operację powiększenia piersi można wykonać w każdym wieku?

  Wiek nie jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenia operacji. Podczas wizyty kwalifikacyjnej lekarz bierze przede wszystkim pod uwagę ogólny stan zdrowia oraz uwarunkowania anatomiczne Pacjentki. W przypadku decyzji o zabiegu wymagana jest pełnoletność, natomiast górną granicę określa kondycja zdrowotna Pacjentki.

 • Jaka jest ostateczna cena zabiegu powiększenia piersi?

  Ostateczną cenę zabiegu można określić dopiero podczas wizyty kwalifikacyjnej. Zależy ona m.in. od zakresu, techniki, metody znieczulenia, które omawia lekarz podczas wizyty.

 • Czy po powiększeniu piersi można normalnie wykonać badania obrazowe?

  Po operacji powiększania piersi można i należy wykonywać badania obrazowe. Po takich zabiegach Pacjentki powinny wykonywać badanie USG raz w roku. Wykonanie mammografii także jest możliwe, ale należy uprzednio poinformować pracowników radiologii, iż w piersiach są implanty lub inny preparat medyczny. W razie problemów z wykonaniem mammografii, wykonywane jest badanie MRI.

 • Czy podczas pierwszej wizyty można wykonać zabieg powiększenia piersi implantami?

  Nie. Przed każdym zabiegiem niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna, w czasie której lekarz ustala z pacjentem zakres, warunki i termin zabiegu.

 • Czy możliwa jest alergia na silikon znajdujący się w implantach?

  Alergia na silikon jest bardzo rzadkim przypadkiem. Występuje on w wielu kosmetykach codziennego użytku. W przypadku alergii na inne substancje, lekarz może przed zabiegiem zlecić dodatkowe testy.

 • Czy po zabiegu powiększania piersi implantami można latać samolotem?

  Bezpośrednio po zabiegu, nie są wskazane loty samolotem. Zaleca się pozostanie przez co najmniej około tydzień czasu w domu / hotelu, do pierwszej wizyty kontrolnej. Po tym czasie, jeśli lekarz stwierdzi, że nie ma komplikacji po zabiegu i rekonwalescencja przebiega pomyślnie, nie ma przeciwwskazań do lotów samolotem. Obecnie stosowane implanty są odporne na warunki panujące w samolotach.

 • Czy można wykonać operację powiększenia piersi podczas miesiączki?

  Nie. Unika się wykonywania operacji chirurgicznych podczas trwania miesiączki. Warto zatem uwzględnić ten fakt w momencie ustalania z lekarzem terminu operacji podczas wizyty kwalifikacyjnej.

 • Czy jest możliwość rozłożenia ceny zabiegu powiększenia piersi na dogodne raty?

  Tak. Tourmedica.pl współpracuje z wiodącą instytucją finansową, która specjalizuje się w finansowaniu pożyczek dedykowanych medycynie. Procedura badania zdolności kredytowej odbywa się drogą on line lub telefoniczną, w dogodnym czasie dla Pacjenta. Dobra historia kredytowa i stałe dochody dają ogromne możliwości korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej, usług klinik urody, gabinetów rehabilitacyjnych itp.

 • Czy decydując się na zabieg powiększenia piersi trzeba rzucić palenie papierosów?

  Podejmując decyzję o kosztownej operacji powiększenia piersi warto pamiętać, iż na powodzenie zabiegu realny wpływ ma palenie tytoniu, a specjaliści nie bez powodu zalecają rzucenie palenia przynajmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem. Dym papierosowy głównie poprzez działanie nikotyny i tlenku węgla w znaczący sposób zaburza naturalne procesy związane z gojeniem ran.

 • Czy implanty piersi należy wymieniać?

  Współcześnie implanty piersiowe są produkowane z najwyższej jakości materiałów i nierzadko mają dożywotnią gwarancję. Oznacza to, że nie trzeba ich wymieniać, o ile Pacjentka sama nie zechce poddać się kolejnej operacji powiększenia biustu lub też nie zaistnieją inne powody natury medycznej np.: uraz. Dożywotnią gwarancją może się poszczycić  wielu producentów, posiadają certyfikat FDA, co potwierdza spełnianie najwyższych norm jakości protez.

 • Jaka metoda powiększenia piersi jest najlepsza?

  Dobór metody zależy od sylwetki, stylu życia, rozmiaru początkowego piersi oraz efektu jaki Pacjentka chciałaby uzyskać po operacji. Informacje w tym zakresie przekazuje lekarz po przeprowadzeniu wywiadu medycznego podczas wizyty kwalifikacyjnej.

 • Czy po operacji powiększenia piersi implantami można karmić piersią?

  Tak. Bowiem w przypadku klasycznej metody powiększania piersi (cięcie w fałdzie piersiowym) w zasadzie nie ma przeciwwskazań do karmienia piersią w przyszłości, gdyż implanty, które wprowadzane są pod gruczoł piersiowy, a niekiedy nawet pod mięsień piersiowy, nie mają kontaktu z tkanką gruczołową piersi odpowiedzialną za produkcję mleka.

 • Przylatuję do Polski na tydzień. Czy to wystarczy by wykonać zabieg?

  Przed przystąpieniem do zabiegu konieczna jest wizyta lekarska, na której lekarz szczegółowo zapozna Pacjentkę z procedurą i procesem leczenia. Dla bezpieczeństwa i komfortu warto zarezerwować sobie czas około 10-14 dni. Niemniej niektóre Kliniki na specjalne życzenie Pacjentki wyrażają zgodę na tzw. procedurę skróconą. (zapytaj naszego Doradcy) Wówczas wstępna pierwsza konsultacja odbywa się on line. Pacjentka po wstępnym okresie rekonwalescencji i zdjęciu drenów, może wrócić na własne życzenie do miejsca zamieszkania, jednak musi być pod kontrolą lekarza chirurga i w wyznaczonym czasie przejść zdjęcie szwów i wizyty kontrolne. Przed przystąpieniem do zabiegu konieczna jest wizyta lekarska, na której lekarz szczegółowo zapozna Pacjentkę z procedurą i procesem leczenia. Dla bezpieczeństwa i komfortu warto zarezerwować sobie czas około 10-14 dni. Niemniej niektóre Kliniki na specjalne życzenie Pacjentki wyrażają zgodę na tzw. procedurę skróconą. (zapytaj naszego Doradcy) Wówczas wstępna pierwsza konsultacja odbywa się on line. Pacjentka po wstępnym okresie rekonwalescencji i zdjęciu drenów, może wrócić na własne życzenie do miejsca zamieszkania, jednak musi być pod kontrolą lekarza chirurga i w wyznaczonym czasie przejść zdjęcie szwów i wizyty kontrolne. Przed przystąpieniem do zabiegu konieczna jest wizyta lekarska, na której lekarz szczegółowo zapozna Pacjentkę z procedurą i procesem leczenia. Dla bezpieczeństwa i komfortu warto zarezerwować sobie czas około 10-14 dni. Niemniej niektóre Kliniki na specjalne życzenie Pacjentki wyrażają zgodę na tzw. procedurę skróconą. (zapytaj naszego Doradcy) Wówczas wstępna pierwsza konsultacja odbywa się on line. Pacjentka po wstępnym okresie rekonwalescencji i zdjęciu drenów, może wrócić na własne życzenie do miejsca zamieszkania, jednak musi być pod kontrolą lekarza chirurga i w wyznaczonym czasie przejść zdjęcie szwów i wizyty kontrolne.

 • Jak długo należy nosić stanik uciskowy po zabiegu powiększania piersi?

  Lekarz określa czas noszenia stanika podtrzymującego piersi podczas kontroli pozabiegowej. Zazwyczaj zaleceniem jest by po operacji powiększania piersi odpowiedni stanik nosić przez około 6 – 8 tygodni.Zazwyczaj stanik uciskowy po operacji powiększania piersi należy nosić przez około 6-8 tygodni. Lekarz podczas wizyty kontrolnej informuje o dokładnych zaleceniach pooperacyjnych.Lekarz określa czas noszenia stanika podtrzymującego piersi podczas kontroli pozabiegowej. Zazwyczaj zaleceniem jest by po operacji powiększania piersi odpowiedni stanik nosić przez około 6 – 8 tygodni.Zazwyczaj stanik uciskowy po operacji powiększania piersi należy nosić przez około 6-8 tygodni. Lekarz podczas wizyty kontrolnej informuje o dokładnych zaleceniach pooperacyjnych.Lekarz określa czas noszenia stanika podtrzymującego piersi podczas kontroli pozabiegowej. Zazwyczaj zaleceniem jest by po operacji powiększania piersi odpowiedni stanik nosić przez około 6 – 8 tygodni.Zazwyczaj stanik uciskowy po operacji powiększania piersi należy nosić przez około 6-8 tygodni. Lekarz podczas wizyty kontrolnej informuje o dokładnych zaleceniach pooperacyjnych.

 • Jakie są podstawowe niezbędne badania przed zabiegiem?

  Przed przystąpieniem do zabiegu niezbędna jest konsultacja lekarska i szczegółowa ocena ogólnego stanu zdrowia. Zazwyczaj konieczne jest badanie USG piersi (lub badanie mammograficzne), badanie EKG oraz badania laboratoryjne: morfologia, APTT, poziom elektrolitów, grupa krwi, a w niektórych przypadkach badanie genetyczne.

 • Jak przebiega i ile trwa rekonwalescencja po operacji powiększenia piersi implantami?

  Szwy usuwane są zazwyczaj w 8-14 dobie po zabiegu. Przez pierwsze 2-3 tygodnie po operacji zaleca się unikania wykonywania czynności wymagających wysiłku fizycznego (np. sprzątanie, odkurzanie, pranie ręczne, etc). Przez sześć kolejnych tygodni po operacji, obowiązuje zakaz uprawiania sportu (fitness, siłownia, pływanie, itp.). Do 6 miesięcy po operacji zaleca powstrzymanie się od korzystania z sauny oraz solarium; należy też unikać intensywnego opalania się.

 • Czy zabieg powiększanie piersi implantami można wykonać w ramach NFZ?

  Nie. Tourmedica oferuje tylko odpłatne konsultacje, badania i zabiegi w prywatnych klinikach.

 • Na ile lat wszczepia się implanty piersiowe?

  Zazwyczaj implanty wszczepiane są na całe życie. Pacjentka po zabiegu otrzymuje dokumentację gwarantującą jakość wszczepionych implantów.

 • Czy implanty piersiowe trzeba wymieniać?

  Jeśli implanty są wszczepione prawidłowo, nie przemieszczają się ani nie ulegają deformacjom, wymiana implantów piersiowych nie jest konieczna. Czasami powtarza się operację u kobiet, których sylwetka bardzo się zmieniła, na przykład po ciąży.

 • Implanty piersiowe – cena

  Koszt wszczepienia implantów piersi waha się od około 7000 zł do około 20 000 zł.

 • Ile trwa operacja wszczepienia implantów?

  Operacja trwa zazwyczaj około godziny. Czas ten może być dłuższy w przypadku bardziej skomplikowanej plastyki biustu.

 • Jakie mogą być powikłania po operacji powiększania biustu?

  Należy pamiętać, że powiększanie piersi to operacja, podczas której wykonywane jest cięcie tkanek. Przez pierwszych kilka dni pacjentka może być osłabiona i odczuwać dość silny ból. Możliwe są również obrzęk i tkliwość piersi.

 • Kiedy można wrócić do aktywności fizycznej po operacji?

  Do pełnej sprawności fizycznej po operacji powiększania piersi zwykle wraca się nie później niż po dwóch tygodniach. Nawet jednak po tym czasie nie należy rozpoczynać intensywnych ćwiczeń fizycznych, zwłaszcza takich, które dotyczą górnych partii ciała.

 • Implanty a karmienie piersią

  Większość kobiet, które przeszły operację wszczepienia implantów biustu, może karmić piersią. Najkorzystniejsze z puntu widzenia karmienia piersią jest wszczepienie implantów w okolice mięśni piersiowych. W przypadku, gdy implanty zostaną umieszczone w okolicy tkanki gruczołowej, istnieje możliwość uszkodzenia gruczołów, co prowadzi do problemów z karmieniem. Czasami u kobiet, u których wszczepiono implanty w obrębie tkanki gruczołowej, obserwuje się zmniejszenie ilości pokarmu.

Powiększanie piersi implantami - opinie pacjentek

Poniżej przeczytasz opinie pacjentek, które zdecydowały się na zabieg powiększenia piersi. Wszystkie zamieszczone komentarze pochodzą od osób, które zapisały się na badanie za pośrednictwem naszego portalu, dzięki czemu są one w 100% rzetelne i zweryfikowane.

Monika

Dzięki Wam znowu czuje się piękna
  

Zanim zasnęłam głębokim snem, byłam poinformowana o wszystkim co się wydarzy. Tuż przed samym zabiegiem pielęgniarki luźno rozładowywały napięcie. Sam zabieg przebiegł bez powikłań. Po zabiegu opieka medyczna wspaniała. Efekt przerósł moje oczekiwania. Jestem bardzo, bardzo zadowolona i z niecierpliwością czekam na zagojenie blizn i pełny efekt wizualny

Opinia o: Chiroplastica, Wrocław (dr n. med. Elsaftawy Ahmed)
Milena

Mega zadowolona
  

Przeprowadzona miałam operacje powiększania piersi 450 ml implantami okrągłymi, które ustaliliśmy z lekarzem na konsultacji, że takie będą odpowiednie dla mojej sylwetki i biustu, które miałam okropne po wykarmieniu dwójki dzieci. Operacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze, pielęgniarki są bardzo fajne, przyjazne co odstresowuje przed operacja:) Po wybudzeniu również bardzo troskliwe, jak i do końca pobytu w klinice. Jestem mega zadowolona z przebiegu, a zwłaszcza z efektu. Mam piękne, równe, jędrne piersi. Bardzo dziękuję doktorowi, jest świetnym człowiekiem i specjalistą.

Opinia o: Raciborskie Centrum Medyczne, Racibórz (lek. Polak Libor)
Agnieszka

Czysty, dobrze wyposażony szpital, profesjonalna opieka
  

Zabieg przebiegł bez problemów, Pan Doktor Jankau to świetny lekarz, zna się na tym co robi! Opieka po operacji również bardzo dobra.

Opinia o: Swissmed Centrum Zdrowia S.A., Gdańsk (dr hab. n. med. Jankau Jerzy)
Hanna

Recenzja
  

To była najlepsza decyzja w moim życiu. Co prawda jeszcze się nie zeszły tak jak powinny, ale to tylko kwestia czasu.

Opinia o: Pulsmed, Łódź (dr n. med. Pisera Paweł)
Jolanta

Klinika na 6
  

Nie umiem jeszcze powiedzieć to drugi dzień nie widzę ich w gorsecie..Ale boli ..

Opinia o: Klinika dr A. Sankowski, Warszawa (dr n. med. Witkowski Wojciech)
Ewelina

Centrum Medyczne Bieniek
  

Ciężko wyrazić mi swoją opinie odnośnie samego zabiegu ale efekt jest MEGA zadowalający ☺

Opinia o: Centrum Medyczne Bieniek, Wrocław (dr hab. n. med. Bieniek Andrzej)
Patrycja S

Wspaniała Klinika Bienkowski 😊
  

Zabieg przeszedł bezproblemowo i bez komplikacji. Po 3 dobach można funkcjonować w miarę normalnie. Ból można określić w skali od 1 do .10 to 3... Jestem bardzo zadowolona z przeprowadzonego zabiegu. Moje piersi są piękne i wyglądają naturalnie. :)

Opinia o: Centrum Medyczne Bieńkowski, Bydgoszcz (prof. dr hab. Szychta1 Paweł)
Anna

Polecam każdemu
  

Zbieg przeszedł bardzo dobrze bez żadnych komplikacji

Opinia o: ORCHID Centrum Zdrowia i Urody, Sopot (lek. Ziajka Piotr)
Monika

Szpital nowoczesny
  

Zabieg spełnił moje oczekiwania.

Opinia o: Żagiel Med Szpital, Lublin (dr n. med. Mądry Ryszard)
Monika

Powiększanie piersi z podniesieniem polecam u dr.Sibilli Piekarskiej
  

efekt przerósł moje oczekiwania

Opinia o: Centrum Okulistyczne Weiss Klinik, Chorzów (lek. Piekarska Sybilla)
Anna K.

Szczeze polecam a w szczególności Doktora Artura Sandelewski
  

Łał super! to jest to efekt super

Opinia o: DUO MEDICA, Katowice (dr n. med. Sandelewski Artur)
Anna

Profesjonalne podejście i opieka personelu
  

Zabieg odbył się bez komplikacji. Na chwilę obecną jestem zadowolona z zabiegu i jego efektu

Opinia o: Centrum Medyczne Suliga, Częstochowa (lek. Suliga Ryszard)
Lavender

Klinika ta jest jak najbardziej godna polecenia
  

Jestem świeżo po zabiegu, więc na ostateczny efekt muszę jeszcze trochę poczekać. W tym momencie oceniam rezultat bardzo pozytywnie.

Opinia o: Centrum Medyczne Bieniek, Wrocław (dr hab. n. med. Bieniek Andrzej)
MARZENA

Szpital godny polecenia
  

Zabieg przebiegł bezproblemowo

Opinia o: Szpital Świętego Łukasza, Bydgoszcz (dr n. med. Markowicz Jarosław)
Ilona

Doktor Żukowska wspaniały lekarz z doświadczeniem i podejściem do pacjenta
  

Super

Opinia o: Humana Medica Omeda, Białystok (dr n. med. Żukowska Dorota)

Umów wizytę!

Jeśli Ty także myślisz o powiększeniu piersi, nie wahaj się dłużej - skontaktuj się z nami. Nasz doradca bezpłatnie przedstawi Ci pełną ofertę leczenia spośród 67 klinik w Polsce wraz ze szczegółowymi cenami. Pomoże również w umówieniu wizyty konsultacyjnej u wybranego specjalisty na dogodny termin.

Zadzwoń do nas: 22 417 40 65 (telefon czynny pon - pt, w godz. 8:00 - 18:00)

 

Źródła:

 • Izabela Wróblewska, Karolina Chilicka-Jasionowska, "Operacyjne i nieoperacyjne metody powiększania biustu", Puls uczelni 2013, Instytut Kosmetologii, Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu, 201, ISSN 2080-2021
 • Teresa Rzepa, Maciej Pastucha, Wilhelm Grzesiak, Andrzej Modrzejweski, Tymoteusz Leoński, "Wokół operacji plastycznej piersi: oczekiwania i efekty", Annales Universitatis Mariae Curie-Skłodowska Lublin-Polonia, VOL. XXV, 1-2,, 2012, ISSN : 1233-2127
 • Wikipedia, "Powiększanie biustu" (pl.wikipedia.org)
 • Medycyna Praktyczna, "Kształtne piersi bez komplikacji" (pulsmedycyny.pl)