Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową

lipomodeling piersi, lipo-augmentacja biustu, reimplantacja autogennej tkanki tłuszczowej więcej »

Wczytaj więcej wyników

Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową - informacje

Kadra w Klinika dr A. Sankowski Kadra w Klinika dr A. Sankowski

Powiększać piersi można dzisiaj na kilka różnych sposobów: dzięki implantom, za pomocą specjalnych preparatów z kwasem hialuronowym, coraz częściej stosuje się także tłuszcz własny pacjentki. Dzięki niemu piersi są bardzo naturalne, nie widać na nich śladów ingerencji medycznej.  Poza tym operacja jest bezpieczna – nie stosuje się obcych materiałów, ale własną tkankę, pobraną wcześniej od pacjentki (poprzez liposukcję). Najlepsze rezultaty osiąga się u kobiet po porodach i karmieniu, w wieku 30-50 lat.

W zależności od metody stosowane jest znieczulenie miejscowe lub ogólne. Tłuszcz pobiera się z tych miejsc, z których zwykle jest usuwany, czyli z „boczków", brzucha lub ud.

Mistrzynie transplantacji - powiększenie piersi własnym tłuszczem

Podczas wybierania odpowiedniego chirurga część kobiet zapewne będzie kierować się nie tylko ceną zabiegu i wiedzą samego specjalisty, ale również jego płcią. To zrozumiałe – są pacjentki, które zwyczajnie się wstydzą. Całe szczęście, jest całkiem sporo klinik, w których mogą zgłosić się do chirurga-kobiety.

Dr Elżbieta Wiszniewska-Gauer z Łodzi jest lekarzem certyfikowanym, a przy tym to członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej. Oprócz wiedzy wyróżnia ją coś, co pozwala bez chwili wahania wybrać właśnie ją na chirurga, który upiększy nasze piersi. To specjalista transfuzjologii klinicznej, który już od 5 lat wykorzystuje tkanki  pobrane od pacjenta w medycynie estetycznej. Jej doświadczenie umożliwia jej przygotowanie autologicznych wypełniaczy z  surowicy lub tłuszczu własnego pacjenta. Pracowała w Velvet Clnic w Łodzi i w Klinice dr Ireny Eris w Konstancinie Jeziornej. Obecnie można zgłosić się do niej na zabieg do warszawskiej kliniki Medycyna Urody.

Kolejnego chirurga, dr Marzenę Majcherczyk-Skulimowską, także wyróżnia olbrzymia wiedzą oraz to, że chętnie udziela konsultacji w dziedzinie liposukcji na portalu Estheticon.pl. W łódzkiej klinice Dream-med przeprowadza zabiegi z użyciem PRP, czyli osocza bogatopłytkowego – samodzielnie lub łącznie z innymi substancjami do wypełnień o przedłużonej trwałości. Zajmuje się również leczeniem lokalnych nadmiarów tkanki tłuszczowej (stosuje lipolizę iniekcyjną). Operacje są wykonywane w centrum medycznym Salve Medica, wyposażonym w nowoczesny sprzęt i zapewniającym pacjentom całodobową opiekę lekarską.

Czy w stolicy, czy gdzie indziej – efekt będzie zachwycający

W Warszawie nie brakuje klinik, w których można powiększyć piersi na kilka sposobów. W ośrodku La Perla zabiegi wykonuje jeden z mistrzów, sam prof. dr hab. med. Józef Jethon, prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Drugim chirurgiem jest dr Barbara Jerschina, wybitny ekspert antiaging. La Perla oferuje pacjentkom liposukcję wodną z możliwością przeszczepu własnego tłuszczu. System nosi nazwę Body Jet, a jego atutem jest uzyskiwanie nieuszkodzonych komórek tłuszczowych, które są później wykorzystywane przy powiększaniu piersi.

Metodę Body Jet stosuje również dr Ilona Osadowska (Specjalistyczna Praktyka Lekarska), wykonująca zabiegi w Szczecinie, Poznaniu i Warszawie. Zabieg przeprowadza w trybie ambulatoryjnym i w znieczuleniu miejscowym. Dzieli go na trzy etapy: klasyczną liposukcję, separację tłuszczu do iniekcji oraz ostatni, modelowanie piersi pozyskaną tkanką tłuszczową.

Kolejny lekarz, dr Maciej Kuczyński (Ośrodek Chirurgii Plastycznej Dr Macieja Kuczyńskiego), pracuje w Rzeszowie i Lublinie. Po odwirowaniu i oddzieleniu płynnych frakcji uzyskuje własny tłuszcz pacjentki gotowy do przeszczepu. Przy użyciu kaniul wprowadza tkankę tłuszczową w operowane miejsca. Jego pacjentki cieszą się podwójnie – powiększają piersi i pozbywają się „oponek", z którymi nie mogły poradzić sobie za pomocą diety.

Białostocka klinika Noviline specjalizuje się w zabiegach powiększania piersi własną tkanką tłuszczową. Właścicielka ośrodka, dr Magdalena Nowicka, przeprowadza tego typu przeszczepy, nazywane lipoiniekcją.  Swoje pacjentki skrupulatnie informuje o długości okresu, po którym trzeba będzie powtórzyć zabieg.

Warto na taki zabieg przyjechać również do Krakowa. Możemy tu skorzystać z oferty ośrodka Cami antiaging Estetyczna Chirurgia Plastyczna i Laseroterapia. Modelowaniem piersi przy użyciu tkanki własnej pacjentki zajmuje się tutaj dr n. med. Kazimierz Cieślik. Pomaga kobietom z wrodzoną asymetrią piersi (pacjentki najczęściej powiększają mniejszą pierś za pomocą własnopochodnej tkanki tłuszczowej).

Nie ma to jak własne piersi

Gabinet zabiegowy w Dr Sirek MedCosmetic Klinika Chirurgii Plastycznej Gabinet zabiegowy w Dr Sirek MedCosmetic Klinika Chirurgii Plastycznej

W Polsce oferta klinik z każdym dniem staje się coraz bardziej zachęcająca, co potwierdzają cudzoziemki. Jeśli mogą powiększyć piersi za dużo niższą cenę, oddać się w ręce świetnego chirurga, a przy okazji zwiedzić jedno z atrakcyjnych polskich miast, długo się nie zastanawiają. I tak naszym chirurgom przybywa klientek z USA, Norwegii, Niemiec i wielu innych krajów, a ich liczba będzie wciąż rosnąć.

Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 7000 zł do 16000 zł
 • Kraków od 5000 zł do 15000 zł
 • Wrocław od 9000 zł do 13500 zł
 • Katowice od 5000 zł do 12000 zł
 • Łódź od 7000 zł
 • Częstochowa od 5000 zł do 8000 zł
 • Tychy od 8500 zł
 • Poznań od 4500 zł do 14000 zł
 • Rzeszów od 7500 zł
 • Szczecin od 12000 zł
 • Kielce od 11500 zł do 15500 zł
 • Gdańsk od 10000 zł
Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową cena »

Usługa powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.