Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową Warszawa

Synonimy: lipomodeling piersi, lipo-augmentacja biustu, reimplantacja autogennej tkanki tłuszczowej więcej »

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową Warszawa - informacje

Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Józefów Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Józefów

Odessana w trakcie liposukcji tkanka tłuszczowa może z powodzeniem posłużyć do wypełnienia pozbawionych objętości miejsc i konturowania sylwetki. Najczęściej zabieg jest wykonywany na twarz dla poprawy wyglądu wskazanych jej podzespołów, zastępując dotychczasowe wypełniacze. Tkanka podana w formie zastrzyków w piersi stanowi alternatywę dla ich powiększenia za pomocą implantów. Decydują się na nią pacjentki chcące w naturalny sposób dokonać korekcji ich kształtu lub z obaw przed ryzykiem posiadania sztucznych protez.

Lipofilling piersi

Zgodnie z opinią specjalisty chirurgii plastycznej, dr n. med. Piotra Osucha, modelowanie ciała za pomocą tłuszczu jest najbardziej ekologicznym zabiegiem plastycznym. Przeszczep tłuszczu techniką dr Sydneya Collemana z modyfikacją własną, dr Osuch wykonuje w Centrum dermatologii laserowej i chirurgii plastycznej Lasermed, a metoda dotyczy sposobu pobrania tłuszczu, jego separacji i stopnia overfilling, co zmniejsza inwazyjność zabiegu. Metodę stosuje na twarz, w okolicach piersi oraz w przypadkach pourazowych i pooperacyjnych.

Lipofilling piersi wraz z innymi zabiegami modelowania sylwetki tłuszczem odessanym z brzucha, boków, nóg czy ramion, należą do najpopularniejszych zabiegów w Centrum Medycznym Metamorfosis, gdzie je przeprowadza specjalista chirurgii ogólnej, chirurg plastyk, lek. med. Artur Broma. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, jest certyfikowany w zakresie chirurgii konstrukcyjnej oraz estetycznej piersi, a Centrum prowadzi od 2011 r.

Uzyskiwane w wyniku liposukcji nieuszkodzone komórki tłuszczowe, w procedurach powiększania czy rekonstrukcji piersi po zabiegach mastektomii, wykorzystuje również Kliniki La Perla, aplikując przygotowany materiał kaniulą w ilości 250 ml na każdą pierś, w pobliżu dobrze unaczynionych tkanek. Cała procedura wraz z liposukcją wybranego obszaru trwa około 2-3 godzin. Bogatą ofertę chirurgii plastycznej dopełnia szeroki wachlarz nieinwazyjnych zabiegów estetycznych, a także SPA, wzbogaconych autorskimi procedurami z certyfikatem Ecocert.

Pobierany w trakcie liposukcji tłuszcz to „żywe pojedyncze komórki i konglomeraty komórek tłuszczowych, z których większość nie przeżywa zabiegu”. Dlatego, zdaniem specjalisty chirurgii plastycznej i ogólnej, dr n. med. Lubomira Lembasa, w celu podtrzymania efektu zabieg należy powtórzyć w zależności od czasu, w jakim wchłania się tłuszcz i to dopiero warunkuje kilkuletni rezultat. Korekty piersi przeszczepem własnego tłuszczu dr Lembas dokonuje w Szpitalu LuxMed. Prowadzi również w tym temacie szkolenia dla lekarzy.

Autologiczny przeszczep komórek  tłuszczowych w celach estetycznych jest procedurą, której naturalność – wg opinii chirurga, lek. med. Ilony Osadowskiej – stanowi ogromny atut tej metody, ponieważ powiększone tym sposobem piersi nie wykazują żadnych śladów ingerencji medycznej. Procedura uwzględnia 250-350 ml tłuszczu na każdą stronę, a efekt stabilizuje się w ciągu 2 miesięcy. Lek. med. Osadowska jest członkiem Sekcji Medycyny Estetycznej przy Polskim Towarzystwie Lekarskim. Oprócz Warszawy, usługi świadczy w gabinetach w Poznaniu i w Szczecinie.

Reimplantacja autogennej tkanki tłuszczowej metodą WAL zastosowana w urządzeniu Body Jet do powiększania piersi to minimalnie inwazyjny zabieg nowoczesnej medycyny estetycznej jaki świadczy także SkinClinic. Zgodnie z zasadą walk-in-walk-out, po zabiegu nie jest wymagana hospitalizacja i można od razu wrócić do domu. Wykonywany jest on w znieczuleniu miejscowym, do czego klinikę uprawnia status NZOZ. Ponadto placówka jest certyfikowana przez polskiego dystrybutora Body Jet i spełnia wszystkie wymogi w zakresie procedur opracowanych przez firmę HumanMed. 

Powiększanie piersi własnym tłuszczem w Warszawie i w Szwajcarii – koszty zabiegu

Sala operacyjna w Gabinet Chirurgii Plastycznej Dr Jerzy M. Chęciński Sala operacyjna w Gabinet Chirurgii Plastycznej Dr Jerzy M. Chęciński

W Warszawie ceny są niższe, choć w pojedynczych przypadkach pokrywają się z cennikiem np. dr med. Nikolausa Linde z Zürichu, gdzie za lipotransfer zapłacimy 2500–5000 € (10500–21000 zł). Droższą ofertę posiada dr Xavier Tenorio z Genewy (Aesthetics Plastic Surgery, Aesthetic Medicine and Laser treatments), u którego cena wynosi 5000–7000 € (21000–29400 zł).  

Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 7 000 zł do 15 500 zł
 • Katowice od 5 000 zł do 20 000 zł
 • Poznań od 4 500 zł do 15 000 zł
 • Kraków od 5 000 zł do 21 000 zł
 • Wrocław od 9 000 zł do 16 000 zł
 • Częstochowa od 5 000 zł do 8 000 zł
 • Tychy od 7 000 zł do 9 000 zł
 • Łódź od 4 000 zł
 • Rzeszów od 7 500 zł
 • Toruń od 5 000 zł
 • Białystok od 8 000 zł do 10 000 zł
 • Zielona Góra od 3 500 zł do 16 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową w Warszawie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska