Powiększanie warg sromowych chirurgicznie

chirurgiczne powiększanie warg sromowych, chirurgiczna poprawa wyglądu warg sromowych, zabieg powiększania warg sromowych laserem więcej »

Powiększanie warg sromowych chirurgicznie - informacje

Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

Wargi sromowe są bardzo ważnym dla kobiety elementem układu płciowego. Ich wygląd często decyduje o udanym życiu seksualnym, gdyż zbyt małe lub z zbyt duże mogą być przyczyną kompleksów i braku pewności siebie nie tylko w sferze seksualnej, ale także w życiu codziennym. Ginekologia estetyczna proponuje kobietom ze zbyt małymi wargami zabieg ich estetycznego powiększenia.

Większe wargi sromowe

Cieszyńskie Centrum Medyczne znajdujące się w Cieszynie posiada w swojej ofercie medycznej operacje z zakresu ginekologii estetycznej. Do poprawiających wygląd żeńskim narządów płciowych można tutaj zaliczyć nie tylko powiększenie warg sromowych, ale także zabieg ich zmniejszenia oraz plastykę naprawczą pochwy i krocza, plastykę napletka łechtaczki, powiększenie punktu G czy odtworzenie błony dziewiczej. Do kadry centrum należy m.in. dr n. med. Tomasz Rutkowski, specjalista ginekologii i położnictwa od 2006 roku, posiadający doświadczenie zdobyte za granicą na konferencjach i kursach oraz w Oddziale Ginekologii i Położnictwa Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

W Bielsku-Białej znajduje się Klinika Galena, gdzie przeprowadzane są m.in. zabiegi ginekologii estetycznej, Wśród nich można wymienić poprawę wyglądu warg sromowych przez ich powiększanie oraz zabiegi labioplastyki (zmniejszanie przerośniętych warg sromowych), waginoplastyki (plastyki pochwy) czy powiększanie punktu G za pomocą rekombinowanego kolagenu. Wśród specjalistów można wymienić dr. Bogdana Szymalę, specjalistę ginekologii i położnictwa (I stopnia od 1994 i II stopnia od 2000 roku) oraz ginekologii onkologicznej (od 2009 roku), posiadającego w swoim dorobku wiele certyfikatów z odbytych kursów ginekologicznych oraz zdobywającego doświadczenie medyczne  w swoim zakresie w Klinice Ginekologii i Położnictwa w Bytomiu.

Na zabieg powiększenia warg sromowych laserem można udać się do Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej Derma Plus we Wrocławiu, gdzie do takich zabiegów wykorzystywany jest laser MonaLisa Touch. Ponadto za jego pomocą można także tutaj wykonać plastykę warg sromowych w przypadku ich asymetrii, deformacji czy przerostu. Lekarz wykona również plastykę pochwy oraz plastykę krocza po porodzie. Jest nim dr Michał Kaniowski, specjalista dermatologii i wenerologii (od 2015 roku), który w praktyce lekarskiej specjalizuje się w zabiegach laserowych oraz w dermatologii estetycznej.

Chirurgicznemu powiększeniu warg sromowych większych można poddać się również w Klinice Kolasiński mieszczącej się w Swarzędzu-Nowej Wsi. Tutaj lekarz wykorzystuje do ich powiększenia własną tkankę tłuszczową pacjentki pobraną w trakcie liposukcji lub stosuje wypełniacze tkankowe. Ponadto pacjentka może w tej klinice poddać się plastyce łechtaczki, labioplastyce, odtworzeniu lub usunięciu błony dziewiczej a także liftingowi pochwy i waginoplastyce. Zabiegami takimi zajmuje się tutaj dr Iwona Lemańska, specjalista ginekologii i położnictwa (II stopnia od 1993 roku), która swoje doświadczenie w tej dziedzinie zdobywała na Oddziale Ginekologii Szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Poznaniu.

Szpital Św. Rafała Scanmed w Krakowie proponuje pacjentkom operacje ginekologii estetycznej, wśród których można wymienić zabieg zmieniający kształt i wielkość warg sromowych mniejszych i większych (ich powiększenie, pomniejszenie, wyrównanie asymetrii i deformacji). Dodatkowo wykonywane jest tutaj pomniejszenie pochwy, pomniejszenie i naprawa krocza po porodzie naturalnym czy odtworzenie błony dziewiczej. Za zabiegach pacjentka spotka się tutaj z dr n. med. Martą Raczkowską-Muraszko, specjalistką chirurgii ogólnej (I stopnia od 1993 roku) i chirurgii plastycznej (II stopnia od 2002 roku), posiadającą doświadczenie zdobyte m.in. w Szpitalu Specjalistycznym im. Rydygiera.

Klinika Chirurgii Plastycznej Euroklinika w Katowicach z ginekologii estetycznej oferuje nie tylko chirurgiczne zwiększanie warg sromowych czy labioplastykę, ale także zabiegi z wykorzystaniem lasera Fotona tj. plastyka warg sromowych, plastyka pochwy czy zwężanie ścianek pochwy. Do kadry medycznej należy tutaj dr Jerzy Wilgus, chirurg plastyczny, który zdobywał doświadczenie w Ośrodku Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju oraz w Szpitalu Wojewódzkim w Sosnowcu.

Ile kosztuje zabieg chirurgicznego powiększenia warg sromowych w Polsce a ile w Turcji?

Kadra w Chiroplastica Kadra w Chiroplastica

Kwotę około 3 tys. zł zapłaci pacjentka poddająca się operacji powiększającej wargi sromowe w Polsce, natomiast ok. 10 tys. zł wyda za taki sam zabieg, jeśli pojedzie do Turcji do kliniki Comfort Zone Cosmetic Surgery mieszczącej się w Stambule.

Powiększanie warg sromowych chirurgicznie - ceny w różnych miastach

 • Kraków od 3 000 zł do 4 000 zł
 • Łódź od 2 500 zł
 • Poznań od 5 500 zł do 6 500 zł
 • Warszawa od 5 400 zł do 7 400 zł
 • Gliwice od 1 999 zł
 • Wrocław od 2 500 zł
 • Gdańsk od 3 500 zł do 5 000 zł
 • Katowice od 3 000 zł
 • Sopot od 9 000 zł
 • Lubliniec od 1 000 zł
 • Jelenia Góra od 3 400 zł
 • Środa Wielkopolska od 5 500 zł do 6 500 zł
Powiększanie warg sromowych chirurgicznie cena »

Usługa powiększanie warg sromowych chirurgicznie jest najczęściej wykonywana przez ginekologa-położnika i ginekologa.

Autor: