Powiększanie warg sromowych własnym tłuszczem

zabieg powiększania warg sromowych większych własnym tłuszczem, wargi sromowe większe powiększanie tłuszczem autogennym, przeszczep tłuszczu do warg sromowych większych. poprawa wyglądu warg sromowych przy użyciu tłuszczu własnego więcej »

Powiększanie warg sromowych własnym tłuszczem - informacje

Kadra w Centrum Medyczne Bieniek Kadra w Centrum Medyczne Bieniek

Wargi sromowe większe (łac. labia pudendi majora) w indywidualnej ocenie kobiety mogą być za małe w stosunku do warg sromowych mniejszych, co może wynikać z wrodzonych uwarunkowań, nadmiernego spadku masy ciała lub wiązać się z postępującym procesem starzenia organizmu. Korzystnym rozwiązaniem tego problemu jest iniekcja tkanki tłuszczowej pobranej wcześniej z innej części ciała pacjentki (lipotransfer). Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, trwa około 30 minut i wymaga wstrzemięźliwości seksualnej w okresie 4 tygodni po zabiegu.

Remodeling warg sromowych większych

Wypełnienie warg sromowych tłuszczem pacjentki, pobranym z okolicy pępkowej jest procedurą wykonywaną zwykle z powodu ich zaniku, co jest następstwem m.in. naturalnych procesów starzenia. W Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki Elite w Warszawie, powiększanie warg sromowych większych autogenną tkanką tłuszczową jest alternatywą dla kwasu hialuronowego, a zabiegi wykonuje lek. med. Konrad Januszek, specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej. Efekt po zabiegu utrzymuje się do około 2 lat.

Pozostając w stolicy, poprzez podanie własnego tłuszczu wargi sromowe większe ujędrnimy również w Klinice Metamorfosis - Chirurgia Jednego Dnia w ramach procedury odmładzającej sromu. Zabieg można połączyć np. z liposukcją wzgórka łonowego i m.in. stąd pozyskać tkankę do transplantacji. Zabiegi wykonuje lek. med. Artur Broma, specjalista II stopnia z chirurgii plastycznej, specjalista chirurgii ogólnej, certyfikowany w zakresie chirurgii estetycznej kobiecych zewnętrznych narządów płciowych. Placówkę prowadzi od 2011 r.

O tym, że tłuszcz jest naszym przyjacielem, od dłuższego czasu przekonuje w swej praktyce lek. med. Maciej Kuczyński, specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej, który w zakresie swojego Ośrodka Chirurgii Plastycznej w Lublinie wykonuje m.in. przeszczep tłuszczu do warg sromowych większych. To nie jedyna procedura z wykorzystaniem autologicznej tkanki i tak, jak pozostałe wymaga hospitalizacji. Zabieg może być uzupełnieniem redukcji warg sromowych mniejszych. Klinika posiada swoją filię również w Rzeszowie. 

W zabiegach z chirurgii intymnej od 7 lat specjalizuje się w ramach prywatnej praktyki Medicus, dr n. med. Iwona Gabriel, specjalista ginekolog-położnik z Chorzowa. Jak przekonuje, zabieg powiększenia warg sromowych większych tłuszczem własnym najlepsze efekty uzyskuje przy dodatkowym wykonaniu zabiegu Pelleve, poprawiając ich turgor (napięcie skóry). Procedurę kieruje przede wszystkim do kobiet w okresie około menopauzalnym, jak również po. Zabieg nie jest wskazany pacjentkom po labioplastyce, waginoplastyce oraz hymenoplastyce.   

Powiększanie warg sromowych większych przeszczepem tłuszczu jest również częścią oferty zabiegów ginekologii estetycznej Polikliniki Chirurgii Plastycznej i Okulistyki NZOZ w Kobylnikach. Alternatywą tkanki tłuszczowej jest możliwość ujędrnienia warg sromowych większych kwasem hialuronowym. Panel zabiegów uzupełnia plastyka warg sromowych większych oraz resekcja przerośniętej/rozciągniętej porodami wargi sromowej mniejszej. Zabiegi wykonują specjaliści chirurgii plastycznej: lek. med. Jan Stępniewski oraz lek. med. Sławomir Stępniewski. Klinika prowadzi działalność od 1999 r. 

Proces starzenia może mieć decydujący wpływ na spadek jędrności warg sromowych większych. Skutecznym sposobem, który przywraca im naturalne wypełnienie jest iniekcja tkanki tłuszczowej pobranej z innej okolicy ciała, jaką wykonuje dr med. Piotr Kolczewski, specjalista ginekologii i położnictwa. Swoją praktykę realizuje w ramach Gabinetu Ginekologicznego Kolmed w Szczecinie, którego zasadniczym kierunkiem działania jest ginekologia estetyczna. Powiększenie i remodeling warg sromowych większych jest tu również procedurą uzupełniającą inne zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej.

Koszty lipotransferu do warg sromowych większych w Polsce i w San Francisco

Gabinet zabiegowy w Prestige Clinic Gabinet zabiegowy w Prestige Clinic

Ceny w Polsce są zdecydowanie korzystniejsze. U dr Ushy Rajagopal z Plastic Surgery & Laser Center, w ramach procedur odmładzających krocze wykonywany jest transfer tłuszczu do warg sromowych większych, za jaki zapłacimy 4,200 $ (15,120 zł). 

Powiększanie warg sromowych własnym tłuszczem - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 4 000 zł do 5 000 zł
 • Kraków od 1 500 zł do 5 000 zł
 • Wrocław od 2 500 zł do 3 840 zł
 • Łódź od 2 800 zł
 • Katowice od 4 000 zł
 • Poznań od 3 500 zł do 5 000 zł
 • Rzeszów od 4 000 zł
 • Sopot od 4 500 zł
 • Rybnik od 2 000 zł do 3 000 zł
 • Józefów od 4 000 zł
 • Bielsko-Biała od 1 500 zł
Powiększanie warg sromowych własnym tłuszczem cena »

Usługa powiększanie warg sromowych własnym tłuszczem jest najczęściej wykonywana przez ginekologa-położnika i ginekologa.

Autor: