Kliniki i gabinety w Poznaniu

Filtruj wyniki
Filtruj:
Wczytaj więcej wyników

Kliniki i gabinety w Poznaniu - informacje

Na wizytę do specjalisty z zakresu wenerologii powinien udać się pacjent, podejrzewający u siebie chorobę weneryczną lub mający objawy jednej z chorób, przenoszonych drogą płciową. Do takich objawów można zaliczyć zmiany na narządach płciowych w postaci zaczerwień, wyprysków czy krost, a także łuszczenia się skóry i owrzodzenia tej okolicy. Ponadto sygnałem alarmującym powinien być także nieustępujący ból narządów płciowych oraz ciągłe swędzenie.

Diagnostyka i leczenie w ofercie poznańskich wenerologów

Lekarzem, zajmującym się na terenie Poznania leczeniem chorób wenerycznych, jest prof. dr hab. n. med. Ryszard Żaba, specjalista dermatologii i wenerologii (I stopnia od 1985 i II stopnia od 1990 roku), który przez kilka lat pełnił funkcję specjalisty wojewódzkiego w zakresie dermatologii i wenerologii województwa pilskiego (lata 1993-1999). Za swoje prace wenerologiczne uzyskał nagrody Instytutu Wenerologii Akademii Medycznej w Warszawie (w roku 1985 i 1987). Doświadczenie z zakresu wenerologii zdobywał podczas pracy na Oddziale Dermatologii Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu oraz na Oddziale Klinicznym Dermatologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 im. Heliodora Święcickiego Akademii Medycznej w Poznaniu.

Kolejnym lekarzem, do którego może udać się pacjent, cierpiący na schorzenie weneryczne, jest dr n. med. Grzegorz Grzybowski, dermatolog i wenerolog (specjalizacja II stopnia w 1990 roku) oraz specjalista balneologii i medycyny fizykalnej (od 2008 roku). Swoje doświadczenie z zakresu nie tylko wenerologii, ale także dermatologii, zdobywał m.in. podczas pracy w Oddziale Dermatologicznym Szpitala im. J. Strusia w Poznaniu. Jest autorem i współautorem wielu publikacji medycznych, np. artykułu "Łuszczycowe zapalenie stawów u młodego mężczyzny z dyskretnymi zmianami skórnymi i zajęciem błony śluzowej narządów płciowych" (wydanego w "Polskim Przeglądzie Nauk o Zdrowiu" w roku 2007). W swoim gabinecie stosuje różne metody leczenia chorób narządów płciowych, np. w leczeniu brodawek narządów płciowych wykorzystuje krioterapię, elektrokoagulację lub laseroterapię.

Do grona poznańskich wenerologów należy także lek. med. Olga Bobowska, dermatolog i wenerolog, która doświadczenie zawodowe zdobywała w Oddziale Chorób Skóry Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Odbyła wiele kursów i szkoleń specjalizacyjnych, np. kurs z zakresu diagnostyki i leczenia chorób przenoszonych drogą płciową. Z leczonych przez nią chorób wenerycznych można wymienić rzeżączkę, kiłę, chlamydię  oraz świerzb czy wirusa opryszczki pospolitej.

Jaka jest cena konsultacji z poznańskim a jaka z londyńskim wenerologiem?

Za wizytę u specjalisty wenerologii, przyjmującego w Poznaniu, trzeba zapłacić kwotę 120 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to suma równa 90 funtów (504 zł) w londyńskim Tooting Medical Centre.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska