Kliniki i gabinety w Poznaniu

Wczytaj więcej wyników

Informacje

Chirurg plastyczny zajmuje się szeroko pojętym leczeniem wad wrodzonych, uszkodzeń i deformacji ciała wynikłych w trakcie innych zabiegów czy wypadków, a także przeprowadzaniem operacji upiększających. Specjalizuje się w operacjach wad wrodzonych, do których należy rozszczep podniebienia i wargi, syndaktylia (zrośnięcie palcy dłoni i stóp), czy schorzeń typowo chłopięcych jak spodziectwo i wierzchniactwo. Wykonuje przeszczepy skóry (np. po rozległych oparzeniach), rekonstrukcje uszkodzonych naczyń krwionośnych i nerwów, a także zabiegi usuwania kości (w przypadku nowotworów). Przeprowadza również operacje upiększające z zakresu chirurgii estetycznej jak na przykład plastykę piersi, plastykę brzucha czy przeszczepy włosów.

Gdzie w Poznaniu przyjmuje chirurg plastyczny

Specjalistą chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej jest lek. med. Mikołaj Kubasik, absolwent Wydziału Lekarskiego UM w Poznaniu. Należy do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Uczestniczył w Konferencji i Warsztatach Chirurgicznych „Master Class in Breast Surgery”. Posiada certyfikaty ukończenia szkoleń naukowych np. „Aspekty prawne zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej”, „Chirurgia estetyczna kobiecych zewnętrznych narządów płciowych”, czy „The Mentor Course in Surgical Excellence” w Amsterdamie.

W Kobylnikach, pod Poznaniem przyjmuje lek. med. Jan Stępniewski, który specjalizuje się w chirurgii plastycznej i ogólnej. Swoje umiejętności zawodowe kształcił w Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju, w Szpitalu Dziecięcym im. Krysiewicza, a także w Klinice Chirurgii Plastycznej i Okulistyki w Kobylnikach. Był konsultantem z dziedziny chirurgii plastycznej na 5 województw południowej Polski, należy do Komisji Egzaminów Medycznych w Łodzi w dziedzinie chirurgii plastycznej. Wykonuje plastykę wad rozwojowych takich jak palcozrost czy rozszczep podniebienia, a także zabiegi korygujące zniekształcenia powiek, operacje w obrębie oczodołów.

Do specjalisty chirurga plastyka w Poznaniu, można udać się do lek. med. Waldemara Jankowiaka, założyciela Kliniki Estetyki Ciała. Jest członkiem zarządu i wiceprezesem Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Wykonuje zabiegi plastyki piersi, plastyki powłok brzusznych i przeszczepu skóry.

Również w Poznaniu przyjmuje dr n. med. Małgorzata Kolenda, specjalista chirurgii ogólnej, estetycznej i rekonstrukcyjnej. Uczestniczyła w szkoleniach w Polsce, Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej w zakresie chirurgii piersi i abrazji chemicznej skóry. Jest twórczynią Polskiego Towarzystwa Chirurgii Odtwórczej Włosów, członkinią International Society of Hair Restoration Surgery oraz zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Anti-Aging. Został uhonorowana tytułem Fellow of The International Society of Hair Restoration .

Dr n.med. Grzegorz Kierzynka, jest specjalistą chirurgii ogólnej i plastycznej, również przyjmującym w Poznaniu. Zajmuje się głównie chirurgią ręki, chirurgią plastyczną, rekonstrukcyjną i leczeniem oparzeń. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Klinice Chirurgii Urazowej, Leczenia Oparzeń i Chirurgii Plastycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu , a także w Klinice Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej Collegium Medicum w Bydgoszczy.

Zabiegi z zakresu plastyki wykonuje lek. med. Piotr Turkowski, absolwent Wydziału Lekarski ego na UM im. Karola Marcinkowskiego, aktualnie w trakcie specjalizacji z chirurgii plastycznej. Uczestniczył w kursach i szkoleniach w kraju i za granicą, m.in. w Mediolanie (z zakresu obsługi urządzeń: Lasera Frakcyjnego CO2, Radiofrekfencji , IR+ FR, fal ultradźwiękowych), a także w Madrycie (z zakresu chirurgii transplantacyjnej włosów).

Koszt wizyty u lekarza plastyka za granicą

Za konsultację z zakresu chirurgii plastycznej w Toronto Cosmetic Surgery Institute zapłacimy 200 $ (ponad 790 zł), podczas gdy w Poznaniu wizyta u plastyka zaczyna się od 100 zł. Przy okazji wizyty w Poznaniu warto zwiedzić Zamek Cesarski, w którym znajduje się kino, kawiarnie i organizowane są różnorodne wystawy, czy koncerty.Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Infolinia:
801 002 125 lub 22 417 40 00
Telefony są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 19:00

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2015 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2015 Tourmedica.pl Sp. z o.o.