Prosaki - usuwanie laserem

Synonimy: prosaki naskórkowe likwidacja laserem, usuwanie laserowe prosaków podnaskórkowych, laseroterapia torbieli (cyst) zastoinowych gruczołów łojotokowych skóry więcej »

Filtruj wyniki
Wczytaj więcej wyników

Prosaki - usuwanie laserem - informacje

Gabinet zabiegowy w Ultraderm Gabinet zabiegowy w Ultraderm

Prosaki są niewielkimi torbielami naskórkowymi (o średnicy od 1 do 3 milimetrów). Występują głównie w okolicach oczu, ale również na wargach oraz w okolicach narządów płciowych. Powstają na skutek rogowacenia ujścia mieszków włosowych, przez co dochodzi do zatkania gruczołu łojowego, a tym samym zbierania się wydzieliny łojowej tuż pod skórą. Dzielą się na prosaki pierwotne, wtórne oraz wysiewowe. Usuwa się je ze względów estetycznych, wówczas najczęściej, oprócz elektrokoagulacji, stosuje się światło lasera. Wśród przeciwwskazań do ich laserowego usuwania wymienia się m.in. aktywne infekcje w obrębie leczonej zmiany skórnej, choroby nowotworowe skóry, łuszczycę oraz świeżą opaleniznę. Najczęściej procedura laserowego usuwania prosaków przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu należy chronić skórę przed działaniami promieni słonecznych oraz unikać wysokich temperatur. Dla osiągnięcia pożądanych efektów konieczne okazać się może powtórzenie zabiegu.

Zabieg laserowego usuwania prosaków w Polsce

W Szczecinie laserowe usuwanie prosaków wykonuje lek. med. Joanna Stosio-Rostecka, specjalista dermatolog i wenerolog. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Specjalizuje się m.in. w laseroterapii. Procedurę usuwania prosaków przeprowadza przy wykorzystaniu lasera CO2 (Ceofrax 4000 wyposażony w funkcję Ultra Plus), który emituje światło podczerwone o długości fali 10600 nm. Za jego pomocą usuwa również grudki perliste prącia, odciski, włókniaki oraz brodawki wirusowe. Jej oferta obejmuje także laserowe usuwanie gruczolaków potowych.

W Jeleniej Górze prosaki mogą być usunięte za pomocą lasera w Jeleniogórskim Centrum Laserowej. W placówce świadczona jest pełna gama zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii estetycznej i chirurgii estetycznej oraz laserowej. Prosaki w Centrum usuwane są przy wykorzystaniu lasera CO2 lub eCO2. Pole zabiegowe znieczulane jest poprzez nadmuch zimnego powietrza lub znieczulenie miejscowe. Przy pomocy lasera w ośrodku usuwane są również kurzajki, plamki rubinowe, kaszaki, blizny oraz odciski. Udać ośrodka udać się można również na laserowe usuwanie rozstępów oraz rumieni.

Na usuwanie prosaków laserem udać się można w Krakowie do Centrum Medycyny Estetycznej PERFECT, gdzie zabieg usunięcia prosaka odbywa się przy wykorzystaniu lasera CO2. Za jego pomocą usuwa się także m.in. brodawki wirusowe, ziarniaki naczyniowe i odciski, a także brodawki łojotokowe, włókniaki oraz kaszaki. Oferta Centrum obejmuje również laserowe usunięcie tatuażu.

Cena laserowego usuwania prosaków w Polsce i za granicą

Gabinet zabiegowy w Renew Medycyna Estetyczna Gabinet zabiegowy w Renew Medycyna Estetyczna

W Polsce za laserowe usunięcie prosaka zapłacić trzeba około 100 złotych (cena za jedną zmianę). Za granicą cena takiej procedury jest wyższa: przykładowo, w ExSalonce Laser & Esthetics Spa w Oakville (w Kanadzie) wynosi ona 59 dolarów kanadyjskich, czyli około 170 złotych.

Prosaki - usuwanie laserem - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 199 zł do 300 zł
 • Wrocław od 50 zł do 1 200 zł
 • Łódź od 100 zł do 700 zł
 • Kraków od 100 zł do 500 zł
 • Bydgoszcz od 150 zł do 1 000 zł
 • Katowice od 160 zł do 600 zł
 • Zielona Góra od 150 zł
 • Tychy od 300 zł do 1 000 zł
 • Częstochowa od 100 zł
 • Szczecin od 200 zł
 • Lublin od 50 zł
 • Kielce od 150 zł
Pokaż więcej »

Usługa prosaki - usuwanie laserem jest najczęściej wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska