Proteza całkowita nylonowa

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz proteza całkowita nylonowa? Dołącz do nas! »

Wczytaj więcej wyników

Proteza całkowita nylonowa - informacje

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne LiderDent Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne LiderDent

Protezy całkowite nylonowe stanowią alternatywę dla tradycyjnych akrylowych protez stomatologicznych. Wykonane są ze specjalnego elastycznego tworzywa, co zwiększa komfort użytkowania. Stosowane są w przypadku całkowitego bezzębia. Wśród ich głównych zalet wymienia się ich wytrzymałość na łamanie i pękanie, mały zasięg (zajmują mniej miejsca w jamie ustnej), brak metalowych klamer oraz ich rozmiar (są cieńsze od protez standardowych). Są one również w pełni bezpieczne i nie wywołują niepożądanych reakcji alergicznych. Standardowy czas oczekiwania na protezę nylonową wynosi 2 tygodnie (od pierwszej wizyty w gabinecie).

Zastosowanie protezy całkowitej nylonowej w Polsce – gdzie szukać pomocy

W Łaziskach Górnych proteza całkowita nylonowa dostępna jest w ofercie Gabinetu Dentystycznego „Stomalux”, który istnieje od 1992 roku. Jego oferta obejmuje również protezy akrylowe, akrylowe natychmiastowe, acetalowe, akrylopolimerowe oraz protezy hybrydowe z elastyczną wyściółką. W gabinecie wykonać można także m.in. zarówno podścielenie twarde, jak i miękkie protezy oraz przeprowadzić naprawę protezy. Z zakresu uzupełnień stałych stosowane są w placówce  korony, mosty porcelanowe oraz mosty na włóknach szklanych.

W przypadku bezzębia protezy całkowite nylonowe w Warszawie stosuje lek. stom. Krystyna Mech-Rojewska, stomatolog ogólny. Jest absolwentką Wydziału Lekarsko – Dentystycznego Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizuje się m.in. w protetyce stomatologicznej. Jej oferta, oprócz zastosowania protez całkowitych nylonowych, obejmuje także protezy szkieletowe metalowe, acetalowe i bezklamrowe oraz protezy akrylowe częściowe i całkowite. Dr Mech-Rojewska przeprowadza również zabiegi z zakresu mocowania protezy na implantach lub miniiimplantach.

Zastosowanie protezy całkowitej nylonowej możliwe jest również w Gabinecie Stomatologicznym „MEDICO – DENT” w Łodzi. Oprócz protez nylonowych stosowane są w placówce protezy akrylowe, szkieletowe (metalowe) oraz acetalowe. Plan wizyt obejmuje 4 spotkania (I wizyta – dokonanie wycisków, II wizyta – wykonanie tzw. wzorników, III wizyta – pierwsze mierzenie protezy próbnej i IV wizyta – mierzenie gotowej protezy). Z zakresu protetyki oferta gabinetu obejmuje również dostawienie zęba lub klamry do protezy, szyny podnoszące zwarcie, szyny relaksacyjne, odbudowę zęba wzmocnionego wkładem z włókna szklanego oraz korony porcelanowe na metalu, pełnoceramiczne i korony na podbudowie cyrkonu.

Cena protezy całkowitej nylonowej w Polsce i w Madrycie

Gabinet zabiegowy w AHF Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne Gabinet zabiegowy w AHF Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne

W Polsce za protezę nylonową stałą zapłacić trzeba około 1 300 złotych. Za granicą ta sama usługa jest znacznie droższa: w Clínica Élite Dental w Madrycie jej cena wynosi 1 500 euro, czyli około 6 300 złotych.

Proteza całkowita nylonowa - ceny w różnych miastach

  • Kraków od 900 zł do 1 680 zł
  • Warszawa od 1 300 zł do 1 700 zł
  • Wrocław od 1 200 zł do 1 500 zł
  • Lublin od 1 000 zł do 1 700 zł
  • Radom od 1 200 zł do 1 500 zł
  • Szczecin od 1 500 zł
  • Bydgoszcz od 1 500 zł
  • Olsztyn od 1 500 zł do 1 800 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.