Gabinet Gabinet Lekarski Piotr Świniarski Prywatny Specjalistyczny Gabinet Lekarski Piotr Świniarski

Gabinet Lekarski Piotr Świniarski – informacje ogólne

W Prywatnym Specjalistycznym Gabinecie Lekarskim Piotra Świniarskiego znajdą pomoc mężczyźni potrzebujący porady i leczenia urologicznego, andrologicznego, jak również dotyczącego medycyny seksualnej. Oferta usług placówki obejmuje diagnostykę i leczenie schorzeń męskiego układu płciowego – specjalistyczne konsultacje, badania USG oraz zabiegi i operacje andrologiczne.

Prowadzący gabinet dr n. med. Piotr Świniarski zajmuje się m.in. chirurgicznym leczeniem zaburzeń erekcji. Opiera się ono o wszczepianie protez prącia i jąder, w tym protez półsztywnych, 2-częściowych hydraulicznych oraz 3-częściowych hydraulicznych. Warto nadmienić, że prowadzący placówkę specjalista może poszczyć się największym w kraju doświadczeniem we wszczepianiu protez prącia. Ponadto prowadzi małoinwazyjne i zachowawcze leczenie zaburzeń erekcji: terapię lekami doustnymi, iniekcje dojamiste, a także leczenie pompami próżniowymi i falą uderzeniową (shockwave therapy). W ofercie gabinetu znajduje się leczenie skrzywień i innych schorzeń prącia z zastosowaniem metod operacyjnych, małoinwazyjnych i zachowawczych. Należy do nich m.in. korekta skrzywień prącia metodą plikacji np. op. Nesbitta; metodą elongacji, np. operacja Lue lub w przypadku współistnienia zaburzeń erekcji poprzez wszczepienie półsztywnego lub hydraulicznego implantu prącia. Wykorzystuje również w leczeniu skrzywień prącia techniki małoinwazyjne, jak. destrukcja płytki falą uderzeniową (ESWT) lub wstrzyknięcia dopłytkowe kolagenazy (lek Xiapex/Xiaflex).

Dr Piotr Świniarski wykonuje rekonstrukcje prącia (falloplastyka) wraz z wytworzeniem cewki moczowej (jedno- lub dwuczasowym). Operację przeprowadza się z płata skórnego ramienia (RAP – Radial Artery Phalloplasty), z płata skórnego uda (ALT – AnteroLateral Thigh Flap Phalloplasty) oraz w ramach falloplastyki brzuszno-łonowej. Leczenie zaadresowane jest do chorych, którzy utracili prącie po terapii onkologicznej, po amputacji pourazowej oraz w przypadku występowania mikroprącie lub ekstrofii pęcherza, jak również przy operacjach u transmężczyzn (przy zmianie płci z żeńskiej na męską). Gabinet doktora Świniarskiego to jedna z niewielu placówek w Polsce oferująca falloplastykę RAP, ALT i brzuszno-łonową.

W gabinecie leczone są też takie problemy z prąciem jak stulejka, krótkie wędzidełko, prącie schowane (pogrążone) i prącie płetwiaste. W zakres świadczonych usług wchodzi plastyka napletka, a także zaawansowane procedury wydłużające bądź poszerzające prącie. Dr Piotr Świniarski zajmuje się także rekonstrukcją genitaliów i korektą powikłań po nieudanych zabiegach w obrębie męskich narządów płciowych.

Ważne miejsce w ofercie gabinetu zajmuje diagnostyka i leczenie niepłodności męskiej oraz męska antykoncepcja. Dr Świniarski przeprowadza wazektomię (podwiązanie nasieniowodów) oraz wazowazostomię – odwrócenie wazektomii, odtworzenie ciągłości nasieniowodów. Podwiązuje żylaki powrózka nasiennego z użyciem metody mikrochirurgicznej, laparoskopowej oraz klasycznej. Pobiera nasienie w azoospermii technikami biopsji jąder i najądrzy: microTESE, TESA, MESA, TESE i PESA. U mężczyzn z obstrukcyjną azoospermią przeprowadza zabiegi wazoepidydymostomii. Wykonuje biopsje jądra (pobranie histopatologicznych wycinków i nasienia). Przeprowadza procedury TURED, czyli przezcewkowe elektroresekcje wzgórka nasiennego, a także elektrojakulację – zabieg wykonywany m.in. u osób po urazach rdzenia kręgowego i innych dolegliwościach blokujących naturalny wytrysk.

Doktor Świniarski zajmuje się mikrochirurgiczną denerwacją jąder w bólach przewlekłych oraz mikrochirurgiczną denerwacją prącia w przedwczesnym wytrysku. Jego gabinet oferuje te zabiegi jako jedyna placówka w Polsce.

W ramach chirurgii moszny i jąder doktor przeprowadza zabiegi redukcji moszny w obrzękach limfatycznych, skrotektomię (wycięcie moszny), orchidektomii mosznowej (usunięcie jądra) czy epidydymectomii (wycięcie najądrza). Zajmuje się usuwaniem wodniaków jąder, torbieli najądrzy i torbieli nasiennych (spermatocele). Wykonuje orchidopeksję – zabieg umocowania nadmiernie ruchomego jądra.

Doktor otacza opieką mężczyzn borykających się z rakiem prącia. Wycina zmiany miejscowe, przeprowadza zabiegi wycięcia żołędzi (glansektomię) oraz amputacje – całkowite i częściowe. U pacjentów z rakiem jądra wykonuje orchidektomię pachwinową (usunięcie całego jądra) lub orchidektomię częściową (zabieg oszczędzający jądro, stosowany przy małych guzach).

Doktor oferuje pomoc w nagłych przypadkach andrologicznych takich jak m.in. złamanie prącia, skręt czy pęknięcie jądra oraz priapizm – długotrwały, bolesny wzwód członka. Leczy chorych ze zgorzelą (gangreną) Fourniera genitaliów, przyjmuje również mężczyzn z problemem ciała obcego wstrzykniętego w prącie lub mosznę (substancji typu olej, parafina czy silikon). Pomaga pacjentom z zaburzeniami orgazmu i libido oraz cierpiącym na utratę czucia w prąciu.

Zakres usług gabinetu obejmuje rehabilitację erekcji i prącia osób po chirurgicznych zabiegach, leczenie hipogonadyzmu (niedoboru androgenów), niepłodności i infekcji urogenitalnych, jak również terapię testosteronem oraz pomoc w przypadku ginekomastii.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Do wyposażenia gabinetu należy m.in. nowoczesny aparat do leczenia falą uderzeniową ESTW (Shockwave Therapy). Jest wykorzystywany w leczeniu problemów takich jak m.in. zaburzenia erekcji czy choroba Peyroniego (stwardnienie ciał jamistych prącia).

W gabinecie znajduje się ultrasonograf, umożliwiający przeprowadzenie na miejscu szybkiej i bezinwazyjnej diagnostyki.

Udogodnienia dla pacjentów

Kierujący gabinetem specjalista, dr n. med. Piotr Świniarski, na bieżąco zapoznaje się z najnowszymi technikami leczenia i wdraża je do swojej praktyki. Przyjmuje zarówno osoby z Polski, jak i innych krajów. Posługuje się biegle językiem angielskim, co sprawia, że zagraniczni pacjenci mogą czuć się w jego gabinecie w pełni swobodnie.

Diagnostyka i leczenie odbywa się bezpośrednio w gabinecie, co znacząco skraca czas trwania terapii i eliminuje konieczność migracji pacjenta pomiędzy różnymi placówkami.

Gabinet Lekarski Piotr Świniarski – osiągnięcia i certyfikaty

Dr n. med. Piotr Świniarski ukończył kilkadziesiąt specjalistycznych szkoleń, co potwierdzają stosowne certyfikaty. Odbył staże zagraniczne w prestiżowych klinikach, w tym ponad roczny staż na oddziale Andrologii UCLH i w St. Peter's Andrology Centre u prof. Davida Ralpha – jako pierwszy Polak. Bierze aktywny udział w licznych konferencjach naukowych, należy także do uznanych polskich i zagranicznych towarzystw naukowych. Wiele spośród przeprowadzanych przez niego procedur to zabiegi unikalne w skali polskich metod leczenia.

Gabinet Gabinet Lekarski Piotr Świniarski Gabinet Gabinet Lekarski Piotr Świniarski Gabinet Gabinet Lekarski Piotr Świniarski Gabinet Gabinet Lekarski Piotr Świniarski Gabinet Gabinet Lekarski Piotr Świniarski Gabinet Gabinet Lekarski Piotr Świniarski