4,3 / 5  - 204 opinie
Oferta, ćwiczenia, zabiegi Przychodnia Polskiej Fundacji Gastroenterologii i Endoterapii PFGa Oferta, ćwiczenia, zabiegi Przychodnia Polskiej Fundacji Gastroenterologii i Endoterapii PFGa Oferta, ćwiczenia, zabiegi Przychodnia Polskiej Fundacji Gastroenterologii i Endoterapii PFGa Oferta, ćwiczenia, zabiegi Przychodnia Polskiej Fundacji Gastroenterologii i Endoterapii PFGa Oferta, ćwiczenia, zabiegi Przychodnia Polskiej Fundacji Gastroenterologii i Endoterapii PFGa Oferta, ćwiczenia, zabiegi Przychodnia Polskiej Fundacji Gastroenterologii i Endoterapii PFGa Oferta, ćwiczenia, zabiegi Przychodnia Polskiej Fundacji Gastroenterologii i Endoterapii PFGa Przychodnia Polskiej Fundacji Gastroenterologii i Endoterapii PFG - logo

Informacje ogólne o Przychodni Polskiej Fundacji Gastroenterologii i Endoterapii PFG

Polska Fundacja Gastroenterologii została utworzona w 1990 roku dzięki staraniom Prof. Eugeniusza Butruka i zespołu Kliniki Gastroenterologii CMKP. Jej celem statutowym jest rozwój polskiej gastroenterologii, także poprzez świadczenie wysokiej jakości usług zdrowotnych. Na bazie Fundacji w roku 1991 powstała Przychodnia Polskiej Fundacji Gastroenterologii, która już od 25 lat pomaga Pacjentom z chorobami przewodu pokarmowego.

Przychodnia sprawuje kompleksową opiekę gastrologiczną, której początkiem są konsultacje medyczne. W naszej placówce można zasięgnąć konsultacji nie tylko z zakresu gastroenterologii i gastroenterologii dziecięcej, ale także: chirurgii, chirurgii onkologicznej, anestezjologii, proktologii, hepatologii, endokrynologii, nefrologii, zaburzeń metabolicznych, w tym lipidowych, dietetyki.

Endoterapia Polskiej Fundacji Gastroenterologii (PFG) to podmiot leczniczy, który mieści się pod tym samym adresem co Przychodnia Polskiej Fundacji Gastroenterologii, a nasze działania uzupełniają się wzajemnie. Od 2009 roku badania endoskopowe wykonywane są w Endoterapii Polskiej Fundacji Gastroenterologii. Zakres tych badań jest stale rozszerzany, wykonujemy badania diagnostyczne i ultrasonograficzne, zabiegi lecznicze, pH-metrię oraz badania laboratoryjne – w tym oznaczenia genetyczne.

Z punktu widzenia Pacjenta stanowimy jeden podmiot, umiejscowiony obecnie w trzech lokalizacjach:

– w Warszawie przy ulicy Waryńskiego 10 a,
– w Warszawie przy Alei Niepodległości 18,
– w Siedlcach przy ulicy Brzeskiej 131.

Endoterapia PFG świadczy usługi komercyjne oraz w ramach kontraktu z NFZ. Jesteśmy jednym z największych w kraju ośrodków wykonujących kolonoskopię profilaktyczną w ramach Programu Badań Przesiewowych dla Wczesnego Wykrywania Raka Jelita Grubego. Badania finansowane są przez Ministerstwo Zdrowia i stanowią część Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Zajmujemy się kompleksową diagnostyką i leczeniem chorób układu pokarmowego – przełyku, żołądka, dwunastnicy, jelita cienkiego i grubego, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, trzustki i wątroby. Pomagamy Pacjentom z najczęstszymi chorobami, takimi jak choroba refluksową, zespół jelita drażliwego, dolegliwościami zależnymi od infekcji Helicobacter pylori. Istotną częścią naszej działalności jest diagnostyka w kierunku chorób nowotworowych – przełyku, żołądka, jelita grubego, wątroby i trzustki. Doradzamy nie tylko w zakresie problemów związanych z przewodem pokarmowym.

Liczne choroby i dolegliwości wymagają postępowania interdyscyplinarnego, dlatego zatrudniamy lekarzy różnych specjalności. Przywiązujemy dużą wagę do jakości świadczonych usług medycznych. O komfort pacjentów dbają nie tylko lekarze, ale także pielęgniarki i pracownicy recepcji.

Świadczymy usługi medyczne z zakresu gastroenterologii i endokrynologii dziecięcej. Z powodzeniem zajmujemy się diagnostyką i leczeniem celiakii, alergii pokarmowych i chorób infekcyjnych układu pokarmowego. Specjalizujemy się w leczeniu zaburzeń wchłaniania. Konsultujemy także młodzież z zaburzeniami odżywiania – anoreksją i bulimią.

Integralną częścią oferty naszej placówki jest  endoskopia: diagnostyczna i zabiegowa. Wykonujemy badania górnego odcinka przewodu pokarmowego – gastroskopię i dolnego odcinka przewodu pokarmowego – kolonoskopię, w czasie których pobieramy wycinki do oceny histopatologicznej w kierunku chorób nowotworowych, chorób zapalnych, celiakii czy infekcji Helicobacter pylori.

Wielu pacjentów cierpi na choroby z zakresu proktologii – hemoroidy, szczeliny odbytu, przetoki okołoodbytnicze, zaburzenia defekacji. Mamy Państwu do zaoferowania konsultacje i zabiegi udzielane przez kilku doświadczonych chirurgów-proktologów.

W ofercie naszej placówki znajdują się też konsultacje kardiologiczne i leczenie chorób układu sercowo-naczyniowego: choroby niedokrwiennej i niewydolności serca, nadciśnienia tętniczego, zaburzeń rytmu czy miażdżycy.

Zapraszamy na konsultacje ze specjalistów reumatologii. Zajmujemy się rozpoznawaniem i leczeniem zmian zapalnych układu kostno-stawowego i chorób tkanki łącznej jak: reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty układowy i choroba zwyrodnieniowa stawów.

Zatrudniamy ponadto lekarzy specjalistów z dziedziny endokrynologii, nefrologii, chirurgii onkologicznej.

Oferta naszej przychodni obejmuje konsultacje dietetyczne. Przygotowujemy indywidualne plany żywieniowe dla dorosłych i dla dzieci, wspierając leczenie i profilaktykę wielu chorób dieto zależnych jak np. zespół metaboliczny, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, celiakia i alergie pokarmowe.

Naszym Pacjentom oferujemy terapię w ramach badań klinicznych, przez co uzyskują dostęp do najnowocześniejszych leków. Lekarzom stwarzamy możliwość ciągłej edukacji poprzez zapewnienie udziału w konferencjach i warsztatach w kraju i za granicą.

Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty naszej placówki.

Czytaj więcej 

Udogodnienia dla pacjentów

Nasza przychodnia jest miejscem szczególnym, w którym łączymy nowoczesne metody diagnostyczne z wieloletnim doświadczeniem specjalistów. Oferujemy Państwu liczne udogodnienia, m. in:

  • Program Badań Przesiewowych – wdrożyliśmy program profilaktyczny dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego.

  • Świadczenia komercyjne oraz w ramach kontraktu z NFZ

  • Dostęp do wybitnych lekarzy – w naszym ośrodku pacjentów konsultują lekarze specjaliści z wieloletnim stażem pracy.

  • Dyskrecja i poszanowanie intymności pacjenta – dbamy o najwyższą jakość świadczonych usług, zachowujemy dyskrecję i szanujemy prawo do intymności pacjenta.

  • Miła atmosfera – leczenie w naszej przychodni przebiega w miłej i przyjaznej atmosferze.

Osiągnięcia i certyfikaty Przychodni Polskiej Fundacji Gastroenterologii i Endoterapii PFG

Nasza placówka działa nieprzerwanie od 1991 roku przy powstałej w 1990 roku Polskiej Fundacji Gastroenterologii. Przez ponad 25 lat działalności pomogliśmy wielu pacjentom, lecząc ich schorzenia, poprawiając komfort życia. Od pierwszych dni pracy naszej przychodni dbamy o najwyższą jakość oferowanych usług medycznych. W 2011 roku wprowadziliśmy System Zarządzania Jakością i uzyskaliśmy certifikację zgodną z wymaganiami międzynarodowych standardów normy ISO 9001:2008

Przychodnia Przychodnia Polskiej Fundacji Gastroenterologii i Endoterapii PFGa