Przychodnia Specjalistyczna Centrum

poniedziałek
7:00 - 19:00
wtorek
7:00 - 19:00
środa
7:00 - 19:00
czwartek
7:00 - 19:00
piątek
7:00 - 19:00
sobota
nieczynne
niedziela
nieczynne
Wygląd zewnętrzny Przychodnia Specjalistyczna Centrum Wygląd zewnętrzny Przychodnia Specjalistyczna Centrum Wnętrza, wystrój Przychodnia Specjalistyczna Centrum Recepcja, poczekalnia Przychodnia Specjalistyczna Centrum Wnętrza, wystrój Przychodnia Specjalistyczna Centrum Recepcja, poczekalnia Przychodnia Specjalistyczna Centrum Wyposażenie Przychodnia Specjalistyczna Centrum Sprzęt medyczny Przychodnia Specjalistyczna Centrum Wnętrza, wystrój Przychodnia Specjalistyczna Centrum

Informacje ogólne o Przychodni Specjalistycznej Centrum

Przychodnia Specjalistyczna Centrum to zlokalizowana w Chełmie placówka świadcząca kompleksowe usługi medyczne. Powstała jako odpowiedź na stale rosnące potrzeby pacjentów, a jej misją jest rozszerzanie profilaktyki zdrowotnej dla mieszkańców regionu. Jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny i zabiegowy – dysponuje m.in. wysokiej klasy cyfrowym systemem ultrasonograficznym Vivid S5, dedykowanym do badań kardiologiczno-naczyniowych, czy BTL Cardio Point-Ergo, systemem do prób wysiłkowych, wchodzącym w skład zintegrowanej platformy medycznej BTL CardioPoint, a także holterami ciśnieniowymi i EKG z 7-dniowym systemem monitorowania akcji serca.

Oferta przychodni obejmuje szeroki zakres badań diagnostycznych, włączając w swoją działalność diagnostykę laboratoryjną.

Oferujemy pacjentom usługi z zakresu stomatologii dla dzieci i dorosłych. Udzielamy pierwszej pomocy stomatologicznej (nacinanie ropni, usuwanie zębów, leczenie zapalenia miazgi). Zajmujemy się profilaktyką, w ramach której dokonujemy przeglądu jamy ustnej i nauki szczotkowania, przeprowadzamy fluoryzację i leczymy nadwrażliwość zębów. Wykonujemy zabiegi oczyszczania uzębienia ze złogów kamienia (scaling) i osadów (piaskowanie). Zajmujemy się również endodoncją, czyli leczeniem kanałowym (dewitalizacja miazgi, trepanacja zęba, reendodoncja).

W ramach chirurgii stomatologicznej przeprowadzamy ekstrakcje zębów i korzeni (w znieczuleniu miejscowym). Oferujemy usługi z zakresu stomatologii estetycznej – wybielanie zębów oraz zabiegi z użyciem licówek i koron porcelanowych. Zajmujemy się także protetyką. Odbudowujemy ubytki w uzębieniu pacjentów przy pomocy koron, mostów, uzupełnień typu Inlay i Onlay oraz protez (częściowych i całkowitych). Leczymy starcie patologiczne zębów, stosujemy szyny relaksacyjne i nakładkowe. Leczymy również zachowawczo stomatopatie protetyczne. Pomagamy pacjentom odzyskać piękny uśmiech zarówno w przypadku pojedynczych i bardziej rozległych ubytków, jak i całkowitego bezzębia – przeprowadzamy zabiegi implantologiczne. Nasz stomatolog implantolog jest również lek. otolaryngologiem, wykonującym zabiegi w zakresie chirurgii szczękowej.

W ramach stomatologii zachowawczej i rekonstrukcyjnej pomagamy pacjentom z próchnicą zębów stałych i mlecznych, leczymy urazy i odbudowujemy uzębienie materiałami światłoutwardzalnymi oraz glassjonomerowymi. Wykonujemy zabiegi przygotowawcze do leczenia protetycznego. Dokonujemy zmiany kształtu zęba, zamykamy diastemy, zajmujemy się również odbudową zębów złamanych.

Zabiegi z zakresu pedodoncji przeprowadzamy w znieczuleniu (powierzchniowym i nasiękowym). Oferujemy wizyty adaptacyjne dzieci, lakowanie i lakierowanie oraz lapisowanie zębów. Leczymy próchnicę, dewitalizujemy i usuwamy zęby mleczne, dokonujemy również amputacji mortalnej miazgi zęba.

Zapraszamy Państwa do poradni ortodontycznej, w której zajmujemy się leczeniem wad i nieprawidłowości zgryzu pacjentów dorosłych oraz dzieci. Stosujemy aparaty ortodontyczne stałe, zdejmowane i elastyczne, korygujemy uzębienie przy pomocy aparatów stałych kosmetycznych oraz metalowych.

Ważne miejsce w naszej ofercie zajmuje otolaryngologia dla dzieci i dorosłych. Opiekujemy się pacjentami cierpiącymi z powodu schorzeń nosa, zatok, uszu i gardła, a także zaburzeń głosu i węchu. Podczas konsultacji przeprowadzamy dokładną diagnostykę (USG, badania mikrobiologiczne, badania słuchu). Leczymy chorych m.in. z przewlekłymi zapaleniami błony śluzowej nosa i gardła, zapaleniami zatok przynosowych, węzłów chłonnych czy ucha środkowego i zewnętrznego. Leczymy zapalenia strun głosowych i przewlekłe zapalenia migdałków. Zajmujemy się przypadkami ostrych zakażeń górnych dróg oddechowych. Pomagamy pacjentom z niedosłuchem, szumami usznymi, zaburzeniami błędnika czy krwawieniami z nosa. Naszą poradnię odwiedzają osoby z problemem chrapania i bezdechów sennych.

Na terenie przychodni działa poradnia ortopedyczna dla dzieci i dorosłych. W ramach diagnostyki wykonujemy m.in. badania USG narządu ruchu oraz badanie wad postawy u dzieci. Nasi specjaliści zapewniają pacjentom opiekę ortopedyczną na najwyższym poziomie – prowadzą chorych od diagnozy do leczenia, a następnie dostosowują terapię indywidualnie do każdego przypadku.

W poradni chirurgii naczyniowej i angiologii przeprowadzamy diagnostykę schorzeń żył i tętnic (w tym USG Doppler). Oferujemy konsultacje chirurgiczne. Zajmujemy się diagnozowaniem i leczeniem zakrzepicy żylnej, przewlekłej niewydolności żylnej, zespołu pozakrzepowego oraz przewlekłego niedokrwienia kończyn dolnych.

Leczymy choroby układu sercowo-naczyniowego. Nasza poradnia kardiologiczna oferuje konsultacje kardiologiczne, badania echokardiograficzne serca, próby wysiłkowe oraz badania metodą Holtera EKG 3-/7-/12-kanałową z możliwością monitorowania akcji serca do 7 dni.

Osoby borykające się z nadciśnieniem tętniczym zapraszamy do poradni hipertensjologicznej – poradni leczenia nadciśnienia tętniczego. Stosowaną przez nas aparaturą do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi jest Holter ABPM, umożliwiający szczegółowe pomiary i monitorowanie chorego przez 24 godziny, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu i wygody pacjenta.

Przeprowadzamy konsultacje w zakresie chirurgii onkologicznej. Wykonujemy biopsje cienkoigłowe – m.in. tarczycy, węzłów chłonnych, piersi. Nasz specjalista onkolog przeprowadza zabiegi takie jak operacja torbieli włosowej, wycinanie guzka piersi, wycinanie kaszaków i tłuszczaków (włókniaków), jak również wycinanie wrastającego paznokcia. Zajmuje się implantacją disulfiramu (wszywanie Esperalu). Usuwa zmiany skórne, wykonuje zabiegi nacięcia i drenażu ropni oraz usuwa kriochirurgicznie brodawki pospolite (tzw. kurzajki). Usuwa też kępki żółte, odciski i inne wyrośla skórne. Ponadto przeprowadza szereg zabiegów dotyczących paznokci.

Oferujemy pomoc specjalistów reumatologii. Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem schorzeń reumatycznych – zwyrodnień i chorób zapalnych kości, stawów i tkanki łącznej.

Rozpoznajemy i leczymy zaburzenia oraz choroby związane z obwodowym i ośrodkowym układem nerwowym. W ramach konsultacji neurologicznej dla dzieci i dorosłych przeprowadzamy dokładny wywiad oraz testy, których celem jest ustalenie uszkodzenia układu nerwowego.

W ramach neurochirurgii udzielamy konsultacji w zakresie patologii kręgosłupa, nowotworów układu nerwowego, zniekształceń naczyniowych ośrodkowego układu nerwowego oraz wodogłowia, jak również urazów czaszkowo-mózgowych, urazów kręgosłupa i uszkodzeń nerwów obwodowych kończyn górnych i kończyn dolnych. W naszej poradni pomoc znajdą osoby m.in. z urazami nerwów, zespołem cieśni nadgarstka, rowka nerwu łokciowego czy mięśnia gruszkowatego, a także z nerwiakiem Mortona. Przyjmujemy chorych z dyskopatią, kręgozmykiem i deformacjami kręgosłupa oraz nowotworami kręgosłupa. Opiekujemy się pacjentów z guzami mózgu, rdzenia kręgowego, kanału kręgowego i nerwów obwodowych oraz guzami oczodołu, przysadki mózgowej i podstawy czaszki. Zapewniamy pomoc chorym z tętniakami wewnątrzczaszkowymi, naczyniakami tętniczo-żylnymi i przetokami naczyniowymi oraz naczyniakami jamistymi.

W naszej przychodni znajdą pomoc osoby dotknięte problemem zaburzeń hormonalnych i metabolicznych. W ramach poradni endokrynologicznej dla dzieci i dorosłych zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób takich jak nadczynność i niedoczynność tarczycy oraz przytarczyc, zaburzeń nadnerczy czy wola guzkowego. Pomagamy uporać się z dolegliwościami związanymi z menopauzą i andropauzą. Leczymy pacjentów z osteoporozą, nadmiernym owłosieniem i otyłością. Udzielamy pomocy dorosłym i dzieciom (od 3 roku życia). Wykonujemy biopsję tarczycy, pobierając materiał z tkanek podejrzanych o zmiany chorobowe (pod kontrolą USG – biopsja aspiracyjna cienkoigłowa celowana).

Świadczymy usługi z zakresu dermatologii i wenerologii, kierując ofertę do dorosłych i dzieci. W ramach poradni dermatologiczno-wenerologicznej dla dzieci i dorosłych prowadzimy diagnostykę i leczenie chorób bakteryjnych, trądziku (zwykłego, młodzieńczego, różowatego), grzybic i łuszczycy. Przyjmujemy pacjentów z zapaleniami skóry o różnej etiologii (łojotokowe, atopowe). Leczymy wypryski, liszaja płaskiego, bielactwo i owrzodzenia podudzi. Oferujemy pomoc w przypadku fotodermatozy. Leczymy choroby przenoszone drogą płciową. Zajmujemy się diagnostyką znamion. Wśród stosowanych przez nas metod można wymienić kriochirurgię, polegającą na wymrażaniu podtlenkiem azotu zmian chorobowych takich jak m.in. kurzajki/brodawki (łojotokowe, wirusowe, płaskie, płciowe), mięczak zakaźny czy ziarniniak obrączkowaty.

Oferujemy porady diabetologiczne, w tym pomoc w leczeniu chorób na podłożu cukrzycy oraz jej powikłań. Prowadzimy edukację dla osób z cukrzycą oraz porady dietetyczne przez wykwalifikowany personel w tym zakresie.

Zapewniamy Państwu także pomoc specjalisty gastroenterologa. W naszej placówce zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń takich jak m.in. niestrawność, wrzody żołądka i dwunastnicy, zespół jelita drażliwego czy choroba Leśniewskiego-Crohna. Pomaga pacjentom z zapaleniem żołądka, trzustki czy dróg żółciowych. Leczy kamicę żółciową, ponadto przyjmuje chorych z zakażeniem bakterią Helicobacter pylori. Zajmuje się diagnozowaniem poważniejszych chorób układu pokarmowego, które mogą niekiedy wymagać konsultacji onkologa bądź interwencji chirurga (nowotwory, zapalenie wyrostka robaczkowego, marskość wątroby etc.

Zapraszamy małych pacjentów do poradni pediatrycznej, w której świadczymy porady w dogodnych dla Państwa terminach, a także w stanach nagłych. Zatrudnieni w naszej placówce lekarze posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu szpitalnym.

Prowadzimy poradnię żywieniową dla dzieci i dorosłych u dietetyka klinicznego. Oferujemy porady m.in. dla osób z nad- i niedowagą, kobiet w ciąży i karmiących, osób o zwiększonej aktywności fizycznej oraz dzieci ze zbyt wysoką masą ciała. Doradzamy dietę osobom cierpiącym na schorzenia takie jak cukrzyca, miażdżyca, alergie pokarmowe czy bulimia i anoreksja, itp.

Przychodnia zapewnia specjalistyczną pomoc pacjentom w trudnej sytuacji życiowej, chorym z różnego rodzaju uzależnieniami, osobom z zaburzeniami zachowania oraz psychicznymi. Na terenie placówki działają poradnie psychiatryczna dla dzieci i dorosłych i psychologiczna dla dzieci i dorosłych oraz leczenia uzależnień. Opiekujemy się indywidualnymi klientami, parami oraz rodzinami.

Oferujemy pomoc lekarza sądowego – stałego biegłego sądowego z listy Sądu Okręgowego w Lublinie w dziedzinie chirurgii. Nasz specjalista posiada wieloletnie doświadczenie w sporządzaniu opinii dla szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Przychodnia Specjalistyczna Centrum dysponuje bogatym wyposażeniem, dzięki któremu możemy zapewnić pacjentom dostęp do szeregu badań diagnostycznych oraz wykonywać nowoczesne zabiegi. Posiadamy m.in. Vivid S5, cyfrowy system ultrasonograficzny wykorzystywany do diagnostyki w ramach kardiologii, ortopedii, USG Doppler naczyń krwionośnych, jak również w ogólnej diagnostyce ultradźwiękowej jamy brzusznej. Zaawansowana technologia urządzenia umożliwia współpracę z szeregiem elektronicznych wieloczęstotliwościowych głowic (liniowych, sektorowych, convexowych). Aparat współpracuje także z głowicami przezprzełykowymi.

Posiadamy również aparaturę BTL Cardio Point-Ergo, wyposażoną w bieżnię i system monitorowania akcji serca do prób wysiłkowych. Nowoczesne urządzenia do badań metodą Holtera EKG i ABPM (ciśnieniowego).

Reagujemy na potrzeby naszych Pacjentów i doposażamy Przychodnię Specjalistyczną Centrum w nowe urządzenia i sprzęt medyczny.

Udogodnienia dla pacjentów

Przychodnia Specjalistyczna Centrum oferuje Państwu szeroki zakres usług w ramach opieki medycznej. Nasze atuty to:

  • liczna kadra specjalistów z Lublina oraz lekarzy pracujących w szpitalach w zakresie różnych dziedzin medycyny, lekarzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, cechujących się dużą empatią oraz interdyscyplinarnym podejściem do problemu, z jakim zjawia się u nich pacjent,

  • nowoczesny sprzęt diagnostyczny i zabiegowy,

  • szybkie terminy,

  • brak kolejek,

  • parking – pacjenci zmotoryzowani mogą pozostawić swój samochód na parkingu znajdującym się bezpośrednio przy budynku przychodni.

  • na terenie ośrodka znajduje się punkt pobrań oraz apteka.

  • na terenie placówki do dyspozycji Pacjentów jest Wi-Fi.

  • obiekt dostosowany jest do osób niepełnosprawnych.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska