r
3,6 / 5  - 420 ocen »
Gabinet zabiegowy Przychodnia Wilanów Gabinet konsultacyjny Przychodnia Wilanów Recepcja, poczekalnia Przychodnia Wilanów Gabinet konsultacyjny Przychodnia Wilanów Gabinet konsultacyjny Przychodnia Wilanów Gabinet zabiegowy Przychodnia Wilanów Recepcja, poczekalnia Przychodnia Wilanów Przychodnia Wilanów - logo

Informacje ogólne o Przychodni Wilanów

Przychodnia Wilanów została otwarta w 2011 roku. Od tej pory świadczymy usługi medyczne podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej mieszkańcom Miasteczka Wilanów, a także pacjentom spoza tej społeczności. Przeprowadzamy badania laboratoryjne i diagnostyczne na miejscu, w naszych pracowniach. Możemy się poszczycić szeroko rozwiniętą ofertą badań ultrasonograficznych (USG).

Do dyspozycji pacjentów oddajemy gabinety, w których przyjmują specjaliści różnych dziedzin medycyny. Dzięki temu możemy oferować kompleksową opiekę medyczną oraz interdyscyplinarne podejście do problemów chorych. Świadczymy usługi w poradniach specjalistycznych takich jak m.in. ginekologiczna, urologiczna i endokrynologiczna, a także chirurgiczna, kardiologiczna i okulistyczna. Działa u nas również poradnia proktologiczna oraz poradnia chirurgii naczyniowej.

Nasza przychodnia jest ukierunkowana nie tylko na świadczenie usług medycznych dorosłym pacjentom, lecz również na otaczanie profesjonalną opieką najmłodszych. Mając to na uwadze, przy niektórych naszych poradniach otworzyliśmy gabinety specjalistyczne dla dzieci, zapewniając im w ten sposób dodatkową pomoc – prócz podstawowej opieki pediatrycznej. Należą do nich m.in. poradnie specjalizujące się w zakresie okulistyki, alergologii i chirurgii, dysponujemy także poradnią dermatologiczną, laryngologiczną oraz ortopedyczną.

Wykonujemy USG przezciemiączkowe (bezbolesne badanie struktur mózgu) oraz USG stawów biodrowych niemowlaków. Mamy świadomość, że wczesne wykrycie dysplazji pozwala na jej wyleczenie metodami zachowawczymi.

Pacjenci przychodni mogą skorzystać z pomocy lekarzy pierwszego kontaktu, zajmujących się leczeniem chorób wewnętrznych oraz podstawową medycyną rodzinną.

Działa u nas także poradnia medycyny sportowej, w której zajmujemy się leczeniem chorób związanych z czynnym uprawianiem sportów oraz urazami sportowymi. W ramach diagnostyki oferujemy m.in. USG stawu skokowego lub kolanowego.

Pacjentów planujących egzotyczny urlop zapraszamy do naszego gabinetu  medycyny podróży. Lekarze specjalizujący się w tej dziedzinie zadbają o profilaktykę i szczepienia przeciwko chorobom występującym w kraju, do jakiego pacjent się udaje. Pomogą również odpowiednio wyposażyć apteczkę.

Prowadzimy poradnię medycyny pracy. Nasi specjaliści przeprowadzają profilaktyczne badania okresowe pracowników firm, a także obowiązkowe badania kierowców.

Przyszłe mamy zapraszamy do bezpłatnej szkoły rodzenia. Nasza położna prowadzi zajęcia dla kobiet od 21 tygodnia ciąży, w ramach których zajmuje się przygotowaniem do porodu, ćwiczeniami w ciąży, uczeniem opieki nad noworodkiem oraz udzielaniem porad laktacyjnych.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Wyposażyliśmy gabinety naszej przychodni w nowoczesne sprzęty umożliwiające lekarzom rzetelną diagnostykę, prawidłową i szybką ocenę stanu zdrowia pacjenta oraz ustalenie najlepszej metody terapii. Wśród wykorzystywanych u nas urządzeń można wymienić:

  • Cryo-S Classic – zaawansowany aparat do kriochirurgii i krioterapii, posiadający szerokie zastosowanie w dermatologii i ginekologii. Jego działanie polega na zamrażaniu zmian patologicznych (zarówno bardzo małych, jak i dużych) za pomocą krioaplikatora lub sond kontaktowych.
  • Aparat USG – wysokiej jakości ultrasonograf do badań USG m.in. jamy brzusznej, tarczycy i prostaty, a także stawów, piersi, węzłów chłonnych czy innych tkanek miękkich. Posiada funkcję Doppler, dzięki czemu umożliwia analizę przepływu w naczyniach tętniczych i żylnych.
  • Aparaty EKG – służące do badania echokardiograficznego. Posiadamy także aparat do badania EKG metodą Holtera.
  • Spirometr – urządzenie do pomiaru pojemności płuc za pomocą rejestracji wdychanego i wydychanego powietrza.

Udogodnienia dla pacjentów

W trosce o komfort odwiedzających nas pacjentów przygotowaliśmy wiele udogodnień. Dzięki nim zarówno dorośli, jak i najmłodsi mogą czuć się w naszej przychodni w pełni swobodnie. Są to, między innymi:

  • Funkcjonalne i przyjemne wnętrza – nasza poczekalnia, korytarze i gabinety są przestronne, wygodne i bezpieczne, a jednocześnie przytulne dzięki przyjemnej dla oczu kolorystyce wystroju.
  • Udogodnienia dla niepełnosprawnych – budynek przychodni jest w pełni przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych pacjentów, w tym osób poruszających się na wózku (m.in. udogodnienia w gabinetach i toaletach obiektu, odpowiednio dostosowana winda).
  • Bezpłatne WiFi – pacjenci naszej przychodni mogą bezpłatnie korzystać z internetu w czasie oczekiwania na zabieg lub badania.
  • Kącik dla dzieci – z myślą o najmłodszych pacjentach przygotowaliśmy specjalne kąciki zabaw. Znajdują się przy gabinetach pediatrycznych. Nasi mali goście mogą spędzić w nich miło czas przed wizytą w gabinecie.
  • Parking – dysponujemy parkingiem mieszczącym się bezpośrednio przy budynku przychodni. Posiada wyznaczone miejsca dla pacjentów niepełnosprawnych.

Z myślą o niemowlakach i dzieciach, które zdecydowanie częściej chorują jesienią i zimą, w okresach sezonowych infekcji w każdą sobotę uruchamiamy sezonowy dyżur pediatryczny. Pragniemy, by dostęp do naszych pediatrów był szybki i możliwy zawsze wtedy, gdy jest taka potrzeba.

Osiągnięcia i certyfikaty Przychodni Wilanów

Przykładamy wszelkich starań, by standardy usług medycznych świadczonych w przychodni były zawsze na najwyższym poziomie. Nasze dążenia były wielokrotnie doceniane. Między innymi w 2012 roku przyznano nam certyfikat "Przyjazna przychodnia" w uznaniu dobrej obsługi pacjenta, przestrzegania jego praw oraz kompleksowości i jakości leczenia.

Wspieramy ogólnopolskie akcje medyczne. Prowadzimy działalność informacyjną, zachęcając do zostania dawcą szpiku kostnego (organizacja DKMS Wspólnie Przeciw Białaczce). Wspieramy program Żółty Tydzień – Nie ryzykuj – zaszczep się, czyli akcję edukacyjną na temat zagrożeń związanych z wirusowym zapaleniem wątroby typu A i B. Oferujemy szczepionkę skojarzoną przeciwko obu wirusom, a także pojedyncze, chroniące przed jednym lub drugim typem zapalenia.

W 2013 roku przystąpiliśmy do programu zdrowotnego pt.: "Zdrowie, Mama i Ja – etap II, profilaktyka zakażeń pneumokokowych dla dzieci w wieku od 24 do 36 miesiąca życia, zamieszkałych na terenie m.st. Warszawy". W jego ramach przeprowadzamy bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom dzieci zarejestrowanych oraz niezarejestrowanych w przychodni.

Wzięliśmy również udział w Polskim Dniu Spirometrii, organizując w jego ramach bezpłatne badania spirometryczne dla pacjentów chcących zbadać kondycję swoich płuc.

Przychodnia Przychodnia Wilanów