Redukcja napletka łechtaczki

clitoplastyka, usunięcie nadmiaru tkanki pokrywającej łechtaczkę, clitoris hood reduction więcej »

Redukcja napletka łechtaczki - informacje

Kadra w Chiroplastica Kadra w Chiroplastica

Redukcja łechtaczki to chirurgiczny zabieg usunięcia nadmiaru tkanki (napletek łechtaczki), jaka ją pokrywa lub otacza z powodu przerostu bądź zwiotczenia, powodując dyskomfort fizyczny i obniżenie jakości seksualnych doznań. W sytuacji, gdy łechtaczka jest zbyt wyeksponowana na zewnątrz, w związku z bólem podczas współżycia i codziennego funkcjonowania, zabieg staje się koniecznością.  

Clitoroplastyka – odzyskać intymną satysfakcję

Przerost napletka łechtaczki, jak również brak satysfakcji z jej wyglądu, to podstawowe wskazania do zabiegu plastyki łechtaczki, jaki wykonamy w Sopocie, w Centrum Zdrowia i Urody Orchid. Oferowana tu redukcja kaptura łechtaczki ma na celu nie tylko poprawę estetyki okolic intymnych, ale także wzrost doznań seksualnych i łatwiejszą stymulację. Zespół specjalistów tworzy m.in. dr hab. n. med Jerzy Jankau, chirurg plastyczny, chirurg ogólny, członek Polskiego, Europejskiego i Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Labioplastyka połączona z  redukcją napletka łechtaczki to oferta Centrum Medycznego Medi–Medic w Kolbudach realizowana w zakresie ginekologii estetycznej i rekonstrukcyjnej. Zmniejszenie warg sromowych większych lub mniejszych, wraz z usunięciem nadmiaru fałdu wokół łechtaczki, odbywa się metodą cięcia chirurgicznego lub przy użyciu lasera, który koaguluje tkanki, minimalizując utratę krwi i inwazyjność procedury. Jej uzupełnieniem może być nawilżenie suchej skóry łechtaczki i warg sromowych preparatem Desirial. Zabiegi wykonuje dr med. Piotr Kwieciński, specjalista ginekologii i położnictwa.

Ginekologią estetyczną i rekonstrukcyjną, również w zakresie uroginekologii, zajmuje się dr med. Piotr Kolczewski, specjalista ginekologii i położnictwa, który swoją praktykę - Gabinet ginekologiczny Kolmed – prowadzi w Szczecinie. Jak twierdzi, wygląd napletka łechtaczki jest następstwem uwarunkowań genetycznych, hormonalnych oraz przebytych ciąż. Członek Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, w przypadku nadmiernie rozwiniętej skóry pokrywającej łechtaczkę (napletek) wykonuje zabieg chirurgicznej redukcji przerośniętego fałdu, przywracając naturalne proporcje sferze intymnej.

Ten sam zabieg, w Szczecinie wykonamy w AMC Art Medical Center, gdzie procedura w znieczuleniu zewnątrzoponowym wymaga dobowej hospitalizacji i pozostania w klinice. Jak zauważają specjaliści, wykonanie labioplastyki w przypadku nadmiernie rozwiniętego napletka łechtaczki uwydatni jego rozmiary powodując nienaturalny wygląd. Stąd analogiczna procedura – redukcji nadmiaru skóry. Nowoczesna klinika specjalizuje się m.in. w procedurach ginekologicznych oraz z zakresu ginekologii estetycznej. Właścicielem ośrodka jest dr n. med.  Artur Śliwiński, specjalista chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej oraz chirurgii ogólnej.  

Z uwagi na to, że częściowe usunięcie napletka łechtaczki znacząco poprawia higienę narządów płciowych, zwiększa jakość seksualnych doznań, a także estetykę tego obszaru, częstym zabiegiem jest połączenie procedury z labioplastyką. Stosują ją specjaliści Centrum Laserowej Ginekologii Estetycznej w Poznaniu z wykorzystaniem metody laserowej. Ośrodek działa w ścisłej relacji z Laserowym Centrum Odnowy Pochwy w Los Angeles, a współtwórcą poznańskiej placówki jest dr hab. n. med. Dariusz Szpurek, specjalista położnictwa, ginekologii i ginekologii onkologicznej.

Zdaniem lekarzy centrum konsultacyjnego Ludwin & Ludwin Ginekologia w Krakowie, przerośnięty napletek łechtaczki często wiąże się z dużymi lub przerośniętymi wargami sromowymi. W tym wypadku u pań, które oczekują designu sromu typu „coffee bean”, zabieg zostanie uzupełniony redukcją napletka łechtaczki (Clitoris hood reduction). Wskazaniem dla tego rodzaju operacji jest wcześniej wykonana labioplastyka typu „wedge” nie uzupełniona redukcją napletka. Zabiegi wykonują: dr n. med. Artur Ludwin oraz dr n. med Inga Ludwin.

Plastyka łechtaczki w Polsce i w USA – koszt

Kadra w Praktyka Prywatna dr Krzysztof Szram Kadra w Praktyka Prywatna dr Krzysztof Szram
W USA ceny są zdecydowanie wyższe. Średni koszt clitoroplastyki może wynieść 2,000-4,000 $ (7,200-14,400 zł) i – jak podaje WhereismyDoctor.com – zależy  od zakresu procedury, doświadczenia operatora oraz lokalizacji.

Redukcja napletka łechtaczki - ceny w różnych miastach

 • Łódź od 2 500 zł do 3 500 zł
 • Kraków od 1 600 zł
 • Warszawa od 3 000 zł
 • Gliwice od 1 500 zł do 2 000 zł
 • Bydgoszcz od 1 500 zł
 • Katowice od 2 000 zł
 • Wrocław od 2 500 zł
 • Zakopane od 1 500 zł
 • Lubliniec od 1 000 zł
 • Rybnik od 2 000 zł
 • Nowy Targ od 1 500 zł
Redukcja napletka łechtaczki cena »

Usługa redukcja napletka łechtaczki jest najczęściej wykonywana przez ginekologa-położnika i ginekologa.

Autor: