REHAB Gdańsk s. c.

poniedziałek
8:00 - 20:00
wtorek
8:00 - 20:00
środa
8:00 - 20:00
czwartek
8:00 - 20:00
piątek
8:00 - 20:00
sobota
8:00 - 13:00
niedziela
nieczynne
Gabinet zabiegowy REHAB Gabinet zabiegowy REHAB Leczenie, terapia REHAB Leczenie, terapia REHAB Aparatura, sprzęt zabiegowy REHAB Gabinet zabiegowy REHAB Gabinet zabiegowy REHAB Gabinet zabiegowy REHAB Leczenie, terapia REHAB Gabinet REHAB

Informacje ogólne o Rehab Physiotherapy

Rehab to centrum rehabilitacji nastawione na pomoc doraźną (eliminacja dolegliwości bólowych) oraz długoterminową (diagnozowanie i usunięcie przyczyn bólu). Stawiamy na szeroko zakrojone działania profilaktyczne, które pozwolą zapobiec dolegliwościom w przyszłości. Pacjenci mają zapewnioną kompleksową opiekę wysokiej klasy specjalistów, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe w ramach międzynarodowych i krajowych szkoleń oraz kursów. Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie, dobierając terapię spośród bogatej oferty zabiegów rehabilitacyjnych.

Udzielamy pomocy przy ostrych i przewlekłych bólach kręgosłupa. Zgłaszają się do nas pacjenci cierpiący z powodu rwy kulszowej, udowej czy ramiennej. Oferujemy rehabilitację po złamaniach, skręceniach i zwichnięciach stawów, po uszkodzeniach wiązadeł i mięśni, a także po zabiegach ortopedycznych takich jak artroskopia, endoprotezoplastyka czy rekonstrukcje wiązadeł. Zajmujemy się pacjentami po udarach mózgu i urazach mózgowo-czaszkowych. W centrum niezbędną pomoc uzyskają osoby z chorobą zwyrodnieniową stawów, wadami postawy skutkującymi bólami kręgosłupa i stawów, a także borykające się z neuropatiami uciskającymi takimi jak zespół cieśni nadgarstka czy zespół górnego otworu klatki piersiowej. Naszym celem jest odzyskanie przez pacjenta sprawności i samodzielności.

Koncentrujemy się na takich formach terapii jak terapia manualna, kinezyterapia czy zabiegi fizykalne. Ponadto do oferty należą masaże i kinesiology taping. Korzystając z doświadczenia i wiedzy, proponujemy pacjentom dostosowane do ich potrzeb ćwiczenia indywidualne, wierząc, że leczenie ruchem jest najdoskonalszą ze znanych metod rehabilitacji schorzeń ortopedycznych i neurologicznych.

Pomoc doraźną zapewniamy poprzez fizykoterapię. Przeprowadzamy laseroterapię, magnetoterapię oraz terapię ultradźwiękami. Ponadto oferujemy elektroterapię: zabiegi prądami TENS, interferencyjnymi i diadynamicznymi. Zakres usług obejmuje także jonoforezę i elektrostymulację. Dysponujemy lampą sollux.

Stosujemy nowoczesne i znane na całym świecie metody terapeutyczne. Wykorzystujemy założenia metody Anatomy Trains, która znajduje zastosowanie w leczeniu takich schorzeń jak bóle kręgosłupa i stawów, bóle i dyskomfort mięśniowy czy wady postawy. Mamy uprawnienia do prowadzenia terapii metodą Kinestic Control (skupiającej się na ocenie i funkcjonalnej terapii zaburzeń aparatu ruchu) czy terapii manualnej w koncepcjach Maitland i Kaltenborn-Evjenth, za której pomocą leczy się dolegliwości bólowe i zwiększa zakres ruchu. Ponadto ukończyliśmy kurs z zakresu masażu tkanek głębokich, który pozwala zmniejszyć napięcie mięśni i zwiększyć płynność ruchów. U pacjentów z problemami neurologicznymi stosujemy założenia takich metod terapeutycznych jak NDT-Bobath i PNF (proprioceptywne nerwowo-mięśniowe torowanie ruchu).

Zakres naszych usług obejmuje również krioterapię.

Zapraszamy do skorzystania z oferty centrum.

Czytaj więcej 

Udogodnienia dla pacjentów

  • Rehabilitacja domowa – zapewniamy pacjentom możliwość skorzystania z oferty rehabilitacji w warunkach domowych.

  • Doradztwo – oferujemy doradztwo w zakresie zapobiegania schorzeniom i wadom aparatu ruchu, dostosowania miejsca pracy zgodnie z zasadami ergonomii i dalszego postępowania diagnostycznego.

  • Obsługa zagranicznych pacjentów – personel centrum posługuje się językami obcymi: angielskim i niemieckim. 
  • Godziny otwarcia – nasze centrum jest czynne w dogodnych godzinach (od 8:00 do 20:00, a w soboty od 8:00 do 13:00), dzięki czemu pacjenci mogą wybrać najbardziej odpowiadający im termin wizyty.

  • Miła atmosfera – gwarantujemy przyjazną i serdeczną atmosferę na każdym etapie wizyty.

Osiągnięcia i certyfikaty Rehab Physiotherapy

Systematycznie bierzemy udział w organizowanych w kraju i za granicą kursach oraz szkoleniach. Potwierdzenie naszych umiejętności i kwalifikacji stanowią liczne dyplomy i certyfikaty, uprawniające do stosowania takich metod terapeutycznych jak Anatomy Trains, Kinetic Control, NDT-Bobath czy PNF.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska