Filtruj wyniki:
Warszawa, ul. Dantego 7 lok. 68a

Biomed

4,8 / 5  (173 opinii)  rozwiń
  • Rehabilitacja po udarze niedokrwiennym mózgu 100 zł
  • Rehabilitacja po udarze krwotocznym mózgu 100 zł
  • Rehabilitacja w mózgowym porażeniu dziecięcym 100 zł
  • Rehabilitacja w stwardnieniu zanikowym bocznym 100 zł
  • Konsultacja fizjoterapeutyczna (przedzabiegowa)  100 zł

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Wczytaj więcej wyników

Rehabilitacja medyczna, fizjoterapia Warszawa - informacje

Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Platany Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Platany

Rehabilitacja i fizjoterapia to stale rozwijające się dziedziny medycyny. Specjaliści z zakresu fizjoterapii i rehabilitacji medycznej zajmują się m.in. leczeniem schorzeń kręgosłupa, stawów i mięśni. Pomagają pacjentom w stanach pourazowych (po złamaniach, dystorsjach, porażeniach) oraz po operacjach układu ruchu. Rehabilitant i fizjoterapeuta pomaga przywrócić sprawność uszkodzonym i upośledzonym narządom po przebytych chorobach i wypadkach, a także leczą wady postawy. W ramach leczenia rehabilitacyjnego wykorzystywane są różnorodne techniki m.in. ultradźwięki, fala uderzeniowa, balneoterapia (leczenie za pomocą kąpieli) czy ćwiczenia fizyczne, a także kinezyterapia (leczenie ruchem), masaże, światłolecznictwo i laseroterapia. 

Rehabilitacja i fizjoterapia w Warszawie

Centrum Rehabilitacji Rehmedis w Warszawie prowadzi rehabilitację w zakresie schorzeń kręgosłupa, dysfunkcji stawów, wad postawy oraz urazów sportowych przy wykorzystaniu metody Ackermana, Dry Needling, czy metody Mulligana. W ramach fizykoterapii specjaliści wykorzystują ultradźwięki, elektroterapię oraz punktowe pole magnetyczne i laseroterapię. Zabiegi przeprowadzane są w jednoosobowych salach rehabilitacyjnych, a na miejscu można wykonać badanie rezonansem magnetycznym Brivo MR355 Inspire.

Z bogatej oferty zabiegów rehabilitacyjnych mogą skorzystać także pacjenci Kliniki Rehabilitacji Kompleksowej Fizjomax. Poza konsultacją, na miejscu przeprowadzane są badania diagnostyczne, m.in. mięśni, ścięgien i nerwów, a także USG stawów biodrowych u niemowląt przy pomocy innowacyjnego aparatu USG – SONOACE R7 marki Medison. W ramach leczenia rehabilitacyjnego specjaliści wykorzystują metody OMT (ortopedycznej terapii manualnej), fibrolizy i neuromobilizacji. W zakresie leczenia zespołów bólowych kręgosłupa wykorzystywana jest m.in. metoda McKenziego, laseroterapia i krioterapia. Klinika oferuje programy rehabilitacyjne, w tym „Rośnij Zdrowo”, „Program rehabilitacji sportowej”, czy „Sezon narciarski bez kontuzji”.

Rehabilitacja medyczna, fizjoterapia znajduje się także w ofercie mgr Rafała Ochowiaka, który ukończył Szkołę Fizjoterapii w Konstancinie Jeziornej oraz Wydział Rehabilitacji na AWF w Warszawie. W celu podniesienia swoich kwalifikacji uczestniczył w licznych kursach specjalistycznych (m.in. „Nieinwazyjna Medycyna Ortopedyczna”, „Osteopatia Strukturalna i Łagodna Chiropraktyka”, „.Funkcjonalna Osteopatia i Integracja”). Przyjmuje pacjentów z zespołami bólowymi, wadami wrodzonymi, po urazach i operacjach m.in. kręgosłupa, barku, stawu kolanowego czy stawu skokowego.

Konsultacja w zakresie rehabilitacji i fizjoterapii za granicą

dr Joanna Wojciula dr Joanna Wojciula
Za wizytę u specjalisty fizjoterapii w Physiotherapy In East Sheen w Londynie trzeba zapłacić 75 £ (ponad 430 zł), podczas gdy cena takiej konsultacji w Warszawie wynosi 120 zł.

Pacjenci szukali zabiegu rehabilitacja medyczna, fizjoterapia w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Józefów, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.