4,9 / 5
Gabinet Centrum Fizjoterapii Rehabu Recepcja, poczekalnia Centrum Fizjoterapii Rehabu Gabinet zabiegowy Centrum Fizjoterapii Rehabu Recepcja, poczekalnia Centrum Fizjoterapii Rehabu Gabinet zabiegowy Centrum Fizjoterapii Rehabu Gabinet zabiegowy Centrum Fizjoterapii Rehabu Recepcja, poczekalnia Centrum Fizjoterapii Rehabu Gabinet zabiegowy Centrum Fizjoterapii Rehabu Gabinet zabiegowy Centrum Fizjoterapii Rehabu Gabinet Centrum Fizjoterapii Rehabu

Informacje ogólne o Centrum Fizjoterapii Rehabu

Centrum Fizjoterapii Rehabu istnieje na rynku medycznym od 2010 roku. Od początku działalności kieruje się dewizą „Żyj bez bólu” – pomogło setkom pacjentów pozbyć się dolegliwości bólowych, poprawiając komfort i jakość ich życia. Specjalizujemy się w rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej. Każdy z pacjentów jest otaczany indywidualną opieką jednego z doświadczonych i wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Do Państwa dyspozycji oddaliśmy nowoczesny sprzęt, który przyspiesza proces powrotu do zdrowia i formy.

Świadczymy usługi w zakresie rehabilitacji neurologicznej. Opiekujemy się chorymi po udarach krwotocznych i niedokrwiennych mózgu, uszkodzeniach rdzenia kręgowego oraz po wypadkach komunikacyjnych. Do oferty centrum należy rehabilitacja pacjentów cierpiących z powodu stwardnienia rozsianego, stwardnienia zanikowego bocznego oraz choroby Parkinsona. Przeprowadzamy neurorehabilitację w niedowładach, porażeniach i osłabieniach mięśniowych. W pracy wykorzystujemy sprawdzone metody terapeutyczne. Do postawienia diagnozy, oceny postępów oraz codziennej pracy z pacjentem stosujemy założenia metody PNF, wspartej komputerowym biofeedbackiem oraz badania funkcjonalne. Terapia jest ustalana indywidualnie dla każdego pacjenta. Naszym celem jest przywrócenie maksymalnej sprawności choremu. Dysponujemy bogatym zapleczem zabiegowym, umożliwiającym reedukację chodu, naukę siadania, stania, reedukację ruchów ręką i inne.

Do oferty należy rehabilitacja ortopedyczna. Zajmujemy się leczeniem dolegliwości bólowych i dysfunkcji kręgosłupa. Opiekujemy się chorymi cierpiącymi z powodu rwy kulszowej, udowej i ramiennej. Pomagamy uśmierzyć bóle korzonkowe, pleców, w klatce piersiowej, w obrębie miednicy i inne. W placówce pomoc medyczną otrzymają pacjenci z dyskopatią, bólami zwyrodnieniowymi i zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa. Do centrum zwracają się chorzy z bólami migrenowymi i zawrotami głowy, bólami karku, szyi, a także z drętwieniem kończyn górnych i dolnych. Dzięki zastosowaniu szeregu metod terapeutycznych (m.in. metoda N.A.P., terapia punktów spustowych, terapia manualna wg doktora Ackermanna) przywracamy do pełnej sprawności pacjentów po urazach, operacjach i chorobach narządu ruchu. Wśród rehabilitowanych przez nas schorzeń znajdują się: zespół bolesnego barku, wapniejące zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty oraz łokieć golfisty. Opiekujemy się cierpiącymi z powodu zespołu cieśni nadgarstka. W ofercie znalazła się rehabilitacja ostrogi piętowej, zespołu mięśnia piszczelowego przedniego, kolana skoczka oraz zespołu tarcia pasma biodrowo-piszczelowego. Pomagamy wrócić do sprawności osobom po zabiegach artroskopowych oraz endoprotezoplastyce poszczególnych stawów. Wśród naszych pacjentów znajdują się chorzy po złamaniach, skręceniach, naderwaniach czy naciągnięciach, w tym sportowcy.

Mamy duże doświadczenie w korekcji skoliozy metodą Pressio oraz innych wad postawy u dzieci: lordozy lędźwiowej i szyjnej, kifozy piersiowej, odstających łopatek czy złego ustawienia miednicy. Rehabilitujemy dzieci z wadami stóp oraz koślawością i szpotawością kolan.

W ofercie placówki znajduje się rehabilitacja obrzęków limfatycznych metodą koncepcji terapii obrzękowej. Technika jest stosowana z powodzeniem od lat w krajach Europy Zachodniej, a teraz jest dostępna również dla pacjentów z Polski. Znajduje swoje zastosowanie w likwidowaniu obrzęków limfatycznych rozmaitego pochodzenia: po mastektomii, po resekcji węzłów chłonnych czy w następstwie niewydolności żylnej. Przyczyną powstawania obrzęków limfatycznych mogą być także żylaki (w tym stany po operacji usunięcia żylaków), niewydolność limfatyczna oraz stany pourazowe. Przeprowadzamy drenaż limfatyczny, który polega na stymulacji układu chłonnego organizmu poprzez wykonanie delikatnego, przyjemnego dla pacjenta masażu.

Zajmujemy się rehabilitacją zaburzeń funkcjonalnych miednicy i nietrzymania moczu. Z uwagi na charakter przypadłości terapia jest prowadzona indywidualnie z pacjentem, w spokojnej, dyskretnej atmosferze. Obejmuje reedukację, ćwiczenia mięśni, terapię przez pochwę lub odbyt oraz elektrostymulację. Oferta jest skierowana zarówno do kobiet, jak i mężczyzn.

Zapraszamy na zabiegi z zakresu fizjoterapii estetycznej. Oferta obejmuje zabiegi likwidujące cellulit, terapię blizn i rozstępów, a także procedury przyspieszające gojenie ran, wyprysków i obrzęków.

Wykonujemy zabiegi fizykoterapeutyczne. Przeprowadzamy elektroterapię, której głównym celem jest uśmierzenie bólu i przyspieszenie procesu regeneracji tkanki, jaka podlega terapii. Wykazuje również działanie przeciwzapalne i przyczynia się do poprawy napięcia mięśniowego. W naszej placówce oferujemy Państwu zabiegi z wykorzystaniem prądów TENS, Traberta, Kotza oraz Nemeka. Wykonujemy jonoforezę, zabiegi prądami diadynamicznymi i interferencyjnymi.

Oferujemy magnetoterapię. Wykorzystujemy ją w rehabilitacji bóli związanych ze zmianami zwyrodnieniowymi, degeneracyjnych chorób stawów i mięśni, a także dolegliwości bólowych głowy.

Do oferty placówki należy laseroterapia o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwobrzękowym. Laser biostymulacyjny znajduje szerokie zastosowanie w rehabilitacji ortopedycznej, polecany jest w ramach rehabilitacji bóli rozmaitego pochodzenia.

Przeprowadzamy zabiegi z użyciem ultradźwięków, które eliminują dolegliwości bólowe, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne organizmu oraz poprawiają ukrwienie i przepływ płynów tkankowych. Działają przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Wykonujemy zabiegi ultradźwiękami o działaniu antycellulitowym.

Proponujemy Państwu plastrowanie dynamiczne – Kinesio Taping. Zastosowanie plastrów daje możliwość osiągnięcia efektu korekcyjnego i przeciwbólowego. Plastry przyspieszają procesy regeneracyjne organizmu, wyrównują dysbalans mięśniowy i wpływają na prawidłowe funkcjonowanie stawów.

W ofercie znalazła się terapia falami uderzeniowymi, która umożliwia dostarczenie energii bezpośrednio do źródła bólu. Zabiegi przywracają sprawność ruchową bez efektów ubocznych – metoda jest całkowicie bezinwazyjna.

Oferujemy terapię falami akustycznymi X-Wave w ramach redukcji cellulitu i wymodelowania sylwetki. Zastosowanie urządzenia daje doskonałe efekty kosmetyczne po serii 5-7 zabiegów, a pierwsze rezultaty widoczne są po 1 wizycie w gabinecie.

Przeprowadzamy masaże: klasyczny, segmentarny, izometryczny oraz sportowy. Proponujemy Państwu również masaż bańką chińską o działaniu antycellulitowym, masaż stawowy i leczniczy. Wykonywane przez nas zabiegi usuwają dolegliwości bólowe, zmniejszają napięcie mięśni, poprawiają nastrój i pozwalają na chwilę relaksu. Do oferty należy również refleksoterapia stopy i masaż indonezyjski.

Serdecznie zapraszamy do Centrum Fizjoterapii Rehabu.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Wiedza i umiejętności fizjoterapeutów sprawujących opiekę nad pacjentami mogą być w pełni wykorzystane dzięki wysokiej klasy sprzętowi zabiegowemu, który stanowi niezbędne wsparcie w procesie terapeutycznym. Do dyspozycji terapeutów i pacjentów oddaliśmy m.in.:

 • Cervico 2000/ Vertetrack – urządzenie do trakcji odcinka lędźwiowego oraz szyjnego kręgosłupa. Aparat znajduje zastosowanie w rehabilitacji, zwłaszcza dyskopatii wywołującej objawy rwy kulszowej i ramiennej.

 • BTL-5000 POWER – urządzenie do terapii falami uderzeniowymi, uznawanej za jedną z najskuteczniejszych metod leczenia dolegliwości bólowych układu mięśniowo-szkieletowego.

 • X-Wave – aparat do nieinwazyjnego usuwania cellulitu i modelowania sylwetki. Urządzenie wykorzystuje działanie fal akustycznych.

 • Laser BTL 5110 – laser biostymulacyjny o szerokim zastosowaniu w fizjoterapii: przeciwobrzękowym, przeciwzapalnym i przeciwbólowym.

 • BTL-5000 MAGNET – urządzenie wyposażone w innowacyjny aplikator skoncentrowanego pola magnetycznego.

 • Krioterapia – aparatura do tzw. leczenia zimnem. Przyspiesza proces rehabilitacji, zmniejsza dolegliwości bólowe, a także wzmacnia odporność.

 • MediMouse® – aparatura do bezinwazyjnego szybkiego i bardzo precyzyjnego (95% zgodności z RTG) badania kręgosłupa. Przenośne urządzenie do pomiaru krzywizn oraz zakresu ruchomości kręgosłupa w dwóch płaszczyznach: czołowej i strzałkowej.

 • Redcord – zestaw umożliwiający zastosowanie szerokiego zakresu ćwiczeń korekcyjnych. Wykorzystywany w rehabilitacji metodą Neurac.

 • Platforma balansowa – sprzęt rehabilitacyjny przeznaczony do treningu równowagi i propriocepcji. 

 • SALUS-TALENT – pulsacyjny stymulator elektromagnetyczny. Pierwsze na rynku urządzenie magnetoterapeutyczne, za pomocą którego można uzyskać odczuwalną intensywność podczas stosowania, a także indukcję magnetyczną do 3 Tesli przy częstotliwości do 100 Hz. Jako wysoko indukcyjny, głęboko penetrujący, pulsacyjny stymulator elektromagnetyczny pozwala na miejscowe przyłożenie precyzyjnego pola elektromagnetycznego przenikającego warstwy odzieży, tkanek oraz kości, stymulując wyznaczony obszar w głębi ciała. W momencie przyłożenia wysokoenergetycznego pulsacyjnego pola magnetycznego, tkanki są stymulowane w miarę penetracji tego pola w głąb organizmu. W efekcie pobudzane są komórki nerwowe, mięśnie oraz naczynia krwionośne. W przeciwieństwie do stymulacji elektrycznej, działającej jedynie na powierzchni, stymulacja wywołana silnym polem magnetycznym przenika głęboko do wnętrza organizmu, pobudzając tkanki. Głębokość penetracji sięga do 10 cm.

Udogodnienia dla pacjentów

 • Przyjazna atmosfera – nasi pacjenci wracają do zdrowia w komfortowych warunkach i miłej atmosferze.

 • Rehabilitacja w warunkach domowych – istnieje możliwość świadczenia usług w domu pacjenta. Oferta jest skierowana do osób obłożnie chorych oraz pacjentów mających problem z samodzielnym dotarciem do naszej placówki.

 • Badanie diagnostyczne – stawiamy na precyzyjną diagnostykę. U najmłodszych wykonujemy badania kręgosłupa, stóp i testy funkcjonalne.

 • Zajęcia korekcyjne dla dzieci i młodzieży – proponujemy Państwu indywidualne zajęcia korekcyjne, dobierane do potrzeb dziecka.

 • Ćwiczenia usprawniające dla kobiet.

 • Turnusy rehabilitacji neurologicznej – poszerzyliśmy ofertę o turnusy dojazdowe z zakresu neurorehabilitacji.

 • Oferta specjalna dla firm – przygotowaliśmy ofertę wyspecjalizowanej terapii, mającej na celu poprawę stanu zdrowia Państwa pracowników.

 • Dogodne formy płatności – za leczenie w naszej placówce mogą Państwo zapłacić zarówno gotówką, jak i przy użyciu karty. Oferujemy również możliwość rozłożenia płatności na dogodne raty.

 • Rejestracja od pn. do pt. 9:00 - 17:00.

Osiągnięcia i certyfikaty Centrum Fizjoterapii Rehabu

Współpracujący z Centrum Fizykoterapii Rehabu terapeuci to znakomicie wykwalifikowani specjaliści z dużym doświadczeniem. Potwierdzeniem ich umiejętności są liczne certyfikaty i dyplomy z międzynarodowych kursów i szkoleń, dzięki którym sukcesywnie podwyższają swoje kompetencje.