Rekonstrukcja nosa pourazowego

operacja złamanego nosa, chirurgia plastyczna złamanego nosa

Rekonstrukcja nosa pourazowego - informacje

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Med-Gastr Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Med-Gastr

Zabiegowi poprawy nosa po urazie pacjenci mogą poddać się dopiero 12 miesięcy od jego złamania. Niekiedy potrzebna jest wcześniejsza repozycja nosa - nastawienie kości. Operacja to zabieg trudny, gdyż oprócz względów estetycznych konieczne jest także prawidłowe przywrócenie jego podstawowej funkcji - oddychania.

Na rekonstrukcję pourazowego nosa do polskich klinik i szpitali

W Gabinecie Laryngologia - Chirurgia Gowy i Szyi w Komorowie Nowej Wsi (niedaleko Pruszkowa) pacjent ze złamanym nosem może poddać się jego operacji z repozycją kości nosa lub bez repozycji (w zależności od rodzaju złamania - z przemieszczeniem lub bez). Ponadto z zakresu operacji nosa można się tutaj poddać plastyce korekcyjnej przegrody nosa, konchoplastyce (zmniejszeniu małżowin nosowych) oraz operacji endoskopowej zatok przynosowych. Zabiegi wykonuje dr Rafał Chmielewski, specjalista otolaryngologii, chirurg głowy i szyi. Doświadczenie z tych dziedzin zdobywał, pracując w Klinice Otolaryngologii Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie.

W Klinice Chirurgii Plastycznej i Chirurgii Ręki Model Med w Warszawie można nie tylko poddać się operacji nosa pourazowego ale także z powodu jego zniekształcenia w wyniku wad wrodzonych. Zabiegi wykonywane są tutaj z dostępu zamkniętego i otwartego. Ponadto lekarz zajmuje się operacjami przegrody nosa czy operacjami perforacji przegrody nosa. Wykonuje je dr n. med. Anna Tuszyńska, specjalistka otolaryngologii od 2010 roku oraz lekarz medycyny estetycznej od 2009 roku. Z zakresu chirurgii plastycznej twarzy zdobywała dodatkowe umiejętności na zagranicznych stażach, np. na University of Toronto oraz na Academic Medical Centre of the University of Amsterdam. 

Ośrodek Chirurgii Plastycznej dr. Macieja Kuczyńskiego w Lublinie oferuje z zakresu chirurgii plastycznej rekonstrukcje nosa pourazowego - przywrócenie nie tylko wyglądu estetycznego ale także przywrócenie funkcji nosa. Z innych zabiegów nosa można tu wymienić: korekcje wad wrodzonych (porozszczepowe), poprawa asymetrii oraz modelowanie nosa. Operacjami takimi i innymi zajmuje się tutaj dr Maciej Kuczyński, specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej, posiadający doświadczenie zdobyte m.in. w zagranicznych ośrodkach tj. Klinika Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Rigshospitalet (Dania) czy Klinika Plastyczna w Malmo (Szwecja). Był uczestnikiem wielu kursów i szkoleń w swoich dziedzinach medycyny.

W Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie na Oddziale Laryngologii z zakresu operacji przeprowadzanych w obrębie twarzy, lekarze wykonują m.in. operacje nosa w przypadku jego urazów tj. złamania czy rany. Zajmą się także korekcją całkowitą czynnościową nosa, plastyką przegrody i małżowin nosowych. Ponadto wykonają leczenie operacyjne krwawień z nosa oraz usuną łagodne guzy i zdiagnozują te o charakterze złośliwym. Operacjami zajmuje się tutaj m.in. dr Grażyna Horbacz-Jary, specjalistka otolaryngologii - I stopnia od 1989 roku oraz II stopnia od 1996 roku.

Krakowski Szpital Św. Rafała Scanmed przeprowadza zabiegi korekty całkowitej nosa u pacjentów nie tylko w stanie po urazie, ale także przy trudnościach w oddychaniu oraz przy zniekształceniu kształtu nosa. Można poddać się tutaj także korekcji czubka nosa (część chrzęstna) oraz poprawie części kostnej (nos z garbem, długi oraz skośny). Wykonuje je m.in. dr n. med. Ryszard Mądry, specjalista chirurgii ogólnej (od 2007 roku) oraz chirurgii plastycznej (od 2014 roku). Doświadczenie z tych dwóch dziedzin zdobywał m.in. 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie (lata 1999-2007) oraz we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej.

4 Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu posiada Oddziała Otolaryngologiczny, gdzie z zakresu zabiegów nosa specjaliści wykonują m.in. repozycje kości nosa po złamaniu, plastykę nosa zewnętrznego, operacje zatok przynosowych metodą klasyczną czy redukcję małżowin nosowych. Jednym z lekarzy jest tutaj dr n. med. Szczepan Barnaś, specjalista otolaryngologii II stopnia od 1996 roku oraz doktor nauk medycznych od 2001 roku.

Ile kosztuje operacja złamanego nosa w Polsce a ile za granicą

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Damiana Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Damiana

Rekonstrukcja nosa pourazowego to koszt w Polsce 10 tys. zł (w Ośrodek Chirurgii Plastycznej dr. Macieja Kuczyńskiego), natomiast za granicą pacjent zapłaci kwotę 22-25 tys.zł (w gabinecie Briana Musgrove w szpitalu w Manchesterze).

Rekonstrukcja nosa pourazowego - ceny w różnych miastach

  • Łódź od 3 000 zł do 8 000 zł
  • Wrocław od 5 200 zł do 17 000 zł
  • Warszawa od 9 200 zł do 10 300 zł
  • Zielona Góra od 10 000 zł
  • Częstochowa od 6 500 zł do 8 500 zł
  • Kraków od 12 000 zł do 15 000 zł
  • Będzin od 7 500 zł
  • Świdnik od 12 000 zł
Rekonstrukcja nosa pourazowego cena »

Usługa rekonstrukcja nosa pourazowego jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej, chirurga plastycznego i laryngologa.