Rekonstrukcja rozerwanego płatka ucha

zszycie naderwanego płatka ucha, operacja rozerwanego płatka ucha, rozerwany płatek ucha zeszycie

Wczytaj więcej wyników

Rekonstrukcja rozerwanego płatka ucha - informacje

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Uszy są częścią ciała, na której nieświadomie skupiają się ludzie. Przy większości fryzur uszy są widoczne, a ich defekty są łatwe do zauważenia. Zdarza się, że płatek ucha ulega rozerwaniu. Dzieje się tak zwykle po pociągnięciu za kolczyk lub podczas większych urazów. Na szczęście rozerwany płatek ucha da się naprawić, trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać odpowiedniego specjalisty.

Rozerwany płatek ucha? Kilka miejsc, w których znajdziesz pomoc:

W Krakowie w Face & Body Institute przyjmuje dr n. med. Rafał Pabiańczyk. Jest on w trakcie specjalizacji z chirurgii plastycznej, doświadczenie zdobywa w Oddziale Chirurgii Plastycznej i Leczenia Oparzeń Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera w Krakowie. Jest autorem i współautorem wielu prac naukowych, część z nich prezentował na międzynarodowych sympozjach, m.in. w Austrii, Niemczech, Szwecji i USA. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Będąc w Katowicach można skorzystać z oferty Kliniki Chirurgii Mazan. Lek. med. Zbigniew Mazan, właściciel kliniki, specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej wykonuje zabiegi rekonstrukcji płatka ucha po rozerwaniu, ale również po tunelach i piercingu. W 2008r uczestniczył w konferencji naukowo- szkoleniowej o tematyce chirurgii plastycznej piersi i twarzy. Jest członkiem Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. W roku 2012 został odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odznaczenia Polski.

W Centrum Medycznym Gizińscy w Bydgoszczy zabiegi rekonstrukcji rozerwanego płatka ucha przeprowadza dr n. med. Sławomir Dratwa. Jest on specjalistą w zakresie chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej. Pracuje w Klinice Chirurgii Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy, gdzie jest konsultantem w dziedzinie chirurgii plastycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Pomocy można szukać w Ośrodku Chirurgii Plastycznej dr Macieja Kuczyńskiego, który ma dwie lokalizacje: w Lublinie i w Rzeszowie. Lek. med. Maciej Kuczyński jest specjalistą chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej. Swoją wiedzę poszerzał na zagranicznych stażach i kursach, m.in. w Ośrodku Leczenia Oparzeń i Chirurgii Plastycznej Hvidovre w Kopenhadze, Klinice Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Rigshospitalet i w Clinique Blommet w Paryżu. Jest członkiem Polskiego, Europejskiego i Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń.

W Zielonej Górze mieści się Prywatny Gabinet Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej, którego właścicielem jest lek. med. Robert Jamont. Posiada specjalizację z zakresu chirurgii dziecięcej i chirurgii plastycznej. Pełni funkcję ordynatora w Oddziale Chirurgii Plastycznej i Oparzeń Szpitala w Nowej Soli. Jest członkiem Polskiego i Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, a także Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń.

Klinika Chirurgii Plastycznej dr Maciej Kulicki mieszcząca się w Warszawie to miejsce, w którym rozerwanym płatkiem usznym zajmie się lek. med. Maciej Kulicki. Specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej. Wiedzę i doświadczenie zdobywał w Oddziale Leczenia Oparzeń i Chirurgii Plastycznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Krakowie i Oddziale Chirurgii Plastycznej Szpitala im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie. Obecnie jest asystentem w Klinice Chirurgii Plastycznej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz Międzynarodowej Organizacji Chirurgów Plastyków ISAPS.

Gdzie jest korzystniej- w Polsce, czy w Anglii?

Gabinet zabiegowy w Ośrodek Medyczny Osteomed Gabinet zabiegowy w Ośrodek Medyczny Osteomed

W Face & Body Institute w Krakowie cena zabiegu rekonstrukcji rozerwanego płatka ucha, w zależności od stopnia uszkodzenia wynosi 800-1500zł. Średni koszt zabiegu rekonstrukcji w The London Cosmetic Clinic w Londynie wynosi 395₤, czyli około 2300zł. Jeśli mieszkaniec Londynu zdecyduje się na zabieg w Polsce np. podczas urlopu, różnicę w cenie będzie mógł przeznaczyć na dodatkowy dzień wakacji dla siebie i bliskiej osoby. Krajobraz Polski jest bardzo zróżnicowany i do wyboru będzie miał spacery po Górach Świętokrzyskich lub wylegiwanie się na brzegu jeziora na Mazurach.

Rekonstrukcja rozerwanego płatka ucha - ceny w różnych miastach

 • Kraków od 1 000 zł do 1 500 zł
 • Wrocław od 1 000 zł do 1 500 zł
 • Warszawa od 600 zł do 14 000 zł
 • Częstochowa od 800 zł do 1 000 zł
 • Łódź od 500 zł do 1 500 zł
 • Poznań od 1 000 zł do 1 200 zł
 • Rzeszów od 500 zł do 14 000 zł
 • Katowice od 750 zł
 • Bydgoszcz od 1 476 zł
 • Szczecin od 1 200 zł
 • Białystok od 1 200 zł do 2 000 zł
Rekonstrukcja rozerwanego płatka ucha cena »

Usługa rekonstrukcja rozerwanego płatka ucha jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej, chirurga plastycznego i laryngologa.

Autor: