Rekonstrukcja rozerwanego płatka ucha Kraków

zszycie naderwanego płatka ucha, operacja rozerwanego płatka ucha, rozerwany płatek ucha zeszycie

Rekonstrukcja rozerwanego płatka ucha Kraków - informacje

Kadra w Ośrodek Medyczny Osteomed Kadra w Ośrodek Medyczny Osteomed

Rozerwanie płatka ucha następuje na skutek jego przeciążenia kolczykiem lub z powodu innego urazu. Po pomoc można wtedy udać się do chirurga plastyka, który zeszyje małżowinę uszną tak, że ślady po rozerwaniu będą praktycznie niezauważalne. W Krakowie również jest kilka takich miejsc, gdzie można udać się na zabieg rekonstrukcyjny płatka ucha.

Zrekonstruować rozerwany płatek ucha

Rekonstrukcja rozerwanego płatka ucha to jeden z zabiegów przeprowadzanych na uszach w Instytucie Dermatologii Eco-Lab. Do innych operacji plastycznych uszu należy tutaj: modelowanie kształtu ucha, plastyka korekcji odstających małżowin usznych, usunięcie nowotworu ucha oraz usunięcie koloidu ucha. Takimi i innymi zabiegami zajmuje się tutaj dr n. med. Rafał Pabiańczyk, chirurg plastyk, który swoje umiejętności z tej dziedziny zdobywał za granicą na zjazdach i sympozjach, m.in. w USA czy Szwecji oraz w Polsce, pracując na Oddziale Chirurgii Plastycznej i Leczenia Oparzeń Szpitala Specjalistycznego im. Rydygiera w Krakowie.

Na zeszycie płatka ucha w przypadku jego rozerwania można także udać się do krakowskiego Face & Body Instytut. Ponadto z innych zabiegów operacyjnych uszu można tu wymienić: usunięcie wyrośli przedusznych, korekcję guzka małżowiny (Darwina), usunięcie keloidu czy nowotworu ucha a także modelowanie kształtu ucha oraz plastykę odstających małżowin usznych. Do kadry medycznej należy tutaj dr Klaudia Zwiorek-Czech, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1999 roku) oraz lekarz medycyny estetycznej, która ukończyła kurs z zakresu chirurgii plastycznej i leczenie oparzeń. Doszkalała się także w swoich dziedzinach za granicą, np. w klinice Johana Etiene Krankenhaus w Neuss w Niemczech.

Szpital Św. Rafała Scanmed posiada w swojej ofercie medycznej zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, wśród których można wymienić plastykę płatków usznych z powodu ich rozerwania kolczykiem lub w przypadku przerośniętych płatków uszu. Ponadto z innych zabiegów plastycznych na twarz lekarze wykonują tutaj także operacje plastyczne nosa, korekcje powiek dolnych i górnych czy korekcje ust. Jednym z tych lekarzy jest dr n. med. Marta Raczkowska-Muraszko, chirurg plastyczny i ogólny, która swoje doświadczenie zdobywała m.in. w Szpitalu Specjalistycznym im. Rydygiera w Krakowie na Oddziale Chirurgii Ogólnej oraz w Klinice Chirurgii Plastycznej i Leczenia Oparzeń Akademii Medycznej w Gdańsku.

AK-Med, czyli Chirurgia Głowy i Szyi, Chirurgia Plastyczna i Ortopedia to placówka medyczna, w której przeprowadzane są m.in. operacje rekonstrukcyjne. Oprócz zeszycia naderwanego płatka ucha można poddać się tutaj także korekcie odstających małżowin usznych, plastyce powiek dolnych i górnych, powiększaniu ust czy face liftingowi. Pacjentów operuje m.in. dr n. med. Marek Muraszko-Kuźma, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1992 i II stopnia od 1997 roku) oraz specjalista chirurgii plastycznej od 2001 roku, posiadający bogate doświadczenie zdobyte w Klinice Chirurgii Plastycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz za granicą w Madrycie, Barcelonie czy Londynie.

Oddział Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej to jednostka Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera, gdzie z zakresu operacji naprawczych twarzy i głowy lekarze przeprowadzają rekonstrukcje naderwanego płatka ucha a także: wycinają guzy uszu, ostrzykują keloid ucha oraz przeprowadzają plastykę korekcyjną uszu. Do personelu lekarskiego należy tutaj dr n. med. Anna Chrapusta, specjalista chirurgii dziecięcej i plastycznej, która z tej drugiej dziedziny odbyła liczne zagraniczne szkolenia w  Philadelphii, Wurtzburgu i Sztokholmie.

Prywatna Klinika Estetika Nova proponuje osobom z rozerwanym płatkiem ucha zabiegi zeszywające taki płatek. Ponadto wykonywana jest tutaj także korekcja odstających małżowin usznych, korekcja nosa, powiększanie ust a także inne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej nie tylko twarzy, ale także ciała - zabiegi korekcyjne piersi, korekcja płatu brzucha czy chirurgiczne leczenie ginekomastii. Zabiegi takie wykonuje dr Robert Małek, specjalista chirurgii ogólnej i plastycznej, który doświadczenie swoje zdobywał na Oddziale Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej Szpitala Specjalistycznego im. Rydygiera w Krakowie.

Jaka jest cena zeszycia naderwanego płatka ucha w Krakowie, a jaka za granicą?

Gabinet zabiegowy w Dermedik Gabinet zabiegowy w Dermedik

Za zeszycie rozerwanego płatka ucha u krakowskich specjalistów chirurgii plastycznej pacjent zapłaci kwotę od 800 do 1500 zł, w Londynie natomiast jest to 395 funtów, które trzeba wydać udając się do The London Cosmetic Clinic.

Rekonstrukcja rozerwanego płatka ucha - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 1 000 zł do 1 500 zł
 • Warszawa od 600 zł do 14 000 zł
 • Wrocław od 1 000 zł do 1 500 zł
 • Częstochowa od 800 zł do 1 000 zł
 • Łódź od 500 zł do 600 zł
 • Poznań od 1 200 zł
 • Rzeszów od 500 zł do 14 000 zł
 • Bydgoszcz od 1 476 zł
 • Katowice od 1 000 zł
 • Gdańsk od 800 zł
 • Białystok od 1 200 zł do 2 000 zł
 • Zielona Góra od 1 000 zł
Rekonstrukcja rozerwanego płatka ucha cena »

Usługa rekonstrukcja rozerwanego płatka ucha w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu rekonstrukcja rozerwanego płatka ucha w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.