Rezonans magnetyczny barku

Synonimy: badanie RM barku, rezonans magnetyczny barku, badanie barku rezonansem magnetycznym więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz rezonans magnetyczny barku? Dołącz do nas! »

Rezonans magnetyczny barku - informacje

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

Rezonans magnetyczny stawu ramiennego w sposób całkowicie nieinwazyjny pozwala ocenić patologię w zakresie struktur anatomicznych tego obszaru i zwykle jest wykonywany jako rozszerzenie badania klinicznego oraz diagnostyki RTG i USG. Najczęściej wskazaniem do wykonania badania jest podejrzenie uszkodzenia ścięgien stożka rotatorów oraz niestabilność stawu ramiennego, często wskutek zmian pourazowych.

Badanie barku metodą rezonansu magnetycznego (MRI) 

Rezonans magnetyczny do oceny ośrodkowego układu nerwowego, stawów i tkanek miękkich oraz narządów jamy brzusznej i miednicy stosuje należąca do Centrów Medycznych Helimed – Pracownia Rezonansu Magnetycznego w Katowicach. Cennik obejmuje MR kończyny górnej lub dolnej, a badanie wykonywane jest z kontrastem i bez, w pozycji leżącej, w skanerze w sposób umożliwiający obrazowanie wybranego obszaru. Ponieważ badanie jest najbardziej dynamicznie rozwijającą się techniką obrazową, oferta obejmuje także ocenę morfologii i funkcji narządów. Jakość usług potwierdzają liczne certyfikaty, m. in. ISO 9001:2008.

W Warszawie, obrazowanie barku metodą rezonansu magnetycznego (MRI) oferuje Centrum Diagnostyki Obrazowej Rex Medica Sport. Placówka medyczna amerykańskiej firmy GE korzysta z aparatu Signa Explorer 1.5T, który dodatkowo został wyposażony w pełen zestaw specjalistycznych cewek do badania poszczególnych części ciała. Umożliwia to uzyskanie bardzo dokładnych obrazów większości okolic anatomicznych, m. in. barku z zastosowaniem cewek dostosowanych do wielkości stawu. Czas trwania badania jest nieco dłuższy i zajmuje 30-60 minut, a po jego wykonaniu pacjenci otrzymują płytę CD z przeglądarką oraz obrazami.

Nowoczesny zespół Pracowni Diagnostycznych funkcjonuje również w Słupsku, w Centrum Zdrowia Salus, a w skład jednostki wchodzi m. in. Pracownia Rezonansu Magnetycznego, na wyposażeniu której znajduje się aparat wysokopodłogowy Philips Achieva 1,5T oraz aparat niskopodłogowy Hitachi Airis Mate 0,2T do wykonywania badań osobom z metalowymi implantami. Wysoka innowacyjność w tym pierwszym przypadku, pozwala m. in. na zautomatyzowaną funkcję SmartExam – dostępną m. in. dla badań mózgu, kolan i barków, a spójne i powtarzalne badania MRI wykonywane jest jednym kliknięciem. Usługi Pracowni świadczone są zarówno komercyjnie, jak i bezpłatnie. Zespół specjalistów współtworzy Anna Adamczyk-Wasek, specjalista drugiego stopnia radiologii.

Koszt MRI barku w USA

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o. Sala operacyjna w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o.

MRI barku, ramienia, nadgarstka, dłoni (kończyny górnej) wykonamy w cenie 1,050-7,000 $, a cena zależy od regionu oraz jednostki, podaje serwis NewChoiceHealth.com.

Rezonans magnetyczny barku - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 550 zł do 800 zł
 • Poznań od 590 zł do 740 zł
 • Gorzów Wielkopolski od 370 zł
 • Gdynia od 450 zł do 650 zł
 • Szczecin od 450 zł
 • Lubin od 550 zł
 • Augustów od 500 zł do 650 zł
 • Otwock od 650 zł
 • Legnica od 399 zł
 • Szczecinek od 450 zł
 • Głogów Małopolski od 450 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.