Rezonans magnetyczny barku Warszawa

badanie RM barku, rezonans magnetyczny barku, badanie barku rezonansem magnetycznym więcej »

Rezonans magnetyczny barku Warszawa - informacje

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o. Sala operacyjna w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o.

Diagnostyka za pomocą rezonansu magnetycznego MRI (magnetic resonance imaging) to uzupełnienie badań radiologicznych (RTG) oraz ultrasonograficznych (USG), która daje dokładny obraz potwierdzający lub wykluczający zmiany w stawie barkowym. Rezonans magnetyczny to aparat, który wykorzystuje magnetyczne właściwości atomów. Łączy w sobie fale radiowe, silne pole magnetyczne oraz komputer. Umieszczony jest w tzw. klatce Faradaya, która umożliwa odizolowanie od innych fal elektromagnetycznych występujących na zewnątrz urządzenia.

Poddać się MR barku w Warszawie

Na rezonans magnetyczny barku w Warszawie można udać się do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Żoliborz do pracowni rezonansu magnetycznego. Wyposażona jest ona w nowoczesny aparat rezonansu magnetycznego 1,5 teslowy Magnetom Essenza, który pracuje w technologii TIM (Total Imaging Matrix). Za jego pomocą specjalista może zbadać nie tylko staw barkowy, ale także MR całej kończyny górnej i dolnej, MR kręgosłupa w odcinku szyjnym, lędźwiowo-krzyżowym i piersiowym a także badanie poszczególnych stawów, tj. łokciowego, skokowego, nadgarstka oraz kolanowego, biodrowego i wiele innych struktur ciała.

Kolejnym miejscem w Warszawie, gdzie przeprowadzane są badania RMI barku jest Pracownia Rezonansu Magnetycznego 3T mieszcząca się w CMS - Centrum Medycyny Sportowej. Specjaliści w pracowni tej posługują się aparatem marki Philips Ingenia 3T o polu 3 tesli, który pracuje w technologii dStream. Można tutaj poddać się badaniom ośrodkowego układu nerwowego, badaniu tkanek miękkich kończyn oraz badaniu stawów, kręgosłupa, jamy brzusznej a także głowy, klatki piersiowej czy poszczególnych narządów tj. wątroba, trzustka, nerki. Badania wykonuje się tutaj z kontrastem lub bez (kontrast podawany jest doustnie lub dożylnie).

Badania barku rezonansem magnetycznym przeprowadza także w Warszawie dr Piotr Nurzyński, specjalista radiodiagnostyki (I stopnia od 1997 roku) oraz radiologii i diagnostyki obrazowej (II stopnia od 2002 roku), który posiada bogate doświadczenie w swoich dziedzinach medycyny. Zdobył je m.in. podczas pracy w Zakładzie Radiologii Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej (lata 2002-2003) oraz w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Szpitala Dziecięcego im. prof. dr J. Bogdanowicza w Warszawie (lata 2003-2007), gdzie pełnił funkcję kierownika. Swoją bogatą wiedzę z zakresu diagnostyki obrazowej (m.in. z badań rezonansu magnetycznego) przekazuje jako wykładowca na kursach specjalizacyjnych organizowanych przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.

Badanie barku rezonansem magnetycznym - cena w Warszawie i w Londynie

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o. Sala operacyjna w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o.

Za MR barku pacjent w warszawkich pracowniach rezonansu magnetycznego zapłaci 540 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii musi przygotować kwotę 283 funtów (1,7 tys. zł), poddając się badaniu w The London Medical Centre.

Rezonans magnetyczny barku - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 580 zł do 800 zł
 • Kraków od 390 zł do 650 zł
 • Poznań od 520 zł do 650 zł
 • Gdańsk od 650 zł
 • Wrocław od 650 zł
 • Rzeszów od 650 zł
 • Gdynia od 650 zł
 • Łódź od 650 zł
 • Szczecin od 450 zł
 • Białystok od 650 zł
 • Lubin od 550 zł
 • Katowice od 650 zł
Rezonans magnetyczny barku cena »

Pacjenci szukali zabiegu rezonans magnetyczny barku w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.