Rezonans magnetyczny gardła

Synonimy: badanie RM gardła, badanie gardła rezonansem magnetycznym, obrazowanie gardła metodą rezonansu magnetycznego więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz rezonans magnetyczny gardła? Dołącz do nas! »

Rezonans magnetyczny gardła - informacje

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny  Im. Świętej Rodziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny

Rezonans magnetyczny gardła należy do diagnostyki chorób gardła i jest badaniem niezbędnym obok rentgenodiagnostyki, ultrasonografii czy tomografii komputerowej. RM gardła pozwala na dokładną ocenę tkanek miękkich gardła (np. w odróżnieniu guza od zdrowych tkanek). Wykonuje się je głównie w szczególnych sytuacjach schorzeń gardła, np. przy raku gardła i krtani lub zmianach zapalnych tych narządów. Wskazaniem do badania gardła rezonansem magnetycznym może być także ból gardła, uczucie ciała obcego w gardle, chrypka, a także powiększone węzły chłonne szyjne, jednostronna niedrożność nosa czy zaburzenia w połykaniu i artykulacji. 

Rezonans magnetyczny gardła w ofercie polskich pracowni RM

Rezonans magnetyczny gardła oferuje Pracowania Rezonansu Magentycznego Lux Med Diagnostyka, mieszcząca się w Łodzi. Placówka ta wykonuje badania nowoczesnym sprzętem Philips Achieva 1,5T oraz GE 1,5T. Oprócz obrazowania RM gardła, pacjent może poddać się tutaj badaniu MRI krtani, węzłów chłonnych szyi oraz ślinianek. Ponadto, z zakresu badań w obrębie głowy, można tu poddać się także obrazowaniu ośrodkowego układu nerwowego: mózgu, opon mózgowo-rdzeniowych oraz przysadki mózgowej. 

Lekarzem, wykonującym obrazowanie gardła metodą rezonansu magnetycznego, jest dr n. med. Katarzyna Piasecka, radiodiagnosta (specjalizacja I stopnia w 1989 i II stopnia w 1994 roku), która przyjmuje swoich pacjentów na terenie Rzeszowa. Swoje doświadczenie z przeprowadzania badań rezonansem magnetycznym zdobywała w Pracowni Rezonansu Magnetycznego i Tomografii Komputerowej w Podkarpackim Centrum Diagnostyki Radiologicznej Galeria Center Park Plac Wolności. Z zakresu badań twarzoczaszki wykonuje także RM oczodołów, RM zatok oraz RM krtani. Posługuje się nowoczesnym rezonansem magnetycznym Excelart Vantage firmy Toshiba o polu 2.7 tesli.

Na badanie MRI gardła można udać się także do Pracowni Rezonansu Magnetycznego w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Pracownia ta wyposażona jest w nowoczesne urządzenie - rezonans magnetyczny HDxt Optima 1.5 T (produkcji GE Healthcare), pracujący w wysokiej rozdzielczości. MR szyi może być tutaj wykonane ze środkiem kontrastowym lub bez niego i obejmuje, oprócz gardła, również krtań i nosogardziel. Ponadto pacjent może poddać się tutaj MR mózgowia, MR oczodołów, MR zatok bocznych nosa oraz MR twarzoczaszki czy przysadki mózgowej.

Ile kosztuje badanie MRI gardła w Polsce, a ile za granicą?

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny  Im. Świętej Rodziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny

Za obrazowanie gardła metodą rezonansu magnetycznego w polskich pracowniach rezonansu magnetycznego trzeba zapłacić 550 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to kwota 303 funtów (1 700 zł) za takie samo badanie w The Walcote Practice, mieszczącym się w Winchester.

Rezonans magnetyczny gardła - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 550 zł do 750 zł
  • Poznań od 590 zł
  • Choroszcz od 500 zł do 650 zł
  • Głogów Małopolski od 450 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.