Rezonans magnetyczny głowy / mózgu

Synonimy: badanie RM głowy, badanie głowy rezonansem magnetycznym, obrazowanie głowy rezonansem magnetycznym więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz rezonans magnetyczny głowy / mózgu? Dołącz do nas! »

Rezonans magnetyczny głowy / mózgu - informacje

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny

Rezonans magnetyczny jest badaniem, które jest stosowane głównie do obrazowania struktur głowy, mózgu, stawów oraz rdzenia kręgowego. Metoda ta jest uznawana za metodę bezpieczną, ponieważ nie wymaga stosowania szkodliwego promieniowania jonizującego. Badanie jest bezbolesne i może być przeprowadzane u osób w każdym wieku.

Kilka miejsc, w których wykonasz rezonans magnetyczny głowy i mózgu:

W Łodzi badanie rezonansem magnetycznym można wykonać w przychodni Salve Medica. Obrazy uzyskane podczas badania opisuje dr n. med. Krzysztof Zaleski. Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej, Doświadczenie zdobywał pracując w Instytucie Neurologii w Pracowni Badań Rezonansu Magnetycznego nad Stwardnieniem Rozsianym, Oddziale Położniczo- Ginekologicznym oraz w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Instytutu Radiologii Akademii Medycznej, gdzie miał kontakt z pacjentami onkologicznymi. Jego praca doktorska nosiła tytuł "Ultrasonograficzne Różnicowanie guzków złośliwych i łagodnych w tarczycy". Jest autorem lub współautorem licznych prac naukowych, m.in. "Rozległy guz mostu przebiegający z późnymi objawami klinicznymi- opis przypadku", prowadził badania na temat diagnostyki, przebiegu i leczenia stwardnienia rozsianego.

Centrum Rezonansu Magnetycznego Rex Medica w Warszawie to miejsce, w którym opis badania rezonansem magnetycznym może opisać prof. dr hab. n. med. Romana Bogusławska- Walecka. Specjalista w zakresie radiodiagnostyki, tytuł doktora nauk medycznych obroniła dzięki pracy "Radiologiczno- kliniczna ocena późnych następstw urazów czaszkowo-mózgowych", a jej rozprawa habilitacyjna nosiła tytuł "Badanie zatok przynosowych metodą tomografii komputerowej wysokiej rozdzielczości dla celów chirurgii endoskopowej nosa i zatok". Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Zakładzie Radiologii Szpitala Czerniakowskiego, Zakładzie Neuroradiologii w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, Zakładzie Radiologii Lekarskiej Wojskowego Instytutu Medycznego oraz w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Centrum Medycznego Enel-Med, który znajduje się na terenie Szpitala Bielańskiego. Prof. Bogusławska- Walecka jest autorem wielu publikacji, wygłosiła również wiele prac podczas sympozjów naukowych. W 2001r została wyróżniona przez Zarząd Główny Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego za zasługi dla rozwoju radiologii polskiej.

Badanie głowy przy pomocy rezonansu magnetycznego można wykonać w Centrum Medycznym neoMedica w Poznaniu. Oceną uzyskanych podczas badania skanów, zajmuje się specjalista radiologii i medycyny obrazowej, lek. med. Jacek Kocur. Ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Poznaniu, doświadczenie w radiologii zdobywał pracując w Zakładzie Radiologii w Puszczykowie oraz w Zakładzie Radiologii Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Uczestniczy w międzynarodowych i krajowych konferencjach naukowych, m.in. w Instituto Nazionale dei Tumori w Mediolanie oraz w Barcelona Clinic Liver Cancer w Barcelonie. W centrum jego zawodowych zainteresowań znajduje się diagnostyka obrazowa głowy, szyi, mózgowia, obrazowanie płuc, gruczołów piersiowych i przewodu pokarmowego. Jest członkiem Oddziału Wielkopolskiego Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego oraz European Society of Radiology.

W Szpitalu św. Łukasza w Bielsku- Białej można wykonać badanie rezonansem magnetycznym, a jego wynik oceni dr n. med. Piotr Zdunek. Absolwent Akademii Medycznej w Krakowie, posiada tytuł specjalisty w zakresie radiodiagnostyki. Jego praca doktorancka nosiła tytuł "Znaczenie TK kolonografii w diagnostyce oraz ocenie stopnia zaawansowania raków esicy, okrężnicy i kątnicy". Prowadzi kursy dotyczące radiologii dla lekarzy. Swoją wiedzę nieustannie poszerza, poprzez uczestnictwo w międzynarodowych zjazdach i sympozjach. Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Radiologicznego.

Ile kosztuje rezonans magnetyczny głowy?

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny

W Centrum Rex Medica w Warszawie wykonanie rezonansu magnetycznego głowy kosztuje 430- 680zł, w zależności od tego, jaki rodzaj badania jest potrzebny. Za rezonans głowy w Health Screening Clinic Preventicum w Londynie trzeba zapłacić ok. 2500£ (ok. 14400zł). Ogromna różnica cen skłania do zastanowienia się, czy lepiej wykonać badanie w Europie Zachodniej, czy w Polsce. Połączenie diagnostyki z wakacjami, wydaje się być ciekawym rozwiązaniem. Zróżnicowny krajobraz Polski sprawi, że każdy znajdzie miejsce idealne dla siebie. Można pływać kajakiem po czystych i spokojnych Mazurskich Jeziorach, wybrać się na spływ Dunajcem w Tatrach, lub leniwie poleżeć nad Morzem Bałtyckim.

Rezonans magnetyczny głowy / mózgu - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 350 zł do 1 079 zł
 • Poznań od 590 zł do 710 zł
 • Gdynia od 450 zł do 650 zł
 • Szczecin od 349 zł do 399 zł
 • Gorzów Wielkopolski od 350 zł
 • Otwock od 450 zł
 • Legnica od 399 zł
 • Augustów od 400 zł do 550 zł
 • Choroszcz od 400 zł do 550 zł
 • Szczecinek od 470 zł
 • Głogów Małopolski od 450 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.