Rezonans magnetyczny głowy / mózgu Warszawa

badanie RM głowy, badanie głowy rezonansem magnetycznym, obrazowanie głowy rezonansem magnetycznym więcej »

Rezonans magnetyczny głowy / mózgu Warszawa - informacje

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne BEST-MED Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne BEST-MED

Rezonans magnetyczny jest najlepszym badaniem służącym do obrazowania układu nerwowego. Oprócz dokładnego uwidaczniania struktur mózgu jego zaletą jest brak promieniowania jonizującego. Obraz jest uzyskiwany dzięki silnemu polu magnetycznemu, które jest uznawane za bezpieczne.

Rezonans magnetyczny głowy w Warszawie

Przy ul. Wawelskiej w Centrum Rezonansu Magnetycznego Rex Medica badania są wykonywane aparatem Siemens MAGNETOM Symphony Tim. W tym urządzeniu zastosowano technologię Tim (Total Imaging Matrix), która umożliwia obrazowanie dużych obszarów podczas jednego badania. W rezonansie zastosowano 76 elementów cewek matrycowych oraz 32 kanały RF. Czas badania jest krótki, a uzyskane obrazy są bogate w szczegóły. Aparat posiada funkcję redukcji artefaktów ruchowych, co pozwala na wyeliminowanie niedoskonałości związanych między innymi z ruchami oddechowymi. Ten rodzaj rezonansu jest szczególnie polecany do diagnostyki obrazowej guzów i ich przerzutów, zmian naczyniowych i zapalnych, a także procesów zwyrodnieniowych i urazów.

Pracownia Rezonansu Magnetycznego- Konstancin, mieszcząca się przy ul. Gąsiorowskiego w Konstancinie- Jeziornej pod Warszawą to miejsce, w którym badania są przeprowadzane przy użyciu Systemu MR AIRIS Vento 0,3T firmy Hitachi. Tym co wyróżnia ten aparat jest jego kompaktowa budowa i szeroki kąt dostępu, które ułatwiają wykonanie badania u dzieci, osób niewspółpracujących, chorych na klaustrofobię, a także u osób z nadwagą lub otyłością. Wartość gradientów 22mT/m oraz prędkość ich narastania 55T/m/s sprawiają, że uzyskany obraz jest wysokiej jakości. Do badania głowy używane są cewki solenoid, które zapewniają dużą wartość diagnostyczną obrazowania. Aparat jest wykorzystywany do diagnostyki schorzeń  między innymi mózgowia i kręgosłupa, a także stawów, włącznie z badaniami kinetycznymi.

W Przychodni przy ul. Żeromskiego używany jest aparat MAGNETOM Essenza, wyposażony w technologię Tim. Dzięki jej zastosowaniu możliwe jest uwidacznianie sporej części organizmu podczas jednego badania, bez konieczności zmiany pozycji ciała lub ułożenia cewek. Dodatkową funkcją aparatu jest korekcja artefaktów powstających podczas ruchu, która pozwala na oddychanie podczas badania i znacznie skraca jego czas. Magnes ma stosunkowo małe wymiary, co ma znaczenie szczególnie u dzieci, osób otyłych oraz u chorych na klaustrofobię. W przychodni wykonywany jest cały szereg badań rezonansem, począwszy od głowy i szyi, poprzez serce i jamę brzuszną, na badaniu kręgosłupa kończąc.

Rezonans magnetyczny głowy można wykonać w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej, który znajduje się przy ulicy Krasińskiego. Wykorzystywany jest tutaj Rezonans Achieva NOVA DUAL firmy Philips. Jego głównymi zaletami są krótki czas obrazowania i wysoka jakość uzyskanych skanów. W jednym momencie może być uwidaczniany duży obszar ciała. Tunel aparatu jest krótki i jasny, co daje poczucie komfortu chorym na klaustrofobię. Istnieje możliwość badania pacjentów poddanych sedacji lub nieprzytomnych. W Instytucie przeprowadzany jest pełen zakres diagnostyki obrazowej rezonansu magnetycznego.

W Akademickim Centrum Medycznym przy ul. Bobrowieckiej obrazowanie mózgowia metodą rezonansu magnetycznego wykonywane jest urządzeniem Magnetom Spectra 3T. Aparat ten pozwala na bardzo dokładne obrazowanie i umożliwia diagnostykę patologii na wczesnym stopniu rozwoju. Zastosowanie systemu Dot (Day optimizing throughput) umożliwia dobór parametrów badania tak, aby u pacjentów w ciężkim stanie diagnostyka przebiegała szybciej. Intensywność pola 3T sprawia, że dobrze widoczne są zmiany w chorobach zwyrodnieniowych mózgu, do których zaliczamy chorobę Parkinsona i Alzheimera. Do zakresu badań przeprowadzanych w Centrum Medycznym należy rezonans magnetyczny głowy, jamy brzusznej, prostaty oraz układu ruchu.

Rezonans magnetyczny głowy - taniej w Polsce czy za granicą?

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne BEST-MED Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne BEST-MED

Wykonanie rezonansu magnetycznego głowy w Akademickim Centrum Medycznym kosztuje 450zł. Cena zobrazowania jednej okolicy ciała tą metodą w Pall Mall Medical w Manchesterze wynosi 400£ (około 2300zł). Badanie w Polsce jest o wiele tańsze, warto więc wykonać je tutaj i przy okazji zwiedzić okolicę. Warszawa jest miastem o bogatej historii, można dowiedzieć się jak wyglądało życie podczas wojny zwiedzając Muzeum Powstania Warszawskiego lub Muzeum Historii Żydów Polskich. Warto skorzystać z pięknej pogody i pospacerować po Łazienkach Królewskich lub wjechać na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki i spojrzeć na Warszawę z góry.

Rezonans magnetyczny głowy / mózgu - ceny w Warszawie na tle innych miast

  • Warszawa od 360 zł
  • Szczecin od 349 zł do 399 zł
  • Wrocław od 450 zł
  • Częstochowa od 400 zł
  • Lublin od 420 zł
  • Poznań od 560 zł
  • Szczecinek od 470 zł
  • Głogów Małopolski od 480 zł
Rezonans magnetyczny głowy / mózgu cena »

Pacjenci szukali zabiegu rezonans magnetyczny głowy / mózgu w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.

Autor: