Rezonans magnetyczny jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej

Synonimy: badanie RM jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej, badanie jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej rezonansem magnetycznym, obrazowanie jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej metodą rezonansu magnetycznego więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz rezonans magnetyczny jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej? Dołącz do nas! »

Rezonans magnetyczny jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej - informacje

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny

Diagnostyka obrazowa metodą rezonansu magnetycznego (MR) w przypadku jamy brzusznej jest wskazaniem do wykonania, gdy obraz tomografii komputerowej jest niejednoznaczny lub, gdy jej wykonanie jest niewskazane. Badanie to odgrywa szczególną rolę w diagnostyce schorzeń wątroby, nieinwazyjnego obrazowania dróg żółciowych i przewodu trzustkowego. Ponadto MR jamy brzusznej pozwala na analizę problemów z nerkami i pęcherzem, jak również diagnostykę nowotworów, zatorów i infekcji macicy oraz jajników u kobiet, u mężczyzn natomiast prostaty.

Diagnostyka obrazowa w Polsce – MR jamy brzusznej

Nowoczesną diagnostykę medyczną w Opolu oferuje NZOZ Zespół Specjalistyczny Diagnostyczno-Leczniczy Medrem-Poliklinik. Oprócz diagnostyki laboratoryjnej i patomorfologii, w zakresie usług znajduje się pełna lista badań radiologicznych, ultrasonograficznych oraz przepływów naczyniowych (USG Doppler). Ofertę stanowi także rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa, w zakresie których wykonywana jest diagnostyka narządów jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej, jak również miednicy małej. Konsultacje specjalistyczne oraz diagnostyka medyczna zostały objęte certyfikatem ISO 9001-2008.

Rezonans magnetyczny jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnej w diagnostyce zmian rozsianych i ogniskowych w wątrobie i innych narządach miąższowych wykonują radiolodzy Pracowni Rezonansu Magnetycznego Lecznic Citomed w Toruniu. Badanie jest tu wykonywane również w ocenie procesów rozrostowych pierwotnych i wtórnych, nerek po transplantacji, a także w diagnostyce choroby Leśniowskiego-Crohna po doustnym podaniu roztworu laktulozy. W celu uwidocznienia dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego bez podania środka kontrastowego stosowana jest tu cholangiopankreatografia MR (MRCP). Pracowania wyposażona jest w aparat MRI Excelart Vantage XGV 1,5 T firmy Toshiba.

Obrazowaniem jamy brzusznej w swojej praktyce zajmuje się także dr n. med. Dąbrówka Sokołowska-Dąbek, radiolog i specjalista w dziedzinie diagnostyki obrazowej,  która oprócz Wydziału Lekarskiego AM we Wrocławiu, ukończyła również Wydziału Lekarski Université Joseph Fourier w Grenoble (Francja). Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała w dziedzinie neuroradiologii i od 2007 r. specjalizuje się w badaniach obrazowych USG tkanek miękkich oraz w rezonansie magnetycznym. Pracuje na aparacie MR Magnetom Avanto firmy Simens o mocy 1,5 T (typ zamknięty).  

Rezonans magnetyczny jamy brzusznej i miednicy – ceny w Polsce i w Londynie (Wielka Brytania)

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny

W Polsce w zależności od placówki za MR jamy brzusznej i miednicy trzeba zapłacić od 600 zł do 1 100 zł. Znacznie większy wydatek muszą ponieść pacjenci z Londynu, gdzie cena takiego badania w Medicalliance Health wynosi 500 £ (2 800 zł).

Rezonans magnetyczny jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 550 zł do 950 zł
 • Poznań od 610 zł do 790 zł
 • Gdynia od 450 zł do 650 zł
 • Szczecin od 389 zł do 450 zł
 • Gorzów Wielkopolski od 390 zł
 • Otwock od 600 zł
 • Legnica od 429 zł
 • Głogów Małopolski od 450 zł
 • Choroszcz od 500 zł do 650 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.