Rezonans magnetyczny miednicy mniejszej

Synonimy: badanie RM miednicy małej, badanie miednicy mniejszej rezonansem magnetycznym, obrazowanie miednicy mniejszej metodą rezonansu magnetycznego więcej »

Filtruj wyniki

Rezonans magnetyczny miednicy mniejszej - informacje

Sprzęt medyczny w Radiologica Choroszcz Sprzęt medyczny w Radiologica Choroszcz

Jedną z metod oceny narządów miednicy mniejszej zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, jest badanie rezonansem magnetycznym. MRI, dzięki m.in. możliwości obrazowanie wielopłaszczyznowego, jest wykorzystywany coraz częściej do badania gruczołu krokowego u mężczyzn oraz szyjki i trzonu macicy u kobiet. Badanie rezonansem magnetycznym jest nieinwazyjne i nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Badanie miednicy mniejszej rezonansem magnetycznym w Polsce – gdzie można się na nie udać

W Malborku na badanie rezonansem magnetycznym miednicy mniejszej udać się można do pracowni Rezonansu Magnetycznego PRO-SCAN. Badania wykonywana są 8-kanałowym aparatem 1,5 T, wyprodukowanym w 2009 roku w USA, posiadającym odłączany, przewoźny stół, co znacząco zwiększa łatwość i bezpieczeństwo obsługi pacjenta. Urządzenie wyposażone jest w komplet cewek, które umożliwiają badanie wszystkich okolic ciała przy zachowaniu obrazu o bardzo wysokiej jakości diagnostycznej. Oferta placówki obejmuje rezonans magnetyczny miednicy mniejszej zarówno z kontrastem, jak i bez. Do pracowni udać się można również na rezonans magnetyczny narządów jamy brzusznej, narządów klatki piersiowej, stawów oraz głowy (np. ocena centralnego ośrodka nerwowego, przysadki mózgowej, piramid kości skroniowych i zatok oraz ocena twarzoczaszki).

Rezonans magnetyczny miednicy mniejszej w Pile możliwy jest do przeprowadzenia w Pracowni Rezonansu Magnetycznego Ars Medical. Placówka wyposażona jest w dwa aparaty firmy Philips (Achieva 1,5T oraz GYROSCAN T10-NT-PT 3000). W Pracowni przeprowadzić można również rezonans magnetyczny narządów jamy brzusznej, kręgosłupa oraz układu kostno-stawowego i tkanek miękkich. Jej oferta obejmuje również rezonans magnetyczny CP (badanie dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego). W ośrodku wykonać można także badanie ultrasonograficzne narządów miednicy oraz badanie spiralnej tomografii komputerowej, polegające na skanowaniu ciągłym, co umożliwia całościowe zbadanie dużych partii ciała w czasie jednego oddechu.

W swojej ofercie badanie MRI miednicy mniejszej w Katowicach ma również Pracownia Rezonansu Magnetycznego SCANiX Centrum Diagnostyki Obrazowej. Procedura przeprowadzana jest za pomocą urządzenia OPTIMA MR 450w z opcją GEM 1.5 T. Aparat jest systemem 32 kanałowym o wysokim poziomie gradientów i slew rate, który posiada najbardziej zaawansowane technologie obrazowania. Jest to jedno z niewielu takich urządzeń w Polsce, które wyposażone jest w tzw. „duży otwór”, co znacznie poprawia komfort pacjenta w trakcie badania. Znajduje on swoje szczególne zastosowanie w badaniach miednicy mniejszej i narządów jamy brzusznej, mózgu i rdzenia kręgowego, kręgosłupa oraz w badaniach stawów.

Cena badania MRI miednicy mniejszej w Polsce i w Madrycie

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

W Polsce za rezonans magnetyczny miednicy mniejszej zapłacić trzeba około 500 złotych. Za granicą cena takiej procedury jest znacznie wyższa: przykładowo, w Centro Diagnóstico Juan XXIII w Madrycie wynosi ona 195 euro, czyli około 850 złotych.

Rezonans magnetyczny miednicy mniejszej - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 550 zł do 750 zł
  • Poznań od 570 zł do 690 zł
  • Szczecin od 375 zł do 450 zł
  • Lublin od 440 zł
  • Gdynia od 450 zł do 650 zł
  • Jelenia Góra od 500 zł do 650 zł
  • Głogów Małopolski od 480 zł
  • Szczecinek od 470 zł
  • Choroszcz od 500 zł do 650 zł
Pokaż więcej »
Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska